Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám elküldeni a férjemet?

Hogy tudnám elküldeni a férjemet?

Figyelt kérdés

Munka mellett egyetemre jár, az ottani csoporttársai (egy pár) meghívtak minket estére buliba. Nekem pár nap múlva vizsgám van, így eléggé betenne egy másnapos vasárnap, ezért nem megyek.

Viszont a férjem kijelentette, hogy nélkülem nem megy, mert csak párok lesznek ott. Igen, de nem "mindenki elmegy egy sarokba egymást szeretni" buli lesz, hanem beszélgetnek, isznak, jól érzik magukat.

De nélkülem nem hajlandó menni.

A vendéglátók tudják, hogy vizsgám lesz, sok szerencsét kívántak és nem is várják el, hogy menjek.


Két okból is szeretném, ha menne: nélkülem is tudja jól érezni magát, illetve éjjel, egyedül a tanulás is jobban megy. (Nagyon utálom-tárgy, ha bármi kicsit is érdekes van a közelemben, akkor inkább azzal foglalkozom)


Nincs valami tippetek, mivel tudnám rávenni, hogy elmenjen kicsit szórakozni?


2011. ápr. 9. 16:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Sakkmatt, már mindent kitalált, hogy tulajdonképpen miért is nem tud menni (mind olyan dolgok, amik eddig fel sem merültek).

Én biztos, hogy nem megyek, mert 3-4 óra alatt nem úsznánk meg, mindenki iszik, olyankor tök józanul vicces lenne ott ülni - úgy meg szétcsapná az egész estémet és még a holnapi napom egy részét is.


Férjem meg előkotort egy tárgyat, amiből kb két hónap múlva vizsgázik, hogy neki most hihetetlenül fontos abból tanulnia... Ami egyrészt nem igaz, mert pontosan tudom, hogy miből mikor vizsgázik és kb mennyi idő kell a felkészüléshez, másrészt beült az egyetlen helyre, ahol asztal van és számolgatni tudnám a feladataimat.

Plusz meg van rám sértődve. Naccerű...

2011. ápr. 9. 18:52
 12/14 anonim ***** válasza:
Megoldás: elmentek, de szóltok a társaságnak, h Te egy nagyon nehéz vizsgára készülsz éjjel-nappal, ezért hamarabb el kell mennetek majd...Te iszol egy ribizlisört vagy egy tonikot, amitől nem leszel nagyon másnapos, szóval olyasmit, aminek kevés az alkoholtartalma, Párod meg amit szeretne...Jól érzitek magatokat, holnap meg felkelsz kilenckor, iszol egy jó erős fekete teát, leülsz tanulni, pici szünet, aztán délután is tanulsz pár órát, esetleg sétálsz, h frissebb legyél, majd este átlapozod. Sok sikert a vizsgához!
2011. ápr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Győzelem :)

Nem a legszebb módszer, de bevetettem a "nem tanulok, ha nem mész" taktikát és látványosan sztrájkoltam. Némi morgás után összeszedte magát és elment bulizni :)

Extra hozadék, hogy a barátai értenek a munkájuk miatt is ahhoz a tárgyhoz, amit épp tanulok. Így elvitte az egyik feladatomat, amit sehogy se tudtam megoldani, hátha nekik sikerül. Mondjuk ha ők részegen megoldják, nekem meg fél nap alatt józanul se ment, az ciki lesz...

2011. ápr. 9. 19:54
 14/14 anonim ***** válasza:
mi ilyenkor úgy oldjuk meg hogy vagy csak benézünk a buliba tényleg egy órára csak (mindketten betartjuk), vagy az egyikünk előbb hazamegy, a másik meg maradhat kedvére... de együtt szoktunk menni mindeképp (kivéve nagyon ritkán ha pl fiú buli, lánybuli stb)
2011. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!