Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról hogy...

Mi a véleményed arról hogy egy 29 éves pasi ennyire függ a családjától?

Figyelt kérdés

Régebben ez előtt 1 jó éve volt egy-két nézeteltérés miattam a párom és anyja között. Az anyja számonkérte a barátomat, hogy nekem miért van kulcsom az lakásához, meg hogy egyáltalán minek van nálam a kocsija pótkulcsa? Meg ha a barátom elmegy otthonról több napra, akkor miért velem intézteti el minden dolgát? (pl én fizetem be a csekkjeit, vagy én megyek el a bankba vagy beszélek az unokatesójával) Nem lakunk még együtt. És az anyja teljesen fel volt háborodva azon, hogy nekem úgymond "több közöm, jogom van a barátom dolgaihoz mint neki" Meg az anyja azt is kitalálta, hogy a barátom teljesen leszarja a hugait (akik egyébkén 24 évesek lassan, de anyámasszonykatonái!!) és hogy nem foglalkozik, nem beszélget velük. E miatt volt vagy 2-3 nagyobb balhé is!

Aztán az utóbbi 1 évben meg ha minden megváltozott volna!!! Az anyja is meg a hugai is mindig tudnak mindenről, persze csak azért mert kb 1000kérdést feltesznek neki, mindig kérdezgetik, mindneről tudni akarnak. Telefonon is van hogy 90 percig beszélnek!! Vagy fél óráig, óráig. El sem tudom képzelni hogy mi fontosat tudnak mindig mondani egymás számára!! Szóval az utóbbi időben marhára fontos lett barátomnak az anyja is meg a tesói is, olyannyira, hogy az anyjának már nem is mond ellent semmiben, a tesoit is állandóan pátyolgatja mint két szerencsétlent. Szerintetek mi történhetett? Mi változtathatta meg a párom viselkedését?


2011. ápr. 9. 16:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
24%
szerintem neked üldözési mániád van! miért feltételezel egyből rosszat róluk? már ne is haragudj, de mindenki magából indul ki... most ezért miért húzod fel magad? örülj neki, hogy nem neked kellett ismét boltba menni, aztán kész, lépjél már túl ezen. Ha nekem ilyen nőm lenne, aki ezért dühöng, már rég lapátra tettem volna. Mi lesz akkor később? Miért lennének rád féltékenyek a lány testvérei? Szerintem neked nagyon nagyon rossz a hozzáállásod és hidd el, hogy ezt ha nem is mondod ki, lehet érezni. Gondolom rád néznek és egy nagy adag savanyúságot látnak. Kicsit próbálj meg az ő fejükkel is gondolkodni, hátha átérzed igazságosabban a helyzetet és befejezed ezt a hiszti hadjáratot.
2011. ápr. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én végigszenvedtem egy pár évet egy ilyen pipogya alak furcsa kis családja miatt,és igen,igaza van annak,aki azt írta,hogy a párjának nincs testvére...Az ilyen rokonok igenis nagyon megtudják keseríteni az ember életét!!!Hát még az anyósjelölt,bár szerencsére nekem még normálisabb fajtából való,csak a testvérét utálom a mai napig,mint a sz@rt.Igazából ma már nagyon nagy ívben lesz@rom őket,és azt is,hogy mit csinálnak,és hogy az a tutyimutyi mit csinál meg nekik.Bár mostanában kezd a sarkára állni,és akkor is letagadja,hogy otthon van,mikor nem kell dolgozni,csak hogy ne ugráltathassák.Édes istenem,otthon van nekik a kocsi,de annyira bénák és életképtelenek,hogy 3 km-t megterhelő nekik levezetni,és elvárná a két kis testvér,meg anyuci,hogy ő cipelje a valagukat a saját kocsijával.Szánalmas,komolyan mondom...

Azt tudom neked javasolni,hogy vagy sz@rj bele az egészbe,és próbálj meg higgadt maradni (így legalább elveszed az örömét anyucinak),vagy dobd ki szépen anyuci pici fiát...

2011. ápr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Az volt az érdekes eddig amúgy, hogyha ezek bárhova akartak menni, akár boltba, akár cipészhez, akár orvoshoz egy receptet elhozni, akár az állatoknak venni tápot, mindig a barátomat rángatták hogy vigye már őket, mert tényleg azt a 3 km-es távot nem bírták megtenni! Vagyis spóroltak a benzinnel ne kelljen kiállni a kocsival. Párom is unta már meg unja is az egészet. Meg mikor a boltba vannak a tesóival, anyucika meg otthon, és 15 percig beszélnek telefonon, hogy jaj anya a liszt drágább 12 ft-al vigyünk? Annyira spórolnak még 5 ft-tal is...sza*evők. Most meg érdekes módon, kb karácsony óta először álltak ki a kocsival!!!ááááhh
2011. ápr. 9. 18:17
 14/15 anonim ***** válasza:

Hogy mivel tudják zsarolni? Elmondom:

Anyuka megtalálta a barátodat egyszer amolyan "közbelépés" címszó alatt. Leültette és lehordta mindennek, hogy akkor ő most döntött és téged választott és nem őket, pedig ŐK a családja, te majd eltűnt/vagy nem mert ő azt sose akarná de ki tudja és akkor mi lesz? Csak a családra tud majd számítani, akiket most épp el akar zavarni, kizárni az életéből. És most rögtön döntsön, hogy mit akar, mert ha azt akarja, hogy a családja takarodjon ki az életéből akkor megteszik, ezen ne múljék de aztán ne jöjjön sírva, hogy ha baj van, mert akkor már mindennek vége. Vagy foglalkozzon velük többet, hisz ők a család és ők vannak neki ott a bajban és nem te, meg nem más csak ők és ezt el ne merje felejteni és mindent nekik köszönhet és blablablabla...

én is megkaptam ezt már párszor, ezért tudom hogy mivel tud egy család zsarolni.

2011. ápr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet, mi sem lakunk együtt...de az anyja...mintha csak a saját sztorym olvasnám...

Hogy csak 1-2 példát említsek: volt olyan, hogy a párommal együtt ebédeltünk, és mondtam neki, hogy meló után jöjjön hozzám, már ne menjen haza, és majd másnap tőlem megy dolgozni. Felhívta az anyját, hogy elmondja neki, erre sírni kezdett, kiakadt, hogy ő már főzött, és ne tegye meg vele, hogy nem megy haza, stb. Másik "kedvenc" szitum: ha csinálok valami kaját a páromnak, amit ő nem tud, akkor egy hétig a kedvenc ételét főzi, hogy megmutassa, mit tud, és hangoztatja nekem, hogy ha összeköltözünk, tudok-e majd ilyen jót főzni neki.

Volt, hogy egy hétig nálunk voltunk (szabin volt), és sírva hívta fel az anyja, hogy menjen már haza, ne egy ilyet válasszon a családja helyett, mint én, és lecsapta a telót. Párom visszahívta, és számonkérte, hogy miért beszél így rólam, erre még jobban sírni kezdett, hogy ígyis ő milyen rosszul van, felment a vérnyomása is, stb és ne veszekedjen vele a kicsi fia...stb

Azt meg feleslegesen írja bárki, hogy az ilyen pasit ott kell hagyni, mert ez nem így megy. Én imádom a párom, semmiért és senkiért nem hagynám el, még akkor sem, ha ilyen az anyja, és ő is nagyon anyuci kisfia még mindig. Mindenkinek van hibája, neki ez az, de ezzel meg kell tanulni együtt élni, ha igazán szeretsz valakit!

2011. ápr. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!