Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a testvérem, lesz ez...

Meghalt a testvérem, lesz ez valaha is könnyebb? Rengetegszer eszembe jut, és még most is szinte minden este sírok. Aki átélt ilyesmit, hogy "tette túl magát" a történteken?

Figyelt kérdés
5 hónapja történt. Nagyon hiányzik.
2011. ápr. 9. 23:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha van rá anyagi keret, menj el pszichológushoz, segít feldolgozni. Nővérem is volt, olyan 7ezret kért 1 alkalomra.


Részvétem.

2011. ápr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem! Nekem 11 éve halt meg a nővérem. Sokat gondolok rá, eleinte nagyon nehéz volt feldolgozni (9 éves voltam akkor). 2 éve voltam kineziológusnál, aki segített feldolgozni a traumát. Neked is ezt javaslom, mert nekem a trauma és a gyász sajnos betegségeket is okozott (nőgyógyászati :( ). Mióta "fel lett oldva" a feszültség, meggyógyultam, pedig műteni is akartak! A lelki dolgok generálják a testi betegségeket, úgyhogy szerintem menj el kineziológushoz ( a pszichológus is jó, de ő "csak" a tudatos dolgokat oldja, a tudatalattit nem, pedig az fontosabb).
2011. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne kapkodj adj magadnak időt a gyász sokszor nagyon hosszú folyamat és minden egyes részét át kell élned hogy tovább tudj lépni. A tagadást a haragot a dühöt az elkeseredettséget a fájdalmat a beletörődést a megnyugvást.

Ha ezeken sikerül túl jutnod akkor az emléke ugyan megmarad örökre a szívedbe és biztosan sokat fogsz gondolni rá de már nem fog fájni.

2011. ápr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem!

Tudom ilyenkor semmilyen tanács nem használ,ezt neked kell majd feldolgoznod sajnos.

Idővel biztos könnyebb lesz,de ha rágondolsz akkor mindig fájni fog.De ne hagyd h elhatalmasodjon benned a bánat,és hogy depressziós legyél,mert vannak ilyen ismerőseim.

Gondolom nagyon szerethetted őt,gondolj a szép emlékekre!

2011. ápr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Nekem is meghalt a Testvérem,borzasztóan hiányzik,és nagyon Szeretem a mai napig.Engem az vigasztal,hogy egy illető azt mondta nekem,hogy mielőtt megszületsz,Te magad választod ki,hogy melyik életet szeretnéd.Meddig akarsz élni és hogyan.Tehát tudom hogy a Tesóm akart így,és ez valahol megnyugtat.Elfogadni soha nem tudod,csak megtanulsz élni a tudattal.Együttérzek veled :(
2014. jan. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Őszinte részvétem.

Ez így elég sablonosan hangzik, de tényleg rémes, hogy a legjobb emberek mennek el a leghamarabb. A világ igazságtalan.

Én (saját megkönnyebbülésemre) nem vagyok otthon ebben a témában, annyit tudok mondani, hogy próbáld meg. Próbálj meg örülni, és élni az életedet, bár azbmár nem lesz teljesen ugyanolyan. Én amikor elvesztettem a szerettemet, arra gondoltam, hogy ő sem akarná hogy szomorú legyek.

2018. máj. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!