Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan kezeljem...

Szerintetek hogyan kezeljem vagy én miben változzam meg?

Figyelt kérdés

15(nemsokára 16) éves lány vagyok és családi gondjaim vannak.Persze nem olyan súlyos h az apám iszik és ver minket vagy ilyesmi:D

Csak annyi hogy lassan 70 éves lesz és enyhén szólva nem vagyunk jóban. Szerintem még mindig kislánynak néz, nem , biztos hogy kislánynak néz( azt mondta nem sokkal a 15. szülinapom után hogy nem nézhetek meg egy 12 karikás filmet, mert "szerelmeskedés" van benne:S(Nem mintha érdekelt volna a véleménye:D))

De 13 éves koromig gyakran cipelt mindenhová kocsival, általánosba is mindig vitt volna ha hagytam volna(10 perce laktam a sulitól)

Amikor elkezdtem a divat, smink, az alakformálás meg egyéb nőiesebb, felnőttesebb dolog iránt érdeklődni, annyit mondott:"ez mind hülyeség"(Szerintem ez nem azért van mert kislánynak tart, hanem mert nem szereti ha egy nő követi a divatot, festi magát, a haját,magassarkúba jár, rendszeresen jár fodrászhoz, őket "majmoknak" hívja)

Múltkor turiból akart nekem nézni ruhát(még csak nemis angol turiból hanem valami szórólapról ahol bekarikázta nekem:" GYEREKRUHÁK -500FT"

meg ilyen 1000 forintos cipőt mutatott nekem szintén szórólapról valami olcsó cipővásárról.

Amikor mondom neki hogy szeretem a divatot azt mondja:"A divat drága"

És az a vicc hogy régen megkaptam mindent amit akartam szó nélkül(számítógépes játékokat, laptopot, lcd tv-t, könyveket, játékokat, sztem ha összeszámolnám csak a játékaim árát(legyen az "valódi" vagy számítógépes) legalább 2000.000 ftra simán összejönne.)Amikor meg vásárolni megyek apum mindig elhúzza a száját.

A pasikról meg a véleménye:" Már elég idős vagy hogy legyen barátod ,de a csókolózás meg a szerelmeskedés szóba se jöhet"

Függetlenül ettől veszek magamnak viszonylag divatos cuccokat(C&A, Misso, Jeans Club, New Yorker, nagyriTKÁN GAS, MAYO CHIX, PUMA) sminkelem magam néha veszek fel magassarkút és vasalom a hajam.Ezekre csak fintorog.Én annyiban vagyok hibás hogy nem tisztelem őt, lesz*rom a véleményét és sosem figyelek rá.

Szóval mondom nem mintha adnék a véleményére,de mégiscsak egy helyen élünk és már nem bírom elviselni a beszólásait:(

Szóval segítsetek:Tudom hogy változnom kénee de mit csináljak hogy ne húzzam fel magam rajta?


2011. ápr. 10. 18:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Meg az alkohol meg a kávé....

Nem akarok kávéfüggő lenni az pia meg üres kalória, hizlal, de ha néha iszom egy picit már üvöltözik:S

2011. ápr. 10. 19:06
 12/17 anonim ***** válasza:

Hááát én is megértem,ha nehezen viseled ezt,de nem tudom milyen vagy,nem akarlak megbántani,viszont tényleg vannak lányok,akik nagyon túlzásokba esnek öltözködés kapcsán,10-en évesen már utcalányok szintjén vannak és azt hiszik,hogy a kinézet a minden meg nagyon ízléstelenek.Lehet,hogy édesapád azt akarja elkerülni,hogy ilyen legyél.Mert az ilyen lányokat kihasználják a fiúk plusz nagyon tucatok is (kinézetre,gondolkodásmódra...stb.)...


Sokkal jobb dolog szerintem is egyedibb cuccokban járni.


Próbáld megbeszélni ezt az egészet a szüleiddel!Nyáron esetleg diákmunkára is mehetsz egy kicsit és akkor a saját pénzedből vehetnél magadnak egy-két dolgot,azért nem szólhatnak.

2011. ápr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ja és vigyázz azért azzal a fiúval is,aki kialakulóban van,tényleg ne add neki oda magad és arról is győződj meg,hogy a személyedért kellesz-e neki vagy a kinézetedért!!!Még fiatal vagy hozzá,plusz nem értékesek a fiúk szemében a könnyelmű lányok!!!
2011. ápr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

.) Nagypapás csizmás sztori irónak.


Nekem is volt ilyen történetem, és rendkivűl kínosnak találtam. A nagyapák, nagyanyák ilyenek, de őszinte szeretet vezérli őket. Nekik mi a kincsük vagyunk, és ezt néha így fejezik ki. Én elfogadtam megköszöntem, és jól eldugtam a szekrénybe, kegyes hazugság, mondjuk. Viszont tíz év múlva, ( ilyen " öreg vagyok" ) már nevettünk rajta, és az egyik legmulatságosabb sztori maradt.

Vedd könnyedén, és majd, majd egyszer te is nevetgélni fogsz rajta, hogy " milyen is volt a nagyapám"...



kérdezőnek.

Na látod... erre mondtam, hogy bizonyítani kell neki..

vannak ilyen régivágású emberek. Igazi pasiról beszéltél neki, és mindjárt jól fogadta. Ő csak azt akarja, hogy normális felnőtt legyél majd, ne " menekülj a kamaszkodásból a divatba". Próbálj meg te is változni, továbbra is szépíts magad, mozogj, öltözködj, és legyél elnéző az apukáddal, mert egy dolog biztos, megváltoztatni nem tudod.

Megtanulhatod, a konfliktuskezelést, és az érvelést, pl..

2011. ápr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nem öltözök ribisen egyáltalán enm csak igyekszem követni a divatot.

És az a legrosszabb hogy sokan dicsérnek h mijen szép meg csinos vagyok ijenkor mindig arra gonbdolok mi lett volna ha nem állok ki magamért és nem kzdek el magammal törődni.

2011. ápr. 10. 19:10
 16/17 anonim ***** válasza:
Nagypapás csizmás vagyok- igen, megköszöntük, minden, de mikor elmondta, honnan van, stb, és mikor hazament, anyuék kitették a csizma szűrét. Mondjuk, azóta sem kereste nagyapám(hála égnek).
2011. ápr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik a szöveged. Nem vagy durva, és utálatos. Ügyesen fogalmazol. Viszont a szülők már csak ilyenek. A Te felnövésed egyben az ő megöregedésük is. Hízelkedj egy kicsit Apukádnak, hidd el, mindent megkapsz tőle.
2011. ápr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!