Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert osztogatnak tanacsokat...

Miert osztogatnak tanacsokat a gyereknevelessel kapcsolatban? Mindenki ugy neveli a gyereket, ahogy szeretne! Tevedek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 19:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%
Igen, van a kritika, és van a tanács.:)
2011. ápr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Itt általában azért tesznek fel kérdést az emberek, hogy valamilyen szinten tanácsot kapjanak. Én pl. azért írok ki 1-2 dolgot, mert nem vagyok benne biztos, hogy jó úgy csinálni, ahogy én hallottam 3-4 embertől az ismerőseim között, ill. olvastam a neten.

De attól még nem kell megfogadni, az csak egy javaslat. Valakinek egy 'szokása'.

Ezen ne húzd fel magad, felesleges :]]]

2011. ápr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyet ertek a tobbiekkel. Tanacsot adni lehet, megfogadni nem kotelezo. Nem azt mondja senki, hogy neked ugy KELL csinalnod, hanem hogy o hogy latja jonak. Persze nem mindegy, hogy ki es hanyszor probal tanacsot adni meg milyen stilusban es elvarja-e, hogy azt tedd, amit mond vagy tenyleg csak kicsit segiteni akar, mert o mar atment azokon a nehezsegeken.
2011. ápr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Férfitársaim! Hogy viselitek, ha a Feleségetek nagyon nem jön ki Édesanyátokkal?
2011. ápr. 10. 20:06
 15/22 anonim ***** válasza:
46%

Igen, tévedsz. Hál' Istennek vannak gyámhatóságok,amelyek azért sok esetben kiveszik a gyerekeket azokból a családokból, ahol nem megfelelőek a körülmények, pl. fényevők, gyerekkel alkoholt itatók, nemi erőszaktevők stb.

Olyan eseteket tudnék mondani, hogy a fületek is kettéállna, pl. majdnem egy évig nem szólt a 5 éves gyerekhez az anyja, mert "rossz volt". (Egyedül nevelte a kislányt és nem engedte el sehová.) A nagyszülők (az anyósék) tettek bejelentést, mert közel egy év némaság alatt a kislány elfelejtett beszélni.

Amerikában meg egy idióta az 5 év alatti gyerekének a vállára tetovált valamit.


Még szerencse, hogy tévedsz és a szülők nem tehetnek meg akármit a gyerekekkel. A szülővé váláshoz nem kell alkalmassági vizsgát tenni, így, bár sokan alkalmatlanok rá, mégis azzá lesznek. Kell a kontroll.

2011. ápr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Mióta megszületett a gyermekünk a feleségem mindenbe beleköt, amit anyám mond, tanácsol. Az Ő Édesanyja sokkal több "tanácsot" ad, az mégsem bántja a fülét. Anyám soha nem mondott rá egy rossz szót sem, szereti is őt. A feleségem mégis ingerült lesz, ha csak említem, hogy átjönne hozzánk. Szinte utálja, ha a gyereket babusgatja, róla kérdez. Miért lett a nejem ilyen rosszindulatú?
2011. ápr. 10. 20:08
 17/22 A kérdező kommentje:
Linkelni akartam a kerdest,de nem sikerult!:)
2011. ápr. 10. 20:09
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem pl az anyós bombáz kéretlen tanácsokkal, ez az idegesítő kategória. Ilyen tanács nem kell. Hiába mondtam neki, ha valamit akarok tudni majd kérdezem, nem fogja fel.

Az én anyukám viszont ilyen, ő megérti ezt. Más miért nem?

2011. ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát engem egyáltalán nem zavarnak a tanácsok, ha olyan mondja, aki maga is nevel/nevelt gyereket. Nyilván olyat tanácsol, ami náluk bejött, ha nekem nem szimpatikus, egyik fülemen be, a másikon ki. Nem lehet izoláltan gyereket nevelni, hogy "majd én eldöntöm, mi a jó neki, másnak meg mi köze hozzá", mert itt egy másik emberről van szó, akit ha elrontasz, nem lehet kidobni.

A nagyszülők, felteszem, azért osztogatnak tanácsokat, mert szeretik az unokájukat, jót akarnak neki, és meg szeretnék óvni a fiatal szülőket attól, hogy elrontsák. Az igaz, hogy - főleg a csecsemőtáplálás terén - egészen más a mai trend, mint 20-30 évvel ezelőtt, és néha konfliktusforrás, ha az anyuka inkább az orvosra hallgat, mint az anyjár/anyósára (Anyósom gyöngyszeme, miszerint az egyhetes babám azért sírt, mert "finom meleg mézes-citromos teára vágyott"), de ezt le kell nyelni, ha mindegyik fél intelligens, önmagában még nem tragédia.

Nekem egyéves a gyerekem, és örülök, ha a szüleim finoman jelzik, hogy ezt-azt máshogy csináljak, mert jórészt hasznos, amit mondanak. Amit meg máshogy látok, azt nem fogadom meg, ennyi.

2011. ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
2011. ápr. 10. 22:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!