Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más hogy tudja elfelejteni a...

Más hogy tudja elfelejteni a férjét/feleségét válás után, netán még ha gyermekük is született?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert én a barátomat nem tudom elfelejteni 1 év után. Depressziós vagyok, folyton sírok, mindenről Ő jut eszembe. Nem tudom elképzelni az életem másokkal. Volt már új kapcsolatom, de nem tudtam szerelmes lenni.


Meddig fog ez tartani? Más hogyan viseli ha már férje/felesége volt és elvált?


3 évig tartott....de mások 5-6-7-10 évig vannak együtt...nekik hogy megy????


2011. ápr. 12. 09:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

10:31 Ezt nem értem. Hogy "Azért nem vagyunk együtt,mert Ő nem az akinek én hinni szeretném."


Ezt nem értem...Inkább én nem vagyok az aki neki jó lenne nem??


Megírnád itt,hogy ezt hogy kell érteni, vagy privát a-mailbe? Köszi

2011. ápr. 12. 10:52
 12/18 A kérdező kommentje:

Meg még annyit, hogy vele voltam boldog. Azóta nem vagyok az, pedig voltak más barátaim is. Mégsem ők hiányoznak, hanem Ő. Ez a durva.

Azt hittem ha lesz más majd feledteti, de nem így van.

2011. ápr. 12. 10:57
 13/18 anonim ***** válasza:
Első voltam, megkérdezhetem, hogy nálad miért lett vége a kapcsolatnak? Privátban is leírhatod, ha akarod, én tényleg megértelek, pont ugyanúgy érzek, ahogy te...
2011. ápr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"Inkább én nem vagyok az aki neki jó lenne nem?"


Ide írom, hátha másnak is homályos ahogy fogalmazok. (Bár arra nincs garancia, hogy most jobban sikerül.) :)


Tehát adva vagytok ketten. Te olyan embert szeretnél, aki téged szeret. Valószínűleg ő is így van ezzel. Mindketten elképzelitek azt az embert, akit szeretni tudnátok, és aki viszont szeret titeket. Aztán valami elromlik, és ti szétmentek. Te még szeretnéd, ha Ő szeretne, és azt gondolod (ha jól értettem), hogy Te is tudnád Őt szeretni.


Erre mondom azt, hogy ez nincs így. Ha így lenne, akkor együtt is lennétek, hiszen nincs rajtatok kívül álló ok, ami ezt akadályozhatná. (Gondolom életben van az illető, nincs börtönben stb.)


Vagyis valami biztosan nem stimmel ebben az elképzelésben. Ha szerinted az van, hogy Te nem felelsz meg neki, az is visszavezethető ugyanide, hiszen akit Te ideálisként elképzelsz, az biztosan olyan, akinek Te megfelelnél, és akkor együtt lehetnétek. Én innen nem tudhatom, mi a konkrét oka annak, hogy nem vagytok együtt. Annyi a tapasztalatom, hogy az ilyen elképzelések eltérnek valahol a valóságtól és ezt a pontot vakfoltnak nevezzük, mert az illető, aki ránéz, nem látja, előle ki van takarva az valamiért. (Ez nem ritka, sőt, mindenkinek vannak vakfoltjai, nekem is. Csakhogy én tudom, hol vannak az én nagyobb méretű vakfoltjaim! Mert sokat foglalkoztam ezzel. Vannak erre szolgáló pszichológiai módszerek, amikkel ez megállapítható.)


Röviden: ha a valóság nem igazodik az elmélethez, akkor az elméletet kell hozzáigazítani a valósághoz. Jelen esetben Ti nem vagytok együtt. Ez ellenkezik a Te privát elképzeléseddel, hogy együtt kellene lennetek. Nem kellene. Ha megpróbáltad és nem ment, vége lett, akkor annak oka van. Akkor is, ha Te most azt nem látod.


Még tömörebben fogalmazva: aki menni akar, azt el kell engedni.


Ez nem zárja ki azt, hogy valamikor a jövőben, amikor már mindketten más emberek lesztek ne jöhetnétek össze újra. Ez nem tilos. (Főleg, ha nem haragban váltatok el.) Ám az egy teljesen más kapcsolat lesz, nem ennek a folytatása. Ennek vége van, ha vége van. Ezt elfogadni nehéz.

2011. ápr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ez valami pszichológiai cucc, vagy te jöttél rá magad?

Köszönöm h ezt mind leírtad. Csak nekem ez túl elméletinek tűnik. Én, mint ember úgy épülök fel, hogy 20%agy 80% érzelem.

És ez nekem túl elméleti síkú. Az érzelmeket (meg azt h mi miért úgy történik, ahogy történik)nem hiszem h egy egyszerű "képlettel" meg lehet fejteni.

2011. ápr. 12. 12:31
 16/18 anonim ***** válasza:
Házasság, gyerekek után, ha az egyik fél úgy lép le, hogy a másik még szereti, azt nem lehet elfelejteni, legalábbis sok évig nem. Ott vígasz sem lesz új társ képében, kinek kell egy többgyermekes nő, aki már nem is akar többet? Ritkán lesz ebből már sikertörténet, örülj, hogy nem itt tartottatok, idővel elfelejted. Türelem, kitartás.
2011. ápr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek van életfeladata. A tiéd az hogy változtass az összetételeden. A 20% agy és 80% érzelem nagyon nem jó. Az érzelmeid játszhatnak veled, megváltozhatnak egyik pillanatról a másikra, ami a te esetedben azt jelenti, hogy az élet dobál ide oda, aszerint hogy épp mi történik, ami hat az érzelmeidre. Ha pl teszem azt együtt maradtok, összeházasodtok ebben a felállásban (20-80), eltelik pár év, és elmúlik a szerelem, mert az általában enyhül vagy elmúlik, átalakul, de semmiképpen nem marad olyan mint 2-5-10 évvel ezelőtt. Akkor te azon kezdesz gondolkodni, hogy hopp, már nem szeretem őt úgy ahogy régen, váljunk el. Pedig egy házasság az közel sem erről szól. Érted miért nem jó ha ilyen arányban maradsz továbbra is? Ezen ha akarsz, tudsz változtatni, sőt kell is, mert ha nem tanulsz a hibáidból, addig kapod őket a nyakadba, amíg nem veszed a fáradtságot hogy szembenézz velük. Tapasztalatból tudom. Lehet hogy most egyáltalán nem értesz, de később, ha idősebb leszel, több tapasztalattal megérted amit írok. Próbáld javadra fordítani ami történt. Semmi sem történik velünk hiába. Ha eleged van az önsajnálatból kezdj hozzá a fejlődéshez. Csak rajtad múlik mikor kezded. 37/nő, aki 20 évesen kb olyan volt mint te, azóta sok mindent másképp látok, igaz ezt sok szenvedésen keresztül értem el, de megérte.
2011. ápr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A vakfolt pszichológiai "cucc". A logikai felismerés, hogy ha nem vagyunk együtt, pedig lehetnénk, akkor ott ellentét feszül a valóság és az elképzeléseim között -> saját termés.
2011. ápr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!