Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek tönkreteheti a...

A gyerek tönkreteheti a házasságot?

Figyelt kérdés
A lányunk állandóan sír, mindenért, ha beszél, akkor is sírós hangon. Egyszerűen nem tudunk vele mit tenni, kikészülünk tőle idegileg. Sokszor nekem is alig van türelmem hozzá, a párom meg végképp nem bírja. Mi is sokat veszekszünk miatta. Kinövi valaha ezt a sírós kort? Már négy éves.
2011. ápr. 12. 14:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%

Tudom, hogy szörnyű, öcsém csinálta ezt. Iskolába ment, még akkor is. Sőt, ott felvett egy olyan szokást, hogy ha nem kapta meg amit akart, dobálta magát a földhöz. Anyuék egy darabig bírták, de emlékszem, nem lehetett vele vásárolni elmenni. Ha nem vette meg neki amit akart, ledobált mindent a polcról.

Aztán anyu megunta, és nyakon öntötte egy pohár vízzel az egyik boltban. Úgy megijedt, többé nem merte csinálni.

2011. ápr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
44%
Ha látja, érzi a szereteteket, akkor manipulál a kis huncut! :) Mondjátok neki azt, hogy addig nem kapja meg a kanalat (és semmi mást) amig szépen nem kéri, a nyávogást elhagyva. Meg kell neki mutatni, hogy hogyan kell!! Ha nem érti, apával játsszátok el előtte mint egy szerepjátékot! Te nyávogsz, és apa nem adja oda. Utána szépen kéred, és apa odaadja.. Játékosan, de mégis határozottan, sok szeretettel és türelemmel kell megoldanotok!! Utána meg nevessetek egy jót az egészen! Nem stresszelni, a kicsi emberkék okosak ám, és átlátnak a szitán!!! Kitartás! :)
2011. ápr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
82%

És ha apa rákiabál, mert már elszakadt a cérna, én meg próbálom védeni, mert megsajnálom, akkor kezdünk el mi is veszekedni.


Na, itt a hiba. Ha a gyerek nem tud viselkedni, az apja próbálja megnevelni, te meg nem hagyod, akkor persze, hogy hisztis lesz. Semmi baja nem lesz attól, hogy rákiabál az apja. Főleg ha ordít a gyerek, mit csináljon az apja, suttogjon? Valahogy éreztetni kell azzal a gyerekkel, ha rosszat tesz, másképp kell vele viselkedni, hogy kellemetlenül érezze magát és bevésődjön, hogy ilyet nem szabad csinálni. Teljesen összezavarod vele, ha védeni próbálod, közben meg ideges is vagy miatta, honnan tudja az a gyerek, hogy most akkor jó vagy nem jó, amit csinált?

2011. ápr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%
Az én gyerekem ugyanez 4 éves csak ő fiú!!!Kikészülünk tőle ha szomjas azt is sírva mondja elkezd sírni mint akit megöltek utána meg szomjas vagyok.Húúúúúúúúúúú olyankor a plafonon vagyok.Oviba rokonoknál mindenkinél tök aranyos alkalmozkodó az oviba panasz soha nem volt rá de itthon.Na nem sorolom mert nem lenne elég 2 nap.Hisztis mint egy kislány marha kényes és nem sokszor veszekszünk az apjával de ha igen az a gyerek miatt van!Elb@sztuk sajnos ez a nagy helyzet.Első gyerek 8 évet vártunk rá megnyikkant már kaptuk fel bármit kiejtett a száján megvettük megadtuk neki és ott tartunk ha nemet mondok nekem jön visszafelesel hálistennek az apjától még tart de már kezd neki is vissza szólogatni!
2011. ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
73%

Unokatesóméknál hasonló volt a fiúkkal, ő is kb ennyi idős lehetett akkor. Nagyon türelmes ő is és a férje is, de egyszer elszakadt nála a cérna és egy meleg nyári napon berakta a gyereket a zuhany alá - úgy, ruhástól.

Többet nem fordult elő, se a gyerek, se az unokatesóm részéről.


Nem vagyok büntetéspárti, de szerintem néha elkerülhetetlen.

A férfiak már a mély hangjuk és az erősebb termetük miatt is jobban tiszteletet vívnak ki a gyerekeknél. Ha a férjed határozottan rászólna, nem segítene?

2011. ápr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Csak annyit mondok, hogyha a lányodnak nem TILTOD meg mostantól a vernyogást meg a sírós hangot, egy igazi nyávogós, kibírhatatlan .... lesz felnőtt korára.
2011. ápr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem kell veszekedni ha a gyerek hisztis rakjátok át egy másikszobába ott hisztizhet ilyenkor nem kell rá figyelni. Azért csinálja mert tudja hogy ez hatással van rátok.
2011. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!