Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Tovább lent.

Mit tennétek? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Tegnap eszembe jutott egy hülyeség, és elgondolkoztam rajta.

Vegyük azt, hogy életetek szerelme meghal (mondjuk háborúban) és ti a mély gyász után újraházasodtok, lesz gyerek, új férj, stb

És mondjuk egy nap a halottnak hitt férjetek több év után felbukkan.Mit tennétek? Egyáltalán mit lehetne tenni ilyen helyzetben?

Tudom hogy ez egy baromság, és nem nagyon történhetne meg ilyen, de én elgondolkoztam rajta :)


2011. ápr. 13. 09:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ha már valaki meggyászolt valakit, és beleszeretett másba (ha nem, miért ment hozzá?), akkor az a kapcsolat le van zárva. Hiába bukkan fel évek múlva az előző, az már nem lenne ugyanolyan.

Sok esetben viszont az illúzió megmarad, és azért megy tönre az új házasság, mert valaki rögeszmésen ragaszkodik ahhoz, hogy a halottnak hitt az igazi, és nem tudja értékelni a jelenlegi párját. Pedig kellene. Mert ilyenkor nem az exbe szerelmes már az illető, hanem az illúzióba, hiszen a szürke hétköznapok vannak az egyik oldalon, a másikon meg a kiszínezett, idealizál másik, amiről álmodozunk. Ha visszamennénk az exhez, akkor viszont a valóság sokkal rosszabb lenne, mint az álom. És valószínűleg az a valóság még annál is rosszabb lenne, mint az a valóság, amit az új párral (és a gyerekekkel) élünk.

Minél hosszabb idő telik el, annál valószínűbb, hogy így lesz. A kimaradó éveket nem lehet meg nem történtté tenni, ilyenkor eltávolodnak egymástól az emberek. (Az "örök" szerelem mindig az illúziónak szól, nem az embernek.) Ha pár hónap marad ki, azt még át lehet hidalni esetleg, de annyi idő alatt meg általában nem lép tovább az ember, ha tényleg szerette a halottnak hitt párját.

2011. ápr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!