Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk a munkatársunkkal?

Mit csináljunk a munkatársunkkal?

Figyelt kérdés

Van egy férfi kollégánk, aki még a legyet is röptében kategóriába tartozik. Mikor odakerültem, nálam is bepróbálkozott. Nem álltam kötélnek, ezért éjszaka hívogatott, sms-ket küldött. Tök ciki volt, mert a férjem mellettem feküdt mikor felhívott, hogy feljönne hozzám egy gyors menetre. Meguntam, szóltam a főnöknek, aki leállította. Egy darabig nem is köszönt nekem. Nem rég lett egy új kolláganőm. Vele is elkezdte ezt csinálni, majd velem is újra. Mivel én sem, ő sem volt semmire kapható, azóta ott tesz nekünk keresztbe ahol tud. Telefonközpontosok vagyunk. Ha épp nincs munka, beszélgetünk. Főnök is tudja, ez milyen meló, nem érdekli, mit csinálunk, amíg a munka rendesen elkészül.

Az utóbbi időben kedves kollégámnak az a mániája, hogy fényképez minket beszélgetés közben, vagy bármikor elhagyjuk az irodát.

Elvállaltuk a takarítást is kevés plusz pénzért, így előfordul, ebédidőben elmosogatunk stb, hogy este előbb végezzünk. Ő ezt is lefényképezi. Vagy azt, hogy mikor megyünk haza.

Aztán szalad a főnökhöz, hogy mi előbb elmentünk. Mondjuk főnököt nem idegesíti, mert 4-ig tart a munkaidő, utána takarítás, és akkor megyünk, amikor végzünk.

Ma megtudtam, hogy a büfés csajt azzal zsarolja, hogy látta, egyszer korábban hazament, lefényképezte, és elmondja a főnökének. Szegény 3 gyereket nevel egyedül, a férje otthagyta. Neki tényleg kell ez a meló. Azóta ingyen kapja a büfében a süteményeket. Naponta olyan 1 000 ft-ot eszik le.

Egy darabig úgy csináltunk, mintha nem érdekelne minket, de nem jött be. Utána ha fényképezett összeálltunk csoportképre, hogy akkor már mutassunk valamit. De csak még rosszabb lett.

Most már azt is írja, ki hányszor megy ki wc-re, vagy hány percig ebédel.

Tegnapelőtt eljött elém a férjem. Azóta azt hallgatom, hogy nem is mondtam, ilyen helyes pasi a férjem. Hát szerintem meg semmi köze hozzá!!!

Mit kezdjünk vele, mert már nem bírom? De nekem is kell ez az állás!!!!


2011. ápr. 13. 13:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is volt ilyen kollégám, mikor fiatalabb voltam. (20-26 éves koromig). Eleinte nem nagyon tudtam vele mit kezdeni, de egyszer eldurrant a fejem tőle, és megfenyegettem, hogy felhívom a feleségét és elmondom neki, miket művel a kolléganőkkel, és zaklat bennünket. Érdekes módon onnnantól megszűnt a szemtelenkedése... igaz, utált utána, de engem ez már nem érdekelt.
2011. ápr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%
Amit leírtál, az számomra kimeríti a zaklatás és zsarolás, fenyegetés fogalmát. Szerintem beszélj a főnököddel, hogy így áll a helyzet, a pasi pszichiátriai eset, és fogjatok össze, jelentsétek fel. (A főnököt azért vonnám bele, hogy ne érje meglepetésként a rendőrség.. De persze ha segítőkész, és van más ötlete, az sem rossz.)
2011. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%

ez a személyiségi jogok megsértése is, hogy csak az engedélyed nélkül lefényképez, nem?

a főnökkel ezt nem lehetne megbeszélni? neki is érdeke hogy rendben menjen a munka, tiszta stresszben lehettek már..

2011. ápr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%

Én is a rendőrségre mennék, még mielőtt bekattan és valakit megerőszakol. De lehet, hogy szimplán az is beválna, ha figyelmeztetnétek, hogy még egy ilyen, és mentek a rendőrségre. Esetleg mondhatjátok, hogy felvettetek egy beszélgetést, amin zaklat valakit, és azzal mentek a rendőrségre, ha nem hagyja abba.


De azt tudnotok kell, hogy ha a belegyezése nélkül tényleg felveszitek, akkor még titeket vonnak felelősségre a személyiségi jogai megsértése miatt. De ez rá is igaz, ha a felvételkészítésbe nem egyeztetek bele (írásban vagy hangfelvétellel, mert a szóbelit nem tudja bizonyítani, pedig kell bizonyíték, hogy beleegyeztetek), akkor emiatt is fel lehet jelenteni.

2011. ápr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

23 vagyok.

Neki nincs felesége, se barátnője. Vajon miért?


Főnök meg szereti, ha tudja, mit csinálnak az alkalmazottak.


Kolléganő legújabb ötlete egy durva adag hashajtó a sütijében...

2011. ápr. 13. 13:23
 6/30 anonim ***** válasza:
85%
Ebből is ti jönnétek ki rosszul.. a hashajtó kiszáradást okozhat, és ha kórházba kerül, akkor ő jelent fel titeket..
2011. ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mindenből mi jövünk ki rosszabbul :(
2011. ápr. 13. 13:33
 8/30 anonim ***** válasza:
61%
Ha írnál email címet írnék egy hatásos dolgot.Nálam bejött több alkalommal is......
2011. ápr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%
Készítsetek videofelvételt arról, hogy a fél munkaidőt azzal tölti, hogy titeket fényképez, és azt mutassátok meg a főnöknek.
2011. ápr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
89%
A helyetekben lesből lefényképezném, ahogyan munka helyett másokat fényképez. Aztán megmutatnám a főnöknek.
2011. ápr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!