Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a páromat...

Hogyan vegyem rá a páromat arra, hogy dolgozzon?

Figyelt kérdés

A következő a történet. Tavaly januárban 1 év együttélés után albérletbe költöztünk a párommal. Előtte a szüleimnél laktunk. Mindkettőnknek volt állása, összesen kb 140e Ft volt a fizetésünk, így nem nagy luxusban, de kényelmesen megéltünk.

Szeptemberben a munkahelyem kapott egy különleges megrendelést, és mivel teljesítménybérezés van, most egyedül megkeresek 165e Ft-ot. Párom munkahelye viszont októberben megszűnt, és úgy látom, hogy nem igazán töri magát azért, hogy új állást találjon. Próbáltam megértetni vele, hogy bármikor visszaeshet a fizetésem 70-80e Ft-ra, és a tartalékok is elfogynak előbb vagy utóbb, ezért jó lenne, ha elmenne dolgozni. Nagyobb biztonságban lennénk, ha ő is keresne, legalább minimálbért. Erre csak annyit mond, hogy ő ennyivel megelégszik, őt kielégíti a háztartás vezetése. Tény és való, hogy minden nap van főtt étel az asztalon és rend van a lakásban, de szerintem elvárható lenne, hogy ő is keressen pénzt. Amúgy a házimunkák elvégzéséből én is kiveszem a részem kb 30%-ban.


Szerintetek jogos az elvárásom, hogy ő is járuljon hozzá anyagilag a családi kasszához? Ha igen, akkor hogyan vegyem rá erre?


26/F


2011. ápr. 13. 14:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
55%
Jogos.. tedd ki. Mond meg hogy majd visszajöhet, ha van munkahelye.
2011. ápr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%

Én most leírhatom ide, hogy persze,ha nem nevel otthon 3kisgyereket, akkor az lenne a normális, ha dolgozna és pénzt keresne.

De ettől ő még nem fog elmenni dolgozni.

Nem tudom,hogy ilyen alapvető felfogásbeli különbséget hogy fogjátok áthidalni.

2011. ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
12%
A 26/F az 26 éves férfit takar? hülye kérdés lehet.
2011. ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
50%

Jogos,mond meg,hogy neked ez furcsa helyzet,és kellemetlen érzés mert így olyan mintha kitartanád....


Ha valamelyik félnek nem jó akkor elég ok a megbeszélésre,és változtatásra.


(én is dolgoztam is ,voltam is itthon több évig,de közös megegyezéssel,így nem volt gondunk belőle)


35/N

2011. ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem igen.

A legegyszerübb, ha nem adsz neki pénzt. Nem tud magának semmilyen ruhát, új cipöt vagy bármit venni. Egy idö után kilyukad valamelyik cipöje az tuti.

Ne csinálj semmilyen házimunkát, mert ha ö otthon van egésznap és gyereksincsen akkor elvárható hogy a házimunka 100%-t ö csinálja.

Ha elmentek vásárolni csak a legalapabb ételt vedd meg, és ha kérdi miért nem jut csokira, kekszre, vagy egy jobb falatra pénzd, mond hogy egyedüli bérböl nem lehet kifizetni.


Szerintem tuti talál magának hamarosan pénzt.

2011. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%

Mondd meg neki, hogy te viszont nem elégszel meg ennyivel és elvárod, hogy besegítsen a mindennapi költségekbe. Végül is nem egyedül van ebben a kapcsolatban, nem csak az számít, hogy ő mivel elégszik meg.

Esetleg segíts neki munkát keresni, tervezzétek el, mire fogjátok költeni a plusz pénzt, hátha ez kicsit fellelkesíti.

Ha pedig sikerül neki munkát szereznie, osszátok meg a háztartással kapcsolatos munkákat is, így a fair.

Ha viszont te is látod, hogy igyekszik, mégsem sikerül neki semmit találni, akkor ne hibáztasd, inkább biztasd, hogy ne adja fel.

Nem tudom, beválik-e, de jobb ötletem nincs.

2011. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%
Szakíts vele, mert egész életedben eltarthatod. Szerinted szülés után visszamenne dolgozni? Ha már most ilyen lusta később még rosszabb lesz.
2011. ápr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
21%
Ja,persze,nem lenne baj ha 16 órát dolgozna,és utána még az otthoni munkát is Ő látná el ugye???
2011. ápr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
61%
Bírd rá, hogy keressen munkát, de ne várd el tőle, hogy bármit elvállaljon. Én is munkanélküli vagyok, párommal együtt élünk. Mi szerencsésebbek vagyunk, ha dolgoznék, az én fizetésem arra lenne jó, hogy egybe félre lehetne rakni és lehetne tervezgetni jobban. Viszont ajánlottak pénzügyes melót, de tudom, hogy sírva mennék haza, mert hiába tanultam 4 évet pénzügyet, utálom.
2011. ápr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Most csak egy kis szabadságra vágyott vagy tényleg nem akar dolgozni?

Egyszer én is jártam úgy hogy megszűnt a melóm, és kb. 2 hónapig eszem ágában sem volt visszamenni dolgozni (7 év után), de mondjuk eközben is nézegettem a lehetőségeket. Nagyon vágytam egy kis szünetre, elegem volt az akkori munkámból, és olyan jó volt lábat lógatni. No persze ehhez két dolog kellett: megbeszéltük a párommal, és kalkuláltunk, hogy kijövünk-e anyagilag. Utána viszont már tök lelkiismeret furdalásom volt, hogy nem dolgozom, úgyhogy gyorsan kerestem is melót és szerencsém volt, mert találtam is.


Meg kell beszélnetek! Két kereset egyértelműen jobb, mint egy!

2011. ápr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!