Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az, hogy...

Szerintetek normális az, hogy lányként házat akarok építtetni, /vásárolni?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy a pénzemet ilyesmibe fektetném. Legyen nyoma a munkámnak, fáradozásomnak. A baráti körömből eléggé csúnyán néznek rm, vagy csak irigyek?Mások még nagykanállal élvezik az életet... én pedig gondolok a jövőmre... már kicsi korom óta benne vagyok a gazdaságba, gazdasági életbe. Mindig is elszánt voltam és megcsináltam amit akartam. Majd a házas életben mi módon veszi a fiú, hogy házam van?
2011. ápr. 15. 09:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nagyon is jól teszed. Csináld csak ,én szurkolok neked.

A fiút nem hiszem, hogy zavarni fogja, ház-ház.

Én párom is az én házamban lekik, nincs semmi gond.

2011. ápr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is most vettem egy rom házat, nő létemre. Soha nem lesz kész .... :D

Hajrá. Éld úgy az életed ahogy neked tetszik, mások véleménye nem számít.

2011. ápr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak irigyek :) Mi egyelőre még csak anyóséknál építgetjük meg kis fészeknek a régi almatárolót, de még arra is irigyek az ismerőseink :D 20/L
2011. ápr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha egyszer az anyagi körülmények megfelelnek, én is szeretnék építettni vagy venni egy házat (valójában az álmom, hogy építtessek). Szerintem nincsen benne semmi rossz, ha egy nő maga veszi kezébe az életét. Sőt! Szerintem ez tisztelendő, hogy a nő igenis maga is boldogulni akar az életben, elszánt. Nem kíván senkire sem támaszkodni. Vannak céljai (a házépeítés máris egy cél). Én mindenképpen becsülöm azokat a nőtársaimat, akik képesek önállóan tenni-venni.

Csak azt tudom mondani, hogy hajrá! És ne érdekeljen mások véleménye, Te ahogyan érzed, az úgy a jó:)


22L

2011. ápr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én soha nem is laknék más házában, már úgy, hogy én költözzek oda.
2011. ápr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, én sem laknék más házában. Vagy csak nagyon nehezen nyugodnék bele, és ha a legapróbb konfliktus is ebből származnak, egyből lelépnék. De ezzel együtt becsülöm az olyan nőket, akiknek ilyen terveik vannak.

24f

2011. ápr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

? Miért ne lenne normális??

Ha van rá pénzed, csináld!

2011. ápr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Igen, szerintem ez a normális.

Az nem normális, amikor valaki elvárja, hogy a férfi gondoskodjon minden anyagiról és háza is legyen...


Viszont úgy látom nem feltétlen az előre gondolkodóak a sikeresebbek párkapcsolat terén. Én mindig is spóroltam, ugyan még nincs annyi, de talán meglesz valamikor egy kis lakásravaló. A barátnőim viszont nem spórolnak.


Egyik lány folyton divatos cuccokra költötte a pénzét. Most valami újépítésű lakásban él, férje is van, és gyereke is már. Elképzelésem sincs, hogy miből volt rá pénze!?

Egy másik lány drága biokajákra és kozmetikai cuccokra költ folyton. Ő sokáig albérletezett a párjával, aki már azóta a férje. Most a lány szüleinek pesti lakásában élnek. És még mindig úgy költekeznek, mellette pedig panaszkodnak, hogy nincs megtakarításuk. A srác is csak egy örökségből származó telkekkel rendelkezik. Teljesen másképp gondolkodnak.


De lehet jól teszik, a mának élnek, vagy nem tudom. Én meg csak spórolgatok egyedül, mert úgy érzem, amíg a szüleimmel élek, csak gyereknek számítok a pasik szemében. Pedig már talán nem kell sok a lakáshoz, nem tudom. :-(


Szóval szerintem normális az életfelfogásod, csak mások másképp gondolkodnak. Legjobb, ha a barátaidnak nem is nagyon mondod, hogy képes vagy megtakarítani, mert sokan tényleg irigyek.

Ha pedig attól tartasz, hogy a pasi fog tartani tőled azért, mert házad van, hát ne mondd meg neki rögtön, hogy a tied. Amíg ismerkedtek, ne beszélj róla, vagy mond azt, hogy albérlet, esetleg valami rokonodé és olcsón lakhatsz benne amíg rá el nem adja. Kész. Aztán meg úgyis mindegy és csak jó dolog, ha kiderül, hogy mégis a tied. Ez inkább előny, mint hátrány. (Fordított eset lenne a gáz, ha valaki azt mondja az albérletére, hogy az övé...)


Mondjuk az, hogy házat akarsz és nem lakást, az már kifejezetten bátor vállalkozás. Igaz én is házban szeretnék élni majd ha egyszer lesz családom, de mivel nincs, így egymagam "csak" lakásra gyűjtök. (A lakáshoz nem kötődnék annyira, de ha házat vennék és a majdani párom nem ott akar élni, hanem másfele, akkor az már egy konfliktusforrás, mert azt a házat biztos nem szívesen adnám el...)


Na szóval hajrá, teljesen normálisan gondolkodsz!

2011. ápr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Amíg ismerkedtek, ne beszélj róla, vagy mond azt, hogy albérlet, esetleg valami rokonodé és olcsón lakhatsz benne amíg rá el nem adja. Kész. Aztán meg úgyis mindegy és csak jó dolog, ha kiderül, hogy mégis a tied. Ez inkább előny, mint hátrány. (Fordított eset lenne a gáz, ha valaki azt mondja az albérletére, hogy az övé...)"


Bocs, de ez rossz tanács. Ha velem ez előfordulna, egyből gyanút fognék, hogy miért titkolózott a lány, ha nem is tudta, van-e rá oka, és arra gondolnék, vajon még miket titkol előlem. Az rendben van, hogy nem kell reklámozni, nem azzal kell indítani a beszélgetést, hogy "Szia, Brünhilda vagyok és van egy saját lakásom", de ha szóba kerül, akkor vállalni kell.

2011. ápr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat :) erősítettetek ebben a döntésben. Kívánok nektek is sok szerencsét az életben és sok bölcsességet...
2011. ápr. 15. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!