Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha hitelt vennétek fel,...

Ha hitelt vennétek fel, inkább kicsi olcsó vagy nagyobb drágább lakásba költöznétek?

Figyelt kérdés

Fontos ,mert muszáj elköltöznöm az albérletből. Kb 1-másfél millió indulón lenne egy lakásba,önerőként.

Szerintetek milyet érdemes venni ? Egy szoba,másfél?

Hány millióig nem hülyülök bele tudaitalig se a visszafizetés tényétől .(nekem most még az 5millió is kissé félelmetes)


Mekkora az a minimum élettér ,ami korfontzónaként kell egy egészséges embernek (30nm alatt érdemes egyáltalán nézegetni?)


Jelenleg egy kb 8-10 nm szobát bérlek ,és ettől minden csak felüdülés lenne..


Várom a válaszokat!

És köszönöm a segítséget!


2011. ápr. 15. 10:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Lehet egy kis lakás jó is, szép is. Csak egy dolgot nem felejts el: az egész életedet abban akarod leélni? Mert ha fölveszel egy hitelt, amit évtizedekig fizetsz vissza, addig eladni nem tudod, csak nagy ráfizetéssel. És néhány év után nagyon szűk tud lenni az elsőre nagyszerűnek tűnő 30 nm-es élettér, mikor egy vendéget nem tudsz rendesen leültetni, egy plusz kabátot nem tudsz hová elrakni, az 5 centivel nagyobb mosógép nem fér be a fürdőszobába, és még sorolhatnám. Szóval amellett, hogy milyen törlesztőrészletet tudsz vállalni, az is fontos szempont, mik a jövőbeli terveid arra a néhány évtizedre, amíg a hitel tart.
2011. ápr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Max 5m ft-ot vehetsz fel, ha 1,5m ft önerőd van. A hitel összeg, vagyis a lakás árának a 70%-át veheted fel, 30% önerőnek kell lennie.

Így már nem is olyan nehéz, mert max csask 5m-t vehetsz fel.

2011. ápr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem vennék fel hitelt semmi pénzért a mai helyzetben. De ha te mindenképp veszel, akkor inkább a kisebb olcsóbb megoldást válaszd, mert felakaszthatod magad ha nem úgy sikerül ahogy tervezted.
2011. ápr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

igen ,úgylesz az olcsóbb kisebb .


Mit lehet tenni ha az ingatlan raktárként szerepel és nem vehetek fel rá hitelt . Tehát még nem minősítették át lakóingatlanná. emiatt eleve eleshetek a vásárlástól ? Más fedezetem sajnos nem lenne ..


???

2011. ápr. 15. 14:10
 15/19 A kérdező kommentje:
úgy értem a másfél millióin kívül nincs semmim ,se ingtaln semmi ,amire hitelt vehetnék fel .CSak az új lakás lenne ..
2011. ápr. 15. 14:11
 16/19 anonim ***** válasza:
Raktárt ne vegyél. Én azt mondom, 35-36 nm körüli lkakást keressél, lehetőleg felújítottat, mert ha fizeted a kemény hitelt, javítgatásokra már nem fogja futni.
2011. ápr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mivel egyedül vagyok (és ez nem is fog változni) én a kicsi és "olcsó" lakást választanám.
2011. ápr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

majdnem 27 évesen egy 8 nm szobában élek sokadik éve -ettől bármi jobb ,most ilyen 20-30 közötti garzonokat nézek . találtam is egyet 27nm ,de raktárként van nyilvántartva jelenleg ,pedig helyes kis lakáska.


Egyszerűen az embernek egy idő után kell az élettér privát szféra ,még így is h a lakótársakkal semmi baj. de nem férek el.

Ha felveszek 3-4 milliót azt azért 5-6 év alatt vissza lehet törleszteni .


Szóval köszönöm a válaszokat,a kicsi olcsó marad .


DE újabb dilemma hogy mit csináljak ha csak azért nem vehetem meg a kiszemelt lakást mert más besorolás alatt van?? :(


(lehet ezt kiírom újabb kérdésnek ,hátha vki tud vmi áthidaló megoldást )

2011. ápr. 15. 16:32
 19/19 anonim ***** válasza:

"Ha felveszek 3-4 milliót azt azért 5-6 év alatt vissza lehet törleszteni ."

Mennyit akarsz fizetni havonta csak a hitelre? 80ezret? Ja várj az még lehet nem is elég..

2011. ápr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!