Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyszülőnek joga van az...

A nagyszülőnek joga van az unokájához?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 17:08
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

de nem inkább a gyermeknek van joga a nagyszűlőhöz?

Mindenhol azt hallom,h pl nem az apa joga a láthatás,hanem a gyermeknek van joga látni az apját. De ha nagyszülőkről van szó,akkor egyből az,h nekik joga van az unokához. nem pedig fordítva

2011. ápr. 15. 17:26
 12/24 A kérdező kommentje:
meg miért hiszi mindenki azt h a szülő nem engedi h a nagyszülő és az unoka találkozzanak? Mi van akkor ha a gyerek nem akar menni?
2011. ápr. 15. 17:27
 13/24 anonim ***** válasza:
Kapcsolattartási joga az van.
2011. ápr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Mindenhol azt hallom,h pl nem az apa joga a láthatás,hanem a gyermeknek van joga látni az apját."


Tévedés! A Családjogi törvény alapján a gyermeknek joga, hogy szülőjével személyes kapcsolatot tartson fenn. A gyermekétől külön élő szülőnek viszont nemcsak joga, hanem kötelessége is, hogy gyermekével kapcsolatot tartson fenn, vele rendszeresen érintkezzen (ez a kapcsolattartás joga).

2011. ápr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
van joga.általában egy honapba egyszeri láthatást állapitanak meg.ha agyerek nem akarja akkor nem megy vagy ne menjenek.
2011. ápr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Megpróbálom még egyszer összefoglalni, mert sok minden hangzott el: Különbséget kell tenni az elvált szülői és a nagyszülői kapcsolattartási jog között. A szülőit a Családjogi törvény rendezi, mégpedig úgy, hogy a gyermeknek joga van az elvált szülővel való kapcsolattartásra, a szülőnek viszont nemcsak joga, de kötelessége is. A nagyszülők esetében a CsJ nem ír elő sem kapcsolattartási jogot, sem pedig kötelezettséget. Ezt a kérdést a gyermeki jogokból
2011. ápr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%
Megpróbálom még egyszer összefoglalni, mert sok minden hangzott el: Különbséget kell tenni az elvált szülői és a nagyszülői kapcsolattartási jog között. A szülőit a Családjogi törvény rendezi, mégpedig úgy, hogy a gyermeknek joga van az elvált szülővel való kapcsolattartásra, a szülőnek viszont nemcsak joga, de kötelessége is. A nagyszülők esetében a CsJ nem ír elő sem kapcsolattartási jogot, sem pedig kötelezettséget. Ezt a kérdést a gyermeki jogokból kiindulva vezetik le úgy, hogyha ha a gyermek igényli, biztosítani kell számára a nagyszülőkkel való kapcsolattartást is.
2011. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
A 18:04-es csak részben ment el...
2011. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
ismerőseimnél a biróság állapitott meg havi 1alkalma.ott agyerek is és a nagyszülők is szerették volna,az anyuka nem:/
2011. ápr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 xStefix ***** válasza:

Kedves anyósom is ezzel jön állandóan, pedig senki nem tiltja tőle az unokáját. Igaz, hogy nem is különösebben dolgozok azért, hogy láthassa, de megvan rá az okom. Viszont nem tiltom, nem nehezítem, mert tudom, hogy a gyerekem érdeke, hogy ismerje őt.

De újabban egyre inkább ő viselkedik úgy, hogy már lassan én fogom neki azt mondani, hogy nekem is jogom van a gyerekem mellett lenni vagy mi... (Lassan ott tartunk, hogy engem nem lát szívesen és inkább ne menjek, amikor fellátogatunk vidékről.)

2011. ápr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!