Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyszülőnek joga van az...

A nagyszülőnek joga van az unokájához?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 17:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
68%

"Ilyen nagy bűne van a nagyszülőnek!"

Bizony van olyan nagy bűne néhány nagyszülőnek, hogy nem láthatja az unokáját. Nálunk már a második baba érkezik, de az apai nagyszülők nem láthatják őket. Hogy miért? Mert tönkre tették a férjem gyerekkorát, nagyon durván. Ha egy gyerek ilyen döntést hoz, annak nagyon komoly oka van.

Nem hiszem, hogy gyámügyhöz mernének fordulni, legalábbis, ha van bennük egy szikrányi tisztesség nem merik megtenni.

2011. ápr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

21:21-nek.

Hiába mennek el a gyámügyhöz. Ugyanis az a jogi formula, hogy a gyereknek - ha ő igényli és kéri - joga van a nagyszülőkkel való kapcsolattartásra, és ezt lehetővé is kell tenni, csak a gyermek 14 éves kora után érvényesíthető. Hiába kérné ezt a gyerek korábban, mivel 14 éves koráig a jog szerint "cselekvőképtelen" és a cselekvőképtelen kiskorú jognyilatkozata semmis; nevében a törvényes képviselője jár el. Ezért van az is, hogy válás esetén is csak a 14. életévét betöltött gyermeket hallgatja meg a bíróság a gyermekelhelyezés kérdésében.

2011. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Én a válaszomba a gyerekkel az édesapára céloztam. Ő hozta meg azt a döntést, hogy a szülei soha ne láthassák az unokáikat. Ez a büntetésük. De úgy gondolom nem is mernének sehová fordulni, hisz tisztában vannak vele miért kapják, amit kapnak.

Csak az az elkeserítő, hogy nekem minden nagyszülőm születésem előtt meghalt, illetve az az egy, aki nem, az meg egy hideg szívű boszorkány volt. Így én nagyszülők nélkül nőttem fel. És valljuk be, jó lett volna egy igazi, mesebeli nagyi. A kisfiunknak él mind a négy nagyszülője, de abból az apai nagyszülők kiestek, az én apám meg sem látogatja, viszont édesanyám egy igazi szuper nagyi. :)

2011. ápr. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Igen van.

Sajnos a nejem szarkavarásai miatt édesanyámnak is a gyámhivatalhoz kellett fordulnia, hogy láthassa az unokáit pedig akkor még házasok voltunk. Havonta egy napot és nyáron egy hetet megítéltek neki, amikor nála lehetnek a gyerekek.

2011. ápr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!