Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem túl szigorú a lányunk...

A férjem túl szigorú a lányunkkal, nem szereti talán?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kislányunk. Az elején nagyon szerette és sokat játszott vele, mert alapvetően egy türelmes, kedves ember. De mostanában olyan fura lett, mindenért rászól, túl szigorú vele. A gyerek csinál véletlenül ezt-azt, mint minden kisgyerek, leönt dolgokat, összetör dolgokat, de Ő olyan csúnyán néz rá, ideges lesz, van, amikor kiabál. Már beszéltem vele, hogy legyen kicsit türelmesebb, egy 3 éves nem tud olyan lenni, mint egy 28 éves felnőtt. A másik dolog, hogy a gyerek magánóvodába jár, mert rábeszélt, hogy sokkal jobb lesz, ha nem "akármilyen" gyerekekkel játszik, hanem olyanokkal, akiknek a szülei meg tudják tenni, hogy magánóvodába járassák, pl. a főnöke fia. Ebbe is beleegyeztem, igaz, az óvónők nagyon odafigyelnek rájuk, de az egész olyan fura, Ő mondta régebben mindig, hogy utálja a nagyzolást. Nem értem a viselkedését, nem akarom, hogy visszahúzódó, csendes sznobot neveljen a gyerekünkből. Most ez keményen hangzik, de tényleg már olyanokat vár el tőle, amit egy 3 éves nem tud megtenni, miért eszi le magát, meg nem illik hangoskodni stb. Azért lep meg ennyire, mert kb fél éve ilyen, azelőtt imádott vele játszani, néha nagyon el is érzékenyültem, mikor láttam, hogy hazajön a munkából, még le sem veszi az öltönyét, de máris leül vele játszani, foglalkozni. Olyan szép volt minden, fiatal szülők, kisgyerek, minden, most pedig már olyan ridegen viselkedik vele. Anyukák, akik voltak már hasonló helyzetben, mit tanácsolnátok? Mások is nyugodtan írhatnak, mindenkinek a tanácsára kíváncsi vagyok, elég rossz ezt nézni, s nem tudom már, mit tegyek.

27/N


2011. ápr. 17. 14:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Szia! Szerintem stresszes. Ahogy olvasom azért annyira nem nagy a baj, az nem baj ha dolgokért rászól. Az is lehet, hogy valamiért kisebbségi komplexusa van a férjednek és ezért akarja, hogy a gyerek mintagyerek legyen mintaközösségben.

A magánovival csak jót tettetek. Ha lesz gyerekem és megtehetem az enyém is kétnyelvű magánóvodába fog járni,a nyelvre szükség van és ez jót is tesz neki, nem lesz nagyzolós, hiszen a gyerek a másik gyerek szemében is gyerek, nem kell aggódnod :) Pihenjetek egyet a férjeddel és meglátod minden rendben lesz :)

2011. ápr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Valami történhetett amitől megváltoztatta a véleményét. vagy valaki telebeszélte a fejét, vagy csak a gyerek növekedése váltotta ki belőle. (már nem csecsemő)

Leültél vele megbeszélni,hogy miért változott?

2011. ápr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

A férjednek agyára mehetett a sznobizmus.Majd kiábrándul,ha meglátja, hogy a magánóvodába is ugyanolyan kétlábú és egyorrú gyerekek járnak, mint a rendes oviba. És agyilag , meg viselkedésben sem különbek, na meg az óvónők sem bánnak velük különbül, csak többet kell nekik fizetni.

Egyébként az ilyen sznob módon nevelt gyerekek közül kerülnek ki a legvásottabb kölykök, mert abban a hiszemben nőnek fel, hogy ők különbek és bármit megengedhetnek maguknak!

2011. ápr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Kései Sirató ***** válasza:
59%

A magánóvoda azért sok szempontból jobb, mint a hagyományos. Kevesebb gyerek jut egy óvónőre, így jobban tud rájuk figyelni, stb. Ha megtehetném, én is magánoviba járatnám a gyerekem. Talán az egyetlen hátránya az, hogy utána nehéz lesz beilleszkedni egy 25 fős osztályba.

Apucival azért beszélgess el, amikor kettesben vagytok. Jó lenne az is, ha olyan alkalmat kerítenél, amikor ő lehet kettesben egy napig a gyerekkel, figyeld meg, hogy jobban egymásra találnak, ezért finomodni fog a nevelési stílusa.

2011. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

hát azt ne feledjük, hogy közben a kicsi is változott!!

valószínű összefügg ajét változás

más egy kis transzcendens kisbabával játszani (az valami fantasztikus élmény!), mint egy dackorszakban lévő akaratos kisgyerekkel - nevenlni akarja, engedelmességre.

De vígasz: ez is változni fog, ha a kicsilány nagyobb lesz...

Örüljetek egymásnak, vissza nem tér egy nap se.

Nincs itt komoly baj: ))

2011. ápr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

*a két változás

**nevelni

2011. ápr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Természetesen már beszéltem vele erről. Nagyon sokat beszélgetünk, erre mindig szakítunk időt. Nincs konkrét válasza erre, azt mondja, csak képzelődöm, nem változott semmi. De szerintem igenis változott, nem szeretgeti, nem ad neki puszit, mindenkivel kedvesebb, mint a lányával. Hülyén hangzik, de kb úgy kezeli, mintha egy kolléganője lenne, akivel csak hivatalos témákról lehet beszélni.
2011. ápr. 17. 14:39
 8/17 anonim ***** válasza:
Gyerekneveleshez nagy turelem kell, ami ugy latszik a ferjednek nincs. Ne olvass bele mindent, magan ovi, szobizmus, stb. Egyszeruen neha idegesiti Ot a gyerek. Ahogy kislanyod no, ferjed is jobban fog majd vele tudni beszelni, jatszani, majd jobb lesz mindenkinek.
2011. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Ha szigorú a lányoddal,az nem azt jelenti,hogy nem szereti, Ha 3 évesen nem tanul fegyelmet egy gyerek,akkor később sok baj lesz vele. Nem kell drákói szigor,de a túlzott engedékenység sokkal rosszabb. Talán a párod is így érzi?

A magánovódának nem vagyok híve. Igaz,hogy ott többet foglalkoznak a gyerekkel,mint az államiban. De ott csak a hozzá hasonló jómódú gyerekekkel van együtt. A legtöbb magánoviba járt gyerek az ismerőseim közül,az iskolában lenzézi azokat,akik szegényebbek,mint ő. Ez pedig nevelési szempontból neki sem jó,és sérti a többieket.

2011. ápr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha lenéz egy gyerek egy másikat, az nem az óvodai nevelés, hanem a szülői..
2011. ápr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!