Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bizonyítsam a szüleimnek...

Kiscini02 kérdése:

Hogy bizonyítsam a szüleimnek hogy már nem vagyok gyerek, és hogy ne kezeljenek úgy?

Figyelt kérdés
Egy 17 éves lány vagyok , és a szüleim most "eszméltek rá" hogy a kislányuk lassan felnő..szeretném ha többet mehetnék el otthonról akár több napra. És hogy ne féltsenek mindentől.Mindig felelősség teljes vagyok, és nem vagyok egy szeleburdi buta lány.Azt hiszem ,elég érett vagyok fejben is nemcsak külsőleg.Szóval segítsetek mit tehetnék hogy lássák egyedül is boldogulok?:) köszönöm a válaszokat :)
2011. ápr. 17. 14:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Tök mindegy hány éves vagy, a szüleidnek a gyereke maradsz, és aggódni fognak érted, félteni fognak !

Azért amit itt leírtál elmondhatod nekik is nyugisan.

Annak örülj, hogy anyud csak hívott még ha többször is , de nem kérte, hogy indíts haza !

Az önvédelmi sport nem rossz. Jut eszembe engem 14 évesen beirattak, nem volt szó róla miért, de tetszett is, de persze utólag kiderült, hogy gondolták segíti abban őket, is, hogy elmerjenek engedni.

Ha van empátiád, nyugodtan gondolj csak bele, ha neked lenne gyereked, aggódnál e érte. Persze lehet könnyen rávágod mostani 17 éves mégsem annyira érett gondolkodásoddal, hogy ezt nem csinálnám. De fogod ! :-)

Örülj, hogy ilyen szüleid vannak, ebből ki is derül az ellenkezője annak amit írsz, hogy igenis foglalkoznak veled, törődnek, most ebben a korodban ezt így adják elő.

Beszélgess velük, építsd fel a bizalmukat, ha van, akkor beszélj velük erről. És mindig érj haza időben, hogy megmaradnon ez a bizalom !

2011. ápr. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat tényleg, és megpróbálok velük több időt tölteni :) végülis a szüleim és nem annyira szörnyűek..mostmár kezdem érteni hogy miért van mind ez ahogy velem viselkednek. A stílusomat pedig kikérem magamnak..az írásaim alapján nem tudod eldönteni hogy ugyanolyan vagyok mint a többi tini.Nem igazán érzem ezt..nem csinálom azt amit a többiek csak azért mert sokan majmolják egymást:).
2011. ápr. 18. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!