Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretethiányom lenne? Hogyan...

Szeretethiányom lenne? Hogyan lehetne segíteni az anya-lánya kapcsolatunkon? Nagyon nem bírom már.

Figyelt kérdés

Úgy érzem, nem bírom már ezt a helyzetet, 17 éves vagyok, mégis úgy kezelnek mint egy 3éves gyereket, sehová se engednek el, semmit se engednek meg. Pedig jól tanulok, 4-5ösöket hozok haza, matekversenyen a megyein 10., országosan 22. lettem, és a verseny előtti napon is röhögtek a szemembe, hogy én matekversenyre?? Meg mindig annyira összeveszünk anyával, míg ordítozás nincs, és ilyenkor annyira a lelkembe tapos, hogy fulldokolva sírok, meg hányok a sírástól, utoljára szilveszterkor volt ilyen, akkor el is mentem rokonokhoz 2napra, mert úgy éreztem, rosszabbodni fog a helyzet, ha nem megyek el. Apa is szigorú nagyon, de ha valami nem tetszik neki, úgy le tud szidni, hogy nagyon szégyellem magam, nem lelkiterrorral, mint anya.. pedig szerintem jó gyerek vagyok, nem járok el hetente bulizni, nem drogozok, nem cigizek, nem lógok suliból mint a fiatalok 60-80%-a, akik csinálnak vmit, jól tanulok, mindent megcsinálok, amit kérnek.. Allergiások a netre is, tmobile-os vagyok, így van mobil-facebookom, nem vagyok rajta éjjelnappal, de ha nincs pénzem(ahogy jelenleg is), csak ott tudom megbeszélni a találkozókat, programokat, napi 3x veszem elő csak a telefont emiatt. Gép előtt alig ülök, mert nincs időm rá.. Az egészségem miatt is csesznek, hogy miért nem teszek meg mindent, de ha mindent megcsinálnék, amit mondanának, délutántól reggelig nem végeznék vele, normális életet szeretnék élni.. Meg az is, hogy belőlem egy nagy senki lesz, sehová se fognak felvenni ilyen hozzáállással, semmi se fog összejönni nekem. Hallássérült létemre nagyon sok mindent elértem már hallássérült sorstársaimhoz képest, nagyon okos vagyok, normálisan beszélek, normál suliba is járok, nyelveket tanulok. Mindig a szememre van hányva, hogy öcsémmel nincs idő foglalkozni, bezzeg velem mennyit foglalkoztak régen, mikor kicsi voltam,(tehetek róla, hogy hallássérültnek születtem, és nem tanultam meg beszélni, foglalkozni kellett velem? sajnos nem volt választási lehetőségem..)


Már elkezdtem pszichológushoz járni, múltkor voltunk a kórházban, anya elment panaszkodni a nővérhez, akivel jóban vagyunk, hogy ilyen-olyan vagyok, és ő mondta, hogy menjünk el. 1x elmentünk együtt, én voltam azóta 2x, nagyon élvezem, mert végre elismer engem valaki, megért, hogy sok teher van rajtam a betegségem-hallássérülésem-családi veszekedések miatt, és látja hogy normális vagyok(különböző tesztekből), kedvel is, mondta magától, hogy anya azért nem jár hozzá, mert gyerekpszichológus.


Mit csináljak? Annyira bánt engem ez, hogy ilyen a kapcsolatunk, minden barátnőm szerint az anyám nem normális, sose csinálunk semmit se együtt, sosincs ideje rám, filmet nézni, vásárolni, beszélgetni együtt.. Úgy érzem, már nem bírom, egyre kibírhatatlanabb az egész, és lassan oda jutok, hogy a legszívesebben csak sírnék egész nap, vagy bár meghalnék, és csendes, nyugis, békés lenne minden, nem lenne ordítozás, stb.. Most is sírok, miközben írom ezt.. :( Köszönöm a tanácsokat!


2011. ápr. 17. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus szerintem nagy lépés volt és helyes is. Kéne melléd egy kitartó barát/barátnő akivel mindent meg tudsz beszélni, úgy sokkal könnyebb minden. 21f
2011. ápr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, nem vagy egyedül, vannak ilyen szülők. Nincs bennük szeretet, ezért nem tudnak adni. Nem tehetnek róla. Te hallássérült vagy. Nem hallasz. Ők meg szeretet -sérültek. Nem tudnak szeretni. Valami külső elvárásoknak szeretnének megfelelni, azért nyaggatnak. Talán szégyellik is mások előtt, hogy hallássérült a gyerekük. Próbálj részvéttel gondolni rájuk, hiszen sérültek ők is. Szeresd őket. Szeresd jobban. Tegyél úgy, mintha te lennél a felnőtt, ők meg a sérült gyerekek. Csak próbáld meg. Szánj rá két - három hónapot. Figyeld van-e változás. Sok kitartást kívánok hozzájuk, és saját magadhoz is. Tanulj. Lehet, hogy találsz olyan hivatást, ahol hasonló sorsúakon tudsz segíteni. Itt találsz helyzeteket

[link]

2011. ápr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szia:)

nagyon sajnálom, hogy így érzel, és ilyen a kapcsolatotok...

de soha nem szabad feladni...:) tudom, hogy ezt egyszerű leírnom, de biztosan van vmien megoldás erre a problémádra...:)

nagyon vágysz a szeretetre...ezzel nincs is semmi gond...nem tudom, hogy próbáltad-e már, de mikor kicsit jobb kedve van anyudnak, ülj le hozzá, és szépen, nyugodt hanggal, őszintén mond el neki az érzéseidet...pl. " anyu, szeretnék veled beszélni...tudod úgy érzem, nem a legjobb a kapcsolatunk, és ez engem nagyon bánt...nem tudom miért van ez, de én szeretlek téged, ezért olyan jó lenne, ha mindent meg tudnánk beszélni, és nem ordibálnánk többet egymással..." és akkor ami még zavar téged elmondod, de csak szépen, megfontolva, nehogy találjon olyan dolgot a szavaidban, amivel megbántod...és akkor hátha megért téged:)

emellé csinálhatnál vmi kis ajándékot, pl. írnál neki egy verset, vagy levelet, vagy bármi...és hátha bejönne neki:)

és ha már a "puhítás" sikerült, akkor elmondhatnád neki, hogy szeretnél egy kicsit többet eljárni otthonról, de attól még ugyanúgy foglalkoznál vele, csak sokat unatkozol, és vágysz a fiatalos dolgokra...és amit még szeretnél elmondod neki:)

szerintem szeret téged az anyud...szóval ne gondolj arra, hogy nem, csak lehet, hogy sokat ideges, és nem akar ő téged megbántani, csak így jön ki néha a szó...és nagyon félt...próbáld ezt is elnézni neki...:)

szeressétek egymást:)

remélem sikerül megoldani ezt a problémát:)

sok sikert hozzá:)

fel a fejjel csajszi:)

remélem segítettem:)

2011. ápr. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az a baj, hogy vannak ilyen szülők igen, ahogy fent is említették. A barátnőmnek suli után 3ra hazakell érnie. Nem mehet sehová. Rászokott a cigire, és a drogra is. És a szívem szakad meg miatta, mert egy szép lány. De csúnyán beszél, tiszteletlen a tanárokkal szemben is. Azaz így elfajult a helyzet, hogy volt mikor sírt órán. Egyszerűen borzalmas volt az az érzés, hogy nem tudtunk neki segíteni:(((( És az idő remélem mindent begyógyít, mikor barátod lesz, mikor SAJÁT családod, akiket szeretsz. Csak attól félek, hogy a barátnőm is ezt a neveltetést fogja használni, mint ahogy őt nevelték. Kitartást!!!:(
2011. ápr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!