Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom elfelejteni, nagyon...

Brigci kérdése:

Nem tudom elfelejteni, nagyon fáj. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Brigi vagyok 16 éves!

Mind a négy nagyszülőm meghalt külmböző okok miatt!10 éve a papám.2 éve a másik papám rá a mamám 1 évre és a másik mamám most nyáron ami teljesen lesujtott és összezavart. Azóta mindnnap eszembe jut milyen rossz volt végig nézni ahogy meghall és holtan rá találni.! Mit tegyek? Segítsetek :(


2011. ápr. 21. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne tétovázz segítséget kérni. www.gyaszolok.hu, www.gyaszportal.hu, vagy a vigasztalodas.hu oldalakon kaphatsz tanácsokat.
2011. ápr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi.Viszont attól félek hogyha ezekre az oldalakra rámennák mégjobban kísérteném a fájdalmat magamban :(
2011. ápr. 21. 11:11
 3/11 anonim ***** válasza:

Látod milyen erős vagy?

Csak te tudod ezt végig csinálni,helyetted senki.

De ne ess kétségbe,mert felejteni fogsz.

Főleg egy szerető partner mellett,hamarosan.:)

2011. ápr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Lehet!

A szüleimnek viszont már nem akarom felemlegetni nehoggy előjöjjön belőlük szóval velük nem tudom megbszélni!

2011. ápr. 21. 11:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Próbálj a szüleidre támaszkodni.. Biztos nekik is nagyon nehéz ez az időszak, de lehet segít, ha beszéltek róla.. akár nekik is ahogy talán Neked is..

Vagy nem tudom, van-e testvéred, hogy esetleg vele..


Mindig nagyon fájdalmas, ha elveszítjük a szerettünket.. a Te esetedben rövid idő alatt többet is.. nem csoda, hogy ennyire rosszul érzed magad.. gyászold meg őket magadban, beszélj róla, ha az segít, de hidd el, ők is annak örülnének, ha mosolygós, vidám fiatal lennél újra. Gondolj arra, hogy fentről óvnak, és nézik minden lépésed, és akkor jó nekik is, ha boldognak látnak!

2011. ápr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, most láttam, hogy írod, hogy a szüleidnek nem tudsz erről beszélni. Te nem akarod, vagy ténylegesen látod/tudod, hogy nem jó nekik felhozni a témát?

Mert lehet csak miattad nem beszélnek róla, de közben nekik is jól esne, ha nem hallgatnátok el az emlékeket és minden egyebet ezzel kapcsolatban.. egy próbát azért szerintem még megér..

2011. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Furcsállom, hogy az unokát jobban megviseli, mint a saját gyerekét, azaz a kérdező szüleit. Nagyszüleinkhez való kötődés egy nemes jó dolog, ami nekem sajnos nekem nem igazán adatott meg. De azért nem stimmel valami, hogy ennyire nem megy a dolog megemésztése. Az időnek elvileg meg kellene oldania. A szülőkkel pedig bátran beszélj, hisz ők méginkább érintettek az ügyben.
2011. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A gyászt meg kell élni! Nme szabad elnyomni! Keresd fel az iskolád pszichológusát, vagy a nevelési tanácsadóba kérj időpontot. persze, fájni fog, ha beszélsz róla, de muszáj ezen túlesni. Sírni. Ha eltemeted magadban a gyászt, akkor megmérgez, meg is betegíthet.

Vagy hívd H.-Szo. Naponta16-20-ig

az ingyenes 80/505-001-t, ott civil segítőkkel beszélhetsz. Elfolytani nem szabad.


És ne feledd: élők az élőkkel, holtak a holtakkal.

Imádkozz! (nem baj, ha nem hiszel)

Mikor egyedül vagy, ereszkedj térdre, tedd össze a kezed, és ezt mond! Kedves Jézus! Gyógyítsd meg a szívemet! Mutasd meg nekem kérlek, a szeretetedet!


Tálán találkozunk még egyszer valahol a szeretteinkkel. Én ebben hiszek.Most temettük el a nagynénémet. Megírta előre magának, mivel búcsúztassuk! Ne legyen nagy sírás! Ezt kérte. "nekem az éket Jézus, és a halál nyereség" ezt választotta mottónak. Nyereség, mert az örök élet reményét adja.

2011. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szüleidnek is segítessz, ha módot adsz nekik, hoyg beszéljenek róla. Most már velük kell törődnöd! Amíg itt vannak velünk!
2011. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amit nem beszélsz ki, az benned marad. Akkor félhetsz, hogy mikor/hogyan fog feltörni. Ez a félelem felemészti majd az energiáidat. A gyász, annak stációi éppen arra vannak, hogy ne maradjon a veszteség feldolgozatlanul. Ezeket végig kell járni. Aki elakad valahol, az jól teszi, ha kér segítséget. A feldolgozatlan veszteségek cipelése baromi nehéz és teljesen haszontalan. Tönkreteszi az életet. Bátornak és erősnek kell lenned! Szembenézni mindennel, ami történt. Amíg rettegsz a fájdalomtól, nem fogsz túljutni rajta.


Néha elfelejtjük, honnan jöttünk. Bárkivel előfordulhat. Most segítek neked, megmutatom, mennyire vagy erős!


A Te őseid életben maradtak, ezért lehetsz Te ma itt. Ez tény. (Az én őseimre ugyanez igaz.) Minket olyan emberek hoztak a világra, akik szembenéztek mindennel és túlélték! Túléltek háborúkat, éhínséget, betegségeket, nélkülözést, természeti katasztrófákat. Megküzdöttek az elemekkel, elmentek mamutra vadászni, és sikerrel jártak. Ha nem így lenne, mi ma nem lennénk itt. Sokan vannak, akik ma nincsenek itt, mert nem lehetnek. A mi őseink született nyertesek voltak. Ha olykor nem is jött mindenki haza a vadászatból, arra mindenképp volt idejük, hogy gondoskodjanak a következő generációról. Ezt mutatják a tények, az, hogy mi ma itt vagyunk.


És most keress egy tükröt, és nézz bele! Ez vagy Te, Brigi, aki most 16 éves. Ezeknek az embereknek a leszármazottja vagy. Erős vagy. Nincs mitől félned az életben! Legyél erre büszke és többé ne felejtsd ezt el, idézd magad elé az őseid hosszú sorát, amikor szükséged van erre! Erőt fogsz találni benne.

2011. ápr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!