Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell másik kapcsolat,...

Miért kell másik kapcsolat, hogy Valaki újra szerelmes legyen? Kiábrándult Aki ilyent mondd?

Figyelt kérdés

Párommal kisbabát várunk a másodikat. Van már egy 4 éves kislányunk, de sajnos nem érzem úgy a szeretetét, mint amikor lányunkat vártuk.

Megkérdeztem Tőle, hogy tudna -e még szerelmes lenni. Azt mondja már nem, mert nem akar másik párkapcsolatot.

Nem értem meg miért kellene ahhoz másik kapcsolat, hogy Valaki újra szerelmes legyen ugyanabba?

Ez szerint végleg kiábrándult belőlem a párom?

Szerintem egyszer fent, egyszer lent és mindig jöhetnek újabb érzelem hullámvölgyek. Vagy csak nálam?

Ezekről mi a véleményetek?


2011. ápr. 21. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a lángoló szerelemre gondolt. Az valóban elmúlik, de átalakul egy olyan mély szeretetté, ami ezerszer jobb, mint a lángoló szerelem.
2011. ápr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ha jól viselkedik én tudok újra és újra szerelmes lenni belé, hiába vagyunk együtt 7 éve. Vagy ez hormonzavar?
2011. ápr. 21. 18:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Dehogy hormonzavar :) A nők másképp működnek, mint a férfiak :) Te sem tudsz már úgy érezni, mint az első randi előtt. Ne bántódj meg az ilyen kijelentésein, ez nem jelenti, hogy nem szeret téged :)
2011. ápr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem hormonzavar, szerintem inkább hirtelen fellángolás:)

Új kapcsolat elején az ember még nem biztos semmiben, a remény, vágyódás, vonzalom olyan lelkiállapotba hajtja az embert, amit szerelemnek nevezünk. Ez sokáig megmarad két ember között, majd ahogyan egyre több időt tölt együtt a pár, egymás élete részeivé válnak, az érzés pedig átalakul szeretetté, tiszteletté. Mivel a kapcsolat jellege változott meg, ezért maga az érzés is.. az a kezdeti tűz már csak ritkán tér vissza, de ez nem jelenti azt, hogy kevésbé fontossá váltatok volna egymás szemében.

2011. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!