Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén kérem a tanácsotokat,...

Őszintén kérem a tanácsotokat, mert teljesen elvesztettem az ítélőképességem. Tényleg komoly a dolog, vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés
A héten kapott a férjem egy levelet, amit kibontottam, mert fel szoktuk bontani egymás leveleit. A levél egy faktoring cégtől jött, ami szerint megindult a férjem felé egy végrehajtási eljárás, és a levél kézhezvételétől számított 2 héten belül be kellene fizetni 1,5 millió forintot, mert különben haladéktalanul megkezdik a végrehajtást. Semmi adósságról nem tudtam, ezért hidegzuhanyként ért a dolog. Kérdőre vontam a férjemet, aki nagy nehezen bevallotta, hogy az anyjának néhány éve vett fel kölcsönt mert neki nem adtak, amit (mint kiderült) nem fizetett és ezért fajult idáig a dolog. Rögtön kérdőre vontam anyósomat is, aki bevallotta az egészet, de esze ágában sincs semmit tenni az ügyben. Én nagyon ki vagyok bukva, ezért nem tudok józanul gondolkodni, azért is kérném a tanácsotokat. Van egy 2 éves kisfiam, arra is gondoltam, eltiltom anyósomtól, nem tudom motiválná e valamiben. Egyáltalán hogy reagáljak abban, hogy a férjem eltitkolta ezt? Nem tudom hogy zajlik egy ilyen eljárás, nem tudom mi következik, azt sem hogy mit tegyek. Mit tanácsoltok?
2011. ápr. 21. 19:55
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hozzáférhetnek.

Válni pedig felesleges, az nem 2 hét. Annyi idő alatt az időpontot sem kapják meg.

Beszéljetek a céggel és kérjetek haladékot és részletet. És a minimum, hogy 1 hónapig a férjed takarít.

2011. ápr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%

bevállalom: én kiakadtam volna, és biztos vagyok abban hogy ordítoztam volna vele! legalább két percig, nehogy már azt higgye hogy ez így normális!


Az egy dolog hogy segítsen az anyjának, de neki már van egy saját családja. Ráadásul a legjobban az akasztott ki a történetedben, hogy "megint" az utolsó pillanatban van szólva...vagyis észrevéve... azért én megkérdeztem volna a helyedben hogy mikor szólt volna, hogy probléma van? Mikor már az ajtóban vannak a behajtók????


Én az anyóssal is beszélnék! Igenis miatta vagytok sz@r helyzetbe, tehát ő hozott titeket ilyen helyzetbe. A legkevesebb az lenne, ha eladná a házát, kifizetné a saját adósságát és albérletbe menne. A gyerekkel nem érdemes zsarolni, de! én biztosan kijelenteném, hogy innentől kezdve nem lesz hozzá egy kedves szavam sem, arra mérget vehet! (állandóan lekezelően beszélnék hozzá)


Továbbá a férjemnek előadnám: most azonnal mindenről akarok tudni, mert ha nem mondja el milyen más dolgok vannak még a háttérben, és kiderül egy újabb ilyen húzása, azon nyomban beadom a vállópert (még ha nem is igaz, csak a miheztartás véget)

2011. ápr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:
21:07 A takarítással megmosolyogtattál :)
2011. ápr. 21. 21:14
 24/49 A kérdező kommentje:
Nehéz helyzet...
2011. ápr. 21. 21:15
 25/49 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben még a holnap bemennék a bankba és külön számlát nyitnánk! Egyet az ő nevére, egyet a tiedére, a mostanin pedig ne hagyjatok semmit! Iggeen ez nem 5 perces meló (átirányítás sem), de szerintem 1000x-sen megéri! Aztán majd ha kap fizut, akkor azt szépen kiveszi (nem átutalja!) és befizeti a Te számládra! Így egy 0 szaldós számlához juthatnak hozzá csak! A gond akkor lesz ha inkasszót tesznek a számlájára!
2011. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:

Na, akkor már megérte :):)


Az anyósnak van mozdítható ingósága? Autó pl.?

2011. ápr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
Azért elgondolkodnék a váláson. Problémakezelésből, megbízhatóságból megbukott.
2011. ápr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:
Gondolod nekem is másik számlát kellene nyitnom? Anyós nevén apóssal van közösen egy 55 nm"-es lakás, apósomén meg egy autó.
2011. ápr. 21. 21:18
 29/49 A kérdező kommentje:
21:18 Az biztos.
2011. ápr. 21. 21:19
 30/49 anonim ***** válasza:
100%

Akkor adja el az autót apósod. Inkább minthogy egy kisgyerekes család szívjon önhibáján kívül.


www.hasznaltauto.hu


Itt gyorsan elkel.

2011. ápr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!