Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, anyám folyton kiabál?

Mit tegyek, anyám folyton kiabál?

Figyelt kérdés
Anyám folyton kiabál velem, miközben nem csinál semmit, van takarítónk, a nagyim főz, apám estig dolgozik, ő heti 2x 4 órát dolgozik, meg reggelente kaját csinál nekem és mindig úgy tesz, mindha egész nap dolgozott volna és kiabál velem, hogy semmit nem csinálok, miközben 2 órával korábban kelek, ő meg alig csinál valamit .
2011. ápr. 22. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget a családtagjaidtól, vagy imádkozz. Inkább az imádkozást ajánlanám, de mindkettőt is megteheted.
2011. ápr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szóljál neki hogy egy kicsit vegyen vissza az arcából.

Ha továbbra sem fogja vissza magát, akkor te se tedd.

2011. ápr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kelj fel 2,5 órával korábban (ne csak 2-vel). Ez alatt a plusz félóra alatt készítsd el a saját reggelidet, közben lefőzöd a mama kávéját és ágyba viszed neki tálcán. "Pihenj csak mama, énmiattam nem kell felkelned!" jelszóval.

Talán észreveszi magát!

2011. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg unatkozik!

Ülj le vele beszélgetni,hátha kinyílik és elmondja,hogy mitől van megfeszülve!

Nem írtad,hogy hány éves vagy-mert még az is lehet,hogy féltékeny rád,(barátaidra,szerelmedre stb...)

Szoktatok csinálni közös programokat?Vásárlás,mozi?

nyissál te felé és nézd meg történik-e valami változás,ha még így is ordibál,meg kötegszik akkor pedig depressziós!

2011. ápr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Értem, hogy a nagyi főz meg ott van a bejárónő, de néha dobj össze valamit a konyhában és lepd meg vele anyudat, vagy akár mással is, legyél kreatív. Az sem rossz ötlet, amit előttem írtak, hogy a reggelit csináld meg magadnak, illetve hogy vigyél be reggel anyudnak kávét (már ha kávézik). Kiegészítheted reggelivel is. Biztos értékelni fogja. Ha mégsem, akkor valószínűleg valami komolyabb lelki problémája van.
2011. ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is ma veszekedtem anyukámmal, ő is folyton ordít úgy, hogy már észre sem veszi. Én is ordítottam, ő is és néha olyat mondunk, amit nem gondolunk komolyan. Szerintem reggeli elkészítése és ágyba vitele jó ötlet, csak nyerhetsz vele, viszont ne próbálkozz a "vegyél vissza az arcodból"-val, mert pofon lesz a vége.
2011. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Abból, hogy te 2 órával korábban kelsz, nem derül ki, hogy többet csinálsz e, mint ő.

Mindenesetre, ha őszintén úgy érzed oktalanul kiabál, akkor egy nyugisabb pillanatban említsd meg neki, hogy légyszi ne kiabáljon már annyit. Úgysem segít és igazán rossz hallgatni. Vagy mondja meg egyértelműen mit vár el, próbáld azt tartani, hátha változik valami.

2011. ápr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
általában nyugi van, de van mikor átmegy idegbetegbe..
2011. máj. 3. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!