Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátommal két éve vagyunk...

A barátommal két éve vagyunk együtt. Ha rossz a kedve (általában), egyfolytában ócsárol, mindenben ellentmond, leugat, iszonyat bunkón beszél velem. Már alig merek vele idegenek előtt megjelenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Közben azt mondja, szerelmes belém. Sokat segít, pl.elmosogat, főzésnél besegít, meg ilyen profán dolgok, de pl. az autóim(több működésképtelen használt van sajnos, áll benne a pénzem, neki nincs jogsija) rendbetételében csak lehülyéz és azt mondja, én bajom, oldjam meg. Hétvégén is dolgozik, a munkatársait imádja, azt mondja egész nap hülyéskednek és röhögnek, még munkaidőn túl is hívogatják mi van vele, ő meg megjátsza nekik magát...
2011. ápr. 23. 18:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ezt nem úgy nevezik, hogy kapcsolatfüggőség?

utálod a kapcsolatodat, megveted a pasidat, mégsem bírod nélküle.. :S

2011. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy nem ért a kocsikhoz - undorító amúgy, hogy a szerelők a nőket nem veszik komolyan... elkísérhetne azért a szerelőhöz, ő is tudhatná, mi megy...

Szép dolog, hogy a házimunkában segít, de ez a beszédstílusra akkor sem mentség.

Állandóan kidobni, aztán elgyengülni azért sem jó, mert akkor nem fog komolyan venni.

Valahogy mondd meg neki, merre hány méter, kérd ki magadnak ezt a beszédmódot, inkább vállalj be egy kis ordibálást, mint hogy hagyd magad leugatni.

Csinálj valamit, amivel lesokkolod, pl. ha eddig meghunyászkodtál, most ordíts vissza,hogy ezt meg hogy a faxba képzeli?!

Ha nem tér észhez, lapát...

2011. ápr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Már elnézést, hogy így fejezem ki magam, de: hagyd ott a francba. Az én exem ugyanígy viselkedett, mondtam neki szépen, mondtam csúnyán, semmi se változott. Ugyanígy semmi se volt elég jó... aztán még ő volt kiakadva, hogy én otthagytam szegény, szerencsétlen, szerelmes fejét:)
2011. ápr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A barátomnak is volt amúgy egy ordibálós korszaka, de elég gyorsan leszereltem. Most már az van, hogy próbál ordítani, én visszaordítok, és általában az a vége, hogy valamelyikünk elröhögi magát. Ha kiröhögöm, hogy milyen aranyos, amikor mérges, az is hatásos. MOndjuk nála lehordás, csúnya beszéd nem volt, csak szerette játszani a kiskakast és emelgetni a hangját. ...Nem tudom, nálatok meg lehet-e oldani, nálunk megvan, hogy nagyon szeretjük egymást, ami egy jó alap az ilyen helyzetek kezeléséhez.
2011. ápr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"Többször próbáltam már vele szakítani, de rögtön depresszióba estem és nem bírtunk, valamelyikünk mindíg jelentkezett"


Tipikus kapcsolat függő ember vagy amit az erőszakos párod kihasznál. Szedd össze magad és szakits mert az ilyen pasik elöbb utobb ütni fognak.

2011. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Elárulom, hogy már volt rá példa régebben, hogy megpróbált fizikailag is erőszakos lenni, de azt le tudtam szerelni. A probléma az, hogy már

össze vagyunk költözve, a szüleim nagyon idősek és nem akarnak már nagyon otthon látni...nem tudom hova lépjek,mert én összesen 40000ft-ot keresek havonta. Pl.elvárja, hogy főzzek, utána meg kenyérre lehet kenni, de én nem akarok 27 évesen még háziasszony-típus lenni.

2011. ápr. 26. 15:24
 17/18 anonim ***** válasza:

Hát pedig a szüleid nyakára menni még mindig jobb,mint bántalmazó kapcsolatban élni (pláne hogy meg is akart verni)

Normális szülő befogadja a gyerekét, mint hogy hagyja,hogy bántsák...

2011. ápr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ez az ember nagyon bunkó, nem is érdemli meg, hogy vele legyél...

Amikor parancsot oszt neked, például valami ilyesmit: "állj fel, azonnal hozd ide azt a könyvet" , ne engedelmeskedj, szimplán mondd meg neki: "ha így kéred, nem". Ezzel jelzed neki, hogy ne merjen ugráltatni. Játsud el ezt vele többször is, hátha úgy magára ismer és észhez tér. Ha nem, szerintem szakíts vele.

2011. nov. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!