Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékeny vagyok a bátyámra,...

Féltékeny vagyok a bátyámra, illetve azokra a lányokra, akik kikezdenek vele, mi történik velem?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket csak normális választ adjatok, nagyon nagy problémám van. 19 éves lány vagyok, van egy bátyám, aki 25 éves, illetve csak a féltesóm apám révén. Kiskoromban ritkán találkoztunk, mert ők az anyjával külföldön éltek, az apámmal sem tartotta nagyon a kapcsolatot, mondjuk apámmal én is alig találkoztam, mert minket is elhagyott. Talán 13 év alatt 5-ször találkoztam a bátyámmal, mikor az apám szüleit meglátogatta. 13 éves lehettem, ő akkor volt 19, és hazaköltözött, itt iratkozott be az egyetemre, onnantól kezdve sokat volt az apám szüleinél, így sokat találkoztunk. Már rendszeresen tartottuk a kapcsolatot, elmentünk kiállításra, szolidabb koncertre, az apám egyszer nyaralni is elvitt minket. Nagyon örültem, hogy végre van egy bátyám, mert ugye egyke voltam. Közben felnőttem, és most már tényleg nagyon jó kapcsolatot ápolunk, sokszor találkozunk, mindennap beszélünk. A problémám az, amit eddig még senkinek nem mertem elmondani, de itt idegeneknek megpróbálom.

Szóval a bátyámra nagyon féltékeny lettem az utóbbi időben, ha elmegyünk valahova, és egy lány kikezd vele, nagyon ideges leszek, nem szólok, meg nem mutatom ki, de legszívesebben rászólnék, hogy hagyja békén. Egyszerűen felbosszant, pedig ez nem normális dolog. Nem az a bajom, hogy ha haverkodni akarnak vele, hanem ha illegetik magukat előtte olyanok, akikkel sosem jönne össze és mégis azt hiszik, van esélyük nála. Ezerszer jobbat érdemel az ilyen libáknál. Ő helyes, elegáns, stílusos, okos, vicces, kifinomult, művelt és mégis kikezdenek vele olyanok, akikről lerí, hogy buták. Egy barátnőmnek is tetszik, sőt, odavan érte, mert különleges, egyszer találkoztak.

Én nem tudom, miért vagyok rá ennyire féltékeny, egyszerűen megőrülök, pedig nem vagyok egy ilyen típus, nem akarok birtokolni embereket. Ha olyan lennék, akkor nem lepne meg. De szeretném, ha velem lenne a legtöbbet, ha csak engem dicsérne, senki mást.

Ezeket még senkinek nem mondtam, mert nem tudom, hogy reagálnának rá, ez nekem sem tiszta. Mi történik velem? Hogyan kezeljem ezt?


2011. ápr. 24. 14:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
84%
Úgy látom, eddig senki nem írt neked ilyet, de hidd el, ez teljesen normális. A testvéred, szereted, eddig te voltál a nő az életében, a kishugica, és egyszercsak jönnek a lányok, akik úgymond el akarják venni tőled, és akkor nem lesz annyi ideje rád. Nem hinném, hogy szerelmes vagy belé, vagy vonzódnál hozzá. A testvéred, természetes, hogy ezt érzed, de próbálj megbarátkozni a helyzettel. Sokkal könnyebb lesz, ha neked is lesz valakid, és rájössz majd, hogy attól nem szereted kevésbé a testvéredet és ő sem szeret kevésbé téged.
2011. ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%

szerintem csak a figyelmére van szükséged, erre vagy féltékeny. ahogy írtad, "helyes, elegáns, stílusos, okos, vicces, kifinomult, művelt", vagyis jókat gondolsz róla és rád is jó fényt vet a jelenléte, mint testvérre. de főleg ha azonos értékeket képviseltek, hasonlítotok, akkor esetleg azt is érezheted, hogy úgymond elárul (vagy csak félsz, hogy így lesz) téged vagy magát azzal, hogy esetleg szóba áll ezekkel a lányokkal.


nem hinném, hogy arról lenne szó, hogy vonzódsz hozzá...de vizsgáld meg az érzéseidet, és akkor világos lesz miféle érzelem az, amit átélsz.

2011. ápr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is az jutott az eszembe, hogy szerelmes vagy. De az is eszembe jutott, hogy nagy hiányérzeted volt eddig, hogy nincs tesód, mármint aki veled is lett volna, lehet, hogy ezt akarod bepótolni. Nem tudom van-e komoly fiú az életedben, akire felnézhetnél, mint a tesódra, ha lenne lehet hogy elmúlna ez. Én is szeretek a bátyámmal lenni, és zavar ha a sógornőm kisajátítja csak magának. Nekem is jogom van vele lenni.
2011. ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Van barátom majdnem 1 éve és rá nem szoktam féltékeny lenni, pedig helyes srác. Nem akarok féltékeny lenni, meg túlzottan kötődni, mert nem vagyok ilyen. Nem akarok olyan lenni, amilyen nem vagyok, ez az, amin nem tudok túllépni.
2011. ápr. 24. 14:54
 15/28 anonim ***** válasza:
57%

Bátyókomplexus


Vagy valami ilyesmi.

Nem tudom szerelmes vagy-e bele(ez lehet öntudatlan is, bár elsőre ez jutott eszembe) vagy csak, ahogy föntebb is írták egyszerűen élvezted, hogy végre van egy bátyád, de a megoldás akkor is az lenne, hogy nemigen találkozol vele most egy ideig.



(Azt halkan jegyzem meg, hogy a testvérek normális esetben azért nem tudnak(!) egymásba szeretni, mert az emberben van egy pszichológiai gát, ami megakadályozza a szerelmet azzal, akivel együtt nőttél fel)

2011. ápr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
56%
Rokonok, akik csak felnőttkorukban találkoznak, szoktak vonzódni egymáshoz.
2011. ápr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
De én nem vonzódom hozzá! Szeretem, ha megölel, jó hozzábújni, biztonságban érzem magam mellette, szeretem, ahogy mosolyog, meg ahogy kimért, mégis vicces, szeretek vele élcelődni, de ennyi, ez nem vonzalom. Szeretem, mint embert, de nem beteg módon.
2011. ápr. 24. 15:03
 18/28 anonim ***** válasza:
57%

"Szeretem, ha megölel, jó hozzábújni, biztonságban érzem magam mellette, szeretem, ahogy mosolyog, meg ahogy kimért, mégis vicces, szeretek vele élcelődni"


Kislány, leírtál mindent, amit egy átlag ember szerelemkor érez.

2011. ápr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
A testét és az illatát még nem említette, de nagyjából én is így érzem.
2011. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%
Fordulj pszichiaterhez, de hamarosan.
2011. ápr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!