Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám az új családjával...

Anyukám az új családjával boldog, s mindig érezteti, hogy én nem tartozom közéjük. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Született két húgom, akik most 2,5 és 4 évesek. Engem anyukám már nem szeret annyira, az apámnál töltöm a legtöbb időt, mert ha otthon vagyok, mindig valamivel belém kötnek. Hozzám egy kedves szava nincs, nem mondja, hogy szeret, nem simítja meg az arcomat, nem ölel meg. Ha én megölelem, akkor meg csak kényszerből hagyja. Mosogatok, főzök, kitakarítom a szobámat, és mikor oda eljutnék, hogy elmenjek valahova, akkor kiabál velem pitiáner dolgok miatt. Már nem szeretek velük menni, mert olyankor csak a húgaimat dicséri mindenkinek és engem pedig soha. Az apám viszont sokat iszik és felelőtlen, nem lehet vele sem beszélgetni, csak azért vagyok ott, hogy nyugalomban legyek, meg tudjak tanulni. Anyukám nem hogy éreztetné, hogy engem is ugyanúgy szeret, folyton veszekszik velem, belémrúg olyan dolgok miatt, amiket nem kéne felfújni (pl. bekapcsolom fél órára a gépet és akkor már kiabál), soha nem dicsér meg. Már úgy kezelnek itthon, mintha a házicseléd lennék vagy nem tudom, egy kolonc, aki azért jó, ha megfőz, meg segít, de szeretni már nem kell. Mit tehetnék?

18/L


2011. ápr. 25. 10:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
Mond el ugyanígy anyukádnak!
2011. ápr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Amúgy ezt most azért írtam le, mert pl. most is hogy Húsvér van, ők elmentek a Balatonra és ezt tegnap este mondták, engem meg se kérdeztek, mennék-e.
2011. ápr. 25. 10:44
 3/24 A kérdező kommentje:
*Húsvét
2011. ápr. 25. 10:44
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Ez elég durva. Beszélj anyukáddal. Meg van szédülve a két húgodtól meg az új férjétől. Pont ugyanígy mondd el neki az érzéseidet. Döbbenet.
2011. ápr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
14%
szia. Minden anya szereti a gyermekét, az már más kérdés, hogy ki tudja e mutatni. tudom hogy nehéz, de ezt meg kell prbálnod. mikor egyedül van, ülj le vele és mondd meg hogy hallgasson végig..majd mondd el neki, hogy ugy érzed nem szeret..és hogy miért érzed úgy..segíteni fog neked, higyj nekem. a kistesoidra azért fordít nagyobb figyelmet, mert még kicsik, nem tudnak magukról ugy gondoskodni, te viszont egy felnőtt, érett lány vagy már. ez nem ok arra h téged kevésbé szeressen. próbálj vele beszélni, ha ugyanolyan rossz marad a helyzet, akkor lépned kell..nagyszüleiddel milyen viszonyba vagy?
2011. ápr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%
elég szomorú hogy ilyen dolgok vannak a világban:(
2011. ápr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Sajnos velem már 4 éve ilyen, mióta megszületett a nagyobbik húgom. Akkor is már ugyanezeket csinálta, pedig én is gyerek voltam. Azóta ilyen, de lekötöttem a figyelmemet a tanulással, meg szereztem barátokat. Most viszont megint érzékeny időszakomat élem és ezek a dolgok rosszul esnek. Csak az apám anyja él már, de vele nem vagyok jóban, nem sokszor találkoztunk életem során.
2011. ápr. 25. 10:51
 8/24 anonim ***** válasza:
49%
Ne haragudj, hogy ezt írom, hogy lehet, hogy még fiatal vagy hozzá, de talán minél korábban, annál jobb. Én most olvasom Susan Forward Mérgező szülők c. könyvét. Hihetetlenül jó. Csak hogy ezek ne hagyjanak mély nyomokat benned. Sajnálom, hogy ilyen anyád van.
2011. ápr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
:( van anyagi jövedelmed?esetleg aki segítsen hogy elköltözz egy abérletbe?
2011. ápr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%
Barátnőmnél hasonló a helyzet, van 1 testvére kb 10 éves apja már nem él. Az anyja folyton csicskáztatja feleslegesen le szidja mindenért. A múlt hónapba egyszer mentem át hozzá filmet nézni és szó szerint 2 perc nyugtunk nem volt. Ilyenkor mondtam hogy ideje lenne ha a sarkára állna és elmondaná anyukájának hogy mégis mi a helyzet meg hogy őt ez mennyire bántja, ő ezt elmondta neki és nagy meggyőzés árán javult a helyzet elég sokkal. Tegnap áthívtak ebédre elmentem és bejelentették hogy szent a béke köztük és az anyukája beismerte hogy nagyot hibázott. Próbáld meg te is elmondani a bajodat lehetőleg nyugodt körülmények között.
2011. ápr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!