Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a helyzetet?

Hogy kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés
18 vagyok, van két nővérem, egyik 20 másik 24 éves. Idősebbik nővérem 17 éves korában elköltözött itthonról a barátjához, óriási port kavart ez az egész, mondhatni családi botrány volt. Anyum,tesóm és én is teljesen kiborultunk, rengeteget sírtam. Kb. 2 évig nem is hallottunk felőle, utána is csak azért, mert pénz kellett neki. Tavaly márciusban szakított az akkori barátjával, hazaköltözött. Nagyon nehezen tudtam elviselni, mivel teljesen más a gondolkodása mint nekem, de anyum kedvéért elviseltem. Tavaly nyáron összejött egy fiúval, most vele költözött el. Szintén egyik napról a másikra elment, anyum megint teljesen kiborult. Ezek után nem tekintek rá testvérként, iszonyú fájdalmat okozott, mindig miatta voltak a családi veszekedések. Mostanában éli az életét, csak ünnepekkor jön, de akkor megy a jópofizás. Nekem ehhez nincs gyomrom, akármit csinálok, belémköt. Karácsonyi ebédnél beszélgettünk apuval, és hangosan elkezdtem nevetni (vidám természetű vagyok,rengeteget nevetek és ezt ő is tudja) erre rámförmedt, hogy mit nevetek már megint és a meghitt karácsnyi ebédből is veszekedés lett. Egyszerűen nem tudok úgy csinálni, mintha nem lenne vele semmi bajom, viszont nem akarok anyumnak fájdalmat okozni, tehát muszáj elviselnem. Hogyan tudnám kezelni a helyzetet?
2011. ápr. 25. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát... Két lehetőség van: vagy kerülöd, mint a forró kását és visszavonulsz a szobádba, amikor ő is ott van, vagy szépe leülsz vele, és megmondod neki, hogy nem muszáj szeretnetek egymást, nem kibékülni akarsz, mert arra nincs sok esély, csak annyit, hogy ha már összehoz titeket a sors, akkor hadd ne szóljatok egymáshoz és ne nézzetek egymásra, ne legyen kötekedés.
2011. ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt a helyzetet elsősorban nem neked kellene kezelned. Annak, hogy a nővéred folyton lelép, ráadásul így, a szüleid is okai.Nekik kellene határt szabni, nem neked. Anyád miatt, aki hagyja magát kihasználni,neked nem kell megjátszanod magad. Én elküldeném a halál f.szára a nővérem, ha bunkó lenne.
2011. ápr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy beszélj vele hogy ez így nem lesz jó.És tedd hozzá hogy nem akarsz beleszólni hogy mit csinál de az egész családnak ez nagyon rosszul esik.Vagy pedig csak nézd és viseld el ahogyan eddig...
2011. ápr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a legegyszerűbb amit tehetsz, ha minimálisra csökkented a találkozások számát. Ha megy nálatok, menj be a szobádba, vagy menj el otthonról. Ezzel sok veszekedést megspórolsz. Azt nem kérheted a szüleidtől hogy vegyék ők is levegőnek, mert csak a gyerekük, de te annak nézheted, főleg, ha ezek után még ő játssza az agyát otthon.

Egyszerűen ha megy, te szépen elvonulsz, ő meg ha van esze, veszi a lapot.

2011. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Általában elvonulok, most is fent vagyok a szobámban. Ilyenkor feljön, hogy megkérdezze, hogy "mit csinálsz hugi?" vagy valami hasonló cukisággal állít be, és én vagyok a rossz, hogy megint bunkó voltam. Anyum nagyon szereti, ezt meg is értem, mivel ő is a gyereke. Viszont azt is megfigyeltem, hogy nagyon kétszínű. Anyuék előtt így hugi-úgy hugi (másik nővéremmel is ugyanígy, tehát nem én vagyok elviselhetelen) és ha anyuék nincsenek hallótvolságon belül, akkor teljesen megváltozik minden. Már csomószor megmondtam neki, hogy elképszetően gyerekes amit művel, és hogy nekem 18 éves fejjel több eszem van. Apummal már többször beszéltem erről, mindig azt mondja, legyen nekem több eszem és nyeljek. Ez viszont nem annyira egyszerű, akármit csinálok az rossz. Mindent leszól, ami az enyém. Nyáron dolgoztam, vettem magamnak új telót, mikor meglátta: "Anyu, neki már megint új telója van??" és előveszi az ütött-kopott telefonját, hogy megsajnálják és jövőhéten meglegyen neki az új telefon. Elvárja anyuméktól, hogy ő is annyit kapjon,mint mi, pedig már dolgozik. Egyszerűen felfordul a gyomrom.
2011. ápr. 25. 12:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Most ezzel mit tudsz csinálni? Mert szerintem semmit. Vannak ilyen dolgok, amik ellen az sem hatásos, ha leszarod.
2011. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én azért így kerek perec a helyedben szépen elmondanám neki azokat a dolgokat amiket ide leírtál. Menj el hozzá, vagy ha ő jön, akkor beszéld meg ezeket vele. Lehet, hogy nem fog sokat változtatni a veled való viselkedésén, de legalább tisztában lesz a dolgokkal, és tudja, hogy mit miért teszel. A másik eset, hogy ő is beszél magáról neked és rendeződik a kapcsolatotok. Mondd el neki, hogy fájt hogy elköltözött, bánt hogy így beszél veled. Aztán majd lesz belőle valami,rosszabb nem hiszem hogy lesz. Azért nem haragudhat, ha őszinte vagy vele, és tiszta vizet öntesz a pohárba. Egyébként ez az elköltözés téma nem tudom, hogy miért akkora trauma, mert hiszen egy ennyi idős ember már szabadon eldöntheti hogy mit akar és a családja azért van, hogy a boldogságát, szomorúságát, nehézségeit megoszthassa velük, és ha kell segítenek.
2011. ápr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsónak: normális esetben igen. Nálunk az elköltözés úgy zajlott, hogy szombaton este elment diszkóba, vasárnap délben meg jött a cuccaiért. Igazából azért volt trauma, mert minden előzmény nélkül ment el. Mellesleg pont akkor ünnepeltem a szülinapomat és nem pont így képzeltem el. Ezt persze nehéz elmagyarázni...
2011. ápr. 25. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!