Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki 20-24 evesen hazasodik,...

Aki 20-24 evesen hazasodik, szul, miert szurja el az eletet egyesek szerint?

Figyelt kérdés
Volt itt egy kerdes nem reg ("selejtnek tart a csaladom" cimmel) es ott volt rengeteg ilyen komment, hogy nem normalis, aki fiatalon ferjhez megy, gyereket vallal, szo szerint azt irta valaki, hogy "elb.ssza" az eletet az ilyen ember, hisz nem el, nem bulizza ki magat meg hogy biztos azert volt az eskuvo, mert "bekaptak a legyet". En nem tudok ezzel egyet erteni, nagyon bant, hogy mas ok nelkul bant, mikor nem is tudjak, hogy mas hogy el, mi teszi boldogga. Nem ertem, hogy miert kell ilyen velos velemenyt, kemeny megjegyzest tenni ismeretlenekrol. :(
2011. ápr. 26. 06:30
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Szerintem azért van ez az általánosítás a fenti témáról, mivel az emberek nagy része ekkor még jóformán gyerek és éretlen egy önálló életre. Természetesen vannak kivételek bőven, ezzel nem szeretnék megsérteni senkit. De azért lássuk be, az ilyen emberpalántákból van több. Magam példája: 20 évesen esküvő (rózsaszín köd), aztán rá egy évre kisbaba. Terveztük, akartuk, de mégis sokaktól hallottam a fenti sorokat, meg hogy nem biztos, hogy jól teszem. Azt, hogy megbántam volna, azt nem mondanám, de hogy a gyerekeimet majdan erről le fogom beszélni minden erővel, az már szentigaz. Egy húsz éves magabiztos, öntudatos és úgy érzi, hogy meg tudná váltani a világot! Ez így van rendjén. Legalábbis én így hittem annak idején. Majd én megmutatom, hogy boldogok leszünk! Aztán eltelt pár év, a rózsaszín köd letisztult és egyre másra jöttek elő a férjem hibái, hiányosságai. Aztán elváltunk, jöttek-mentek emberek az életemben és jelenleg egy szuperpasival vagyok immár 16 éve. Szerintem az egész kérdéskörben nem a gyerektéma a fő kérdés, hanem a partner. Mert ha az apa tutijó, akkor a gyereknek is tutijó. A gyerek konstans. Őt mindig, történjék bármi is, szeretjük. De ha a házasság romokban, akkor az a gyereknek egy tragédia. És mert nagyon ritka az, hogy már ilyen fiatalon egy "tökéletes", egymáshoz nagyon passzoló páros jöjjön össze. Ha most így gondolod, hogy Te a férjed életed végéig így fogod imádni, az szuper, meg dícséretes, és ez így várható el a Te szitudban. De. A valóság az más. Egy huszas évei elején járó embernek (mindegy, hogy fiú, vagy lány), vajmi csekély összehasonlítási alapja partnerek terén. Én most megint csak magamról beszélnék, mielőtt bárki is magára venné. Tudom, nem a kor számit, mert nyilván egy húszéves is boldogul pl. egy 40 fokos lázas gyerekkel és ki tudja készíteni az óvodába a tornacipőjét. Nem, nem erről beszélek, pusztán csak az élettapasztalat számit. Az nincs egy nagyon fiatalnak. Lehet bármilyen családcentrikus, és bármilyen boldog perpillanat, az a bölcsesség, hogy bármit hozhat a jövő, az csak az "öregeknek" van. És a legtöbb ember, csak utólag tudja, hogy hibázott. (Mert ugyebár, ha előre tudnád, hogy ez tönkre fog menni, akkor nem tennéd meg.) De ehhez (mint valamelyik előttem szóló is mondta) mindenkinek joga van, hogy megélhesse. Te is légy nyugodt és ne törődj az ilyen megjegyzésekkel nem érdemes érzékenykedni, légy erős és ne halld meg az ilyen rosszindulatú károgásokat. Csak magadat bosszantod vele. Sok boldogságot! 40/n
2011. ápr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Én általában a saját tapasztalataim alapján írok választ. Tanácsot is szoktam adni, hiszen a kérdéseket emiatt teszik fel. Viszont amiatt lehülézni kár bárkit is, ha nem úgy látja a dolgokat, mint én, hiszen nagyon sok mindentől függ, hogy kinek mi válik leginkább hasznára.

Ebben a témában például én annyit mondhatok, hogy 20 évesen mentem férjhez és aztán jött is az első gyerekünk. Nem tudtam kiszórakozni, kiélni magam, még párkapcsolatok terén sem szereztem semmi tapasztalatot, mert anyám nem engedett el sehova. Így próbáltam megszabadulni a szülői házból, hogy az első komolyabb kapcsolatba menekülve végre önálló életet kezdhessek. Még mindig együtt vagyunk a férjemmel, két felnőtt gyerekünk van, de azért ez egyáltalán nem volt komolyabb konfliktusoktól mentes házasság. Azt hiszem nagy részben az én alkalmazkodó képességemnek köszönhetően maradtunk együtt, és nem is szerettem volna visszakerülni a szülői uralom alá sem, pláne már egy gyerekkel együtt. Nekem nem is a lányom által kedvelt bulik hiányoztak igazán, hanem hogy a párommal elmenjünk egy moziba, egy kirándulásra, nyaralásra. Inkább a világban való csavargás vonzott mindig igazán az üresnek, értelmetlennek tartott hangos zenebonás, italozós bulik helyett. Viszont egy kicsi gyerekkel, és túl kevés erre használható pénzzel ezt megint csak nélkülözni kellett. Persze még így is jobban éreztem magam a saját magunk által kialakított otthonunkban, de az én és a férjem szülei befolyása még mindig sokban irányította a kapcsolatunkat, sajnos egészen az elvesztésükig.

Tulajdonképpen el tudtam volna ennél szebb és izgalmasabb életet is képzelni, de lehetett volna sokkal rosszabb is. Az ember még saját sorsát és életét sem képes 100 %-osan irányítani, előre látni, vagy akár visszatekintve sem jelentheti ki egyértelműen, hogy mennyire volt helyes, vagy helytelen, ahogy azt alakította.

2011. ápr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor szüljön valaki 20 évesen, ha akkor is talpon tud maradni, ha esetleg férj nélkül marad. Én 25 éves korom körül szeretnék gyereket, de csakis úgy, hogy egyedül is föl tudjam nevelni, ha úgy adódik. De nem szólok le senkit.


16-17 évesen szülni viszont tök gáz... érettségi? barátok? stb? nem hiszem hogy egy 16 éves gyerek el tudná dönteni, hogy kivel akar együtt maradni még 70 évig mondjuk.

2011. ápr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Mindenkinek koszonom a valaszokat. 11:04, 11:07 valaszai kulonosen elgondolkodtatoak voltak es biztos, hogy sok esetre igazak. Az elettapasztalat tenyleg a korral jon, az ember csak idosebb korban gondolkodik arrol, hogy mi a helyes es mi a helytelen, de olyan is van, aki azt banja meg, amit nem tett meg fiatalon.
2011. ápr. 26. 16:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!