Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érettségi előtt pár...

Miért érettségi előtt pár nappal van a szerenád, meg a ballagás? Én pihenni szeretnék és készülni az érettségire és nem ilyen marhaságokkal bohóckodni.

Figyelt kérdés

Nagyon felidegesít, hogy még ilyenkor is ilyenekkel kell foglalkozni. Évekig álltam sorfalat más ballagóknak, mert kötelező volt. Már akkor is utáltam, de most, hogy nekem kell ballagni egyenesen megundorodtam az egésztől. Rossz az összes dal, túl magasak, nem bírom őket kiénekelni és ami a legjobban zavar, hogy rengeteg időt elvesz, amit tanulással, pihenéssel tölthetnék.

Senki ne mondja nekem, hogy most már minek tanulok, mert pl. az olvasónaplókat (vagy 30 mű, amiket én annó tényleg el is olvastam) pl. most lenne ideális átolvasni, hogy minél frissebb legyen... A törivel meg csak simán le vagyok maradva... :(


2011. ápr. 26. 12:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Nemakarásnak nyögés a vége. Ha úgyis muszáj elmenni, akkor minek kell ezen idegeskedni? Attól csak rosszabb lesz... Az idegeskedés meg a puffogés éppúgy a tanulástól meg a pihenéstől veszi el az időt / energiát, mint a ballagás meg a szerenád.
2011. ápr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
12:43: Mondd te a saját érettségid előtt is így nyilatkoztál?:D Már bocs, de sok nagyon okos osztálytársam parázik nálam talán még jobban is az érettségtől. Az érettségitől midnenki fél. Miért ne félnénk? Ezen múlik a továbbtanulásunk... Viszont ez nincs összefüggésben a szellemi kapacitásunkkal. Én alkalmasnak tartom magam arra, hogy jó érettségi vizsgát tegyek és egyetemre menjek.
2011. ápr. 26. 12:47
 13/27 anonim ***** válasza:
83%
Vedd ugy, hogy a ballagas hozzatartozik az erettsegihez. Tarsasaggal meg egy kis hulyules, ez a lazabb oldala azerettseginek, na meg egy emlek. Kepzeld szuleid hogy varjak mar, no meg a sok kep. Hidd el, mosolyogva fogsz visszagondolni erre. Most a tobbiek fognak Neked sorfalt allni. Erettsegi utan ugyis felbomlik a banda, kell egy par honap hogy megtalaljatok egymast megint.
2011. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Nekünk ballagás után még lesz 3 nap szünetünk. De gondolom nektek is, egyszerre lesz az érettségi. május 2-től kezdünk és magyarral:S.

De amúgy ugyanígy vagyok vele, semmi szükségem nincs ballagásra meg szerenádra sem.Az utóbbira lehet el sem megyek, mert én amúgy meg alapból nem bírom az osztályomat(azt nem írom le miért más téma).

Sajnos az érettségi elég nagy problémát fog okozni főleg matekból. Egy az, hogy még nem is érettségiztünk és túl sokat várnak el tőlünk de mindegy.

A szerenádra ha akarsz nem méssz el, a ballagásra már én is megyek.

Üdv.

2011. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Most csak írásberli lesz, az olvasónaplók tudtommal arra nem kellenek. Vagy igen?
2011. ápr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Az érvelő fogalmazást fogom választani magyaron. Abban irodalmi példákat kell felhozni érvként az olvasmányélményeinkből. Elég elvont témák szoktak lenni és 3 oldalt össze kell hozni legalább. Minél több az adekvát irodalmi példa annál értékesebb a fogalmazás. Szóval határozottan kell az olvasónaplók átolvasása. :)
2011. ápr. 26. 12:54
 17/27 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem azért van a ballagás és a szerenádok közvetlenül érettségi előtt, hogy az utolsó héten ne legyen időd stresszelni. Ami kell az már a fejedben van, amit meg 12 év alatt nem tudtál megtanulni, azt nem fogod 1 hét alatt. Ha utálod az osztályod tarts össze azzal a pár emberrel, akit azért kibírsz (ha van ilyen), legyél mindig mellettük szerenádon, ballagáson, élvezd ezeket, mert életrevaló élmény lehet.
2011. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jó, hogy így van a ballagás érettségi előtt. Mondjuk én anno nem tanultam írásbelire egyáltalán, olvasónaplóm meg egyetlen sem volt, amit át kellett volna olvasni - egész gimi alatt úgy gondoltam, hogy ne fárasszanak már ezzel :D

Persze előtte már stresszeltem, hogy úristen mi lesz, és külön jól jött a ballagás, hogy addig is másra figyeltem.

Az érettségimen meg egyáltalán nem rontott, ennél jobbra nem is nagyon írhattam volna meg.

Ne parázz! Az, hogy ballagás van, nem vesz el olyan sok időt, de eltereli a gondolataid, ami külön szerencsés.

2011. ápr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

A válaszok között ilyet nem láttam, ezért én így öntök egy kis lelket beléd:

Mindegy, hogy most mennyire be vagy tojva, aki ennyire lelkiismeretes (amihez gratulálok Neked), mint te, és ennyit foglalkozik a tanulással érettségi előtt, az már rosszul nem járhat. Ha mindent, amit egyszer már megtanultál, akár egyszer is sikerül újra átolvasnod, van esélyed rá, hogy sikerül a tantárgy. Gondolj bele, hogy egy-egy nagyobb doga előtt is nagyon izgulhattál, de ha becsületesen foglalkoztál vele, akkor sikerült. Ezt a kis malőrt meg, hogy ballagás-szerenád, fogd fel pihenésként, kikapcsolódásként, ahol inkább töltődj fel energiával, baráti-rokoni támogatással, mintsem bosszankodással. Amikor én ballagtam 10 évvel ezelőtt, előző éjszaka diszkóban voltam és a pasimmal akkor szakítottam. Hát nem volt egyszerű a "másnapom"! De utána az érettségi szünetben belezuhantam a tanulásba, és a vizsgám remekül sikerült.

Szóval csak így tovább, lelkiismeretesen, és hidd el, nem lesz gond.

2011. ápr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
13:03: Neked hány %-osak lettek az érettségeid?:D
2011. ápr. 26. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!