Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érettségi előtt pár...

Miért érettségi előtt pár nappal van a szerenád, meg a ballagás? Én pihenni szeretnék és készülni az érettségire és nem ilyen marhaságokkal bohóckodni.

Figyelt kérdés

Nagyon felidegesít, hogy még ilyenkor is ilyenekkel kell foglalkozni. Évekig álltam sorfalat más ballagóknak, mert kötelező volt. Már akkor is utáltam, de most, hogy nekem kell ballagni egyenesen megundorodtam az egésztől. Rossz az összes dal, túl magasak, nem bírom őket kiénekelni és ami a legjobban zavar, hogy rengeteg időt elvesz, amit tanulással, pihenéssel tölthetnék.

Senki ne mondja nekem, hogy most már minek tanulok, mert pl. az olvasónaplókat (vagy 30 mű, amiket én annó tényleg el is olvastam) pl. most lenne ideális átolvasni, hogy minél frissebb legyen... A törivel meg csak simán le vagyok maradva... :(


2011. ápr. 26. 12:32
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Először is: semmi sem kötelező: ha nem akarsz nem mész se szerenádozni, de ballagni. Tedd ahogy érzed, én azt tudom, hogy a szerenádozás számomra az elmúlt évek egyik legjobb élménye volt, pedig amúgy se vagyok az a seggemen ülős típus:) Az érettségire pedig valóban nem kell agyontanulnod magad, illetve nem most kell:) Tanultál jó esetben az eleget az elmúlt 4 évben:)
2011. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

12:43 vagyok:


Igen én is féltem kicsit az érettségitől, de tudtam, hogy egyetemen durvább lesz. Annyira nem vittem túlzásba sem a tanulást sem a parázást (a szóbelimet majdnem elaludtam, délután volt, délelőtt már csak Tarantino filmeket nézegettem és eszembe nem jutott még előszedni a könyveket). Ennek ellenére kitűnőre érettségiztem. A mai érettségi, ha nem emelt szintű, még kevésbé nehéz, mint régen volt. Szóval hagyd abba a parázást és hagyd, hogy a programok elvonják a figyelmed a félelemtől :)

2011. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

az első 13:03ra gondoltam az előbb.

Egyébként köszi mindkettőtöknek, jól esik a biztatás, és hogy végre nem bennem keresi valaki a hibát.:D

2011. ápr. 26. 13:07
 24/27 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, rossz hogy így előtte tornyosul minden program, de változtatni nem tudsz. Az is normális hogy tanulnál vagy pihennél.próbálj meg ne görcsölni( bár könnyű mondani) akik meg hülyeségeket beszélnek ne foglalkozz velük.

Mindenki nagy dolognak érzi az érettségit mikor előtte áll, és semmiségnek mikor túl van rajta. Az igaz hogy egyetemen durvább vizsgák vannak, de azzal ráérsz majd akkor foglalkozni. Kitartást, és sikeres vizsgákat kívánok.

2011. ápr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Tavaly érettségiztem és én is hülyeségnek tartottam, hogy először van a ballagás mert nem tudtam annyira elengedni magam és átadni magam az érzésnek, hiszen bennem volt, hogy másnap érettségi. A mi osztályunk viszont úgy szervezte, hogy a szerenád az írásbeli után volt és kifejezetten jól esett egyet lazítani:)


Ti is magatoknak, osztályon belül szervezitek a szerenádot nem? Miért nem beszélitek meg, hogy legyen esetleg később? Ebben nem kell a többi osztályhoz alkalmazkodni.


Ha nem jön össze, akkor szerintem azért érdemes elmenni. Főleg ha szeeted az osztályod. Hidd el nem azon a pár órán fog múlni, viszont olyan élményben lesz részed jó esetben amiből a későbbiekben is táplálkozhatsz:) Egyetemen már nem lesz ugyanilyen közösség, ekkora összetartás és ez lesz az utolsó lehetőséged, hogy ezt kiélvezd. Persze ott is jó, de teljesen más, sok a felszínes kapcsolat és az áskálódás. Arról nem is beszélve, hogy tök jó a tanárokkal utánna elbeszélgetni, elsütizgetni:) 4 év nagyon hosszú idő, nagyon megszerettek titeket és nekik jól esne ha Te is ott lennél!:)


Ami pedig az érettségit illeti én is sokat tanultam rá de nem annyira mindent részletbemenően áttanulni:) Sokkal jobb ha tudod a fontosabb részeket de azt nagyon jól. A olvasmányok nagy részének pl hasznát nem veszed. Inkább azokat nézd át amiket szinte minden érvelésnél fel lehet használni (Bánk bán, Ember tragédiája, Rómeró és Júlia meg azok amik megmaradtak). No meg az érettségi nem is a tárgyi tudásra megy rá.


Azok akik azt mondják, hogy nem nagy vasziszdasz az érettségi az egyetemhez képest valamilyen szinten igazuk van, de ne felejtsük el, hogy az ember jó estben csak egyszer érettségizik és ezen fog múlni a tovább tanulás. Ha pedig elbuksz egy vizsgát megpróbálod mégegyszer aztán lesz ahányas lesz, a lényeg, hogy meglegyen.


Drukkolok neked!


L/19

2011. ápr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos nem tudom, hogy miért van így, én is jobban örültem volna pár nap pihenőnek, de kitartás már nincs sok hátra. :-)


Viszont megcáfolnám ezt az általános nézetet, hogy az érettségi nem nagy szám, és az egyetem sokkal durvább lesz. Az én esetemben egyáltalán nem így volt. Az igaz, hogy mennyiségileg a felsőoktatásban többet kérnek, de azok mind szakmai tárgyak (jó, a legtöbb) és ezért jó esetben érdeklik az embert. Plusz, a vizsgán pontosan meg van adva, hogy melyik könyveket kell megtanulni.


Én azért aggódtam az érettségi miatt, mert pl. töriből az ókortól a 20. századig "fel van adva a lecke". És ezen belül bármit kérdezhetnek. Egy vizsgán pedig hiába van 200 oldal szóról szóra feladva, tudod, hogy mást nem fog kérdezni, hanem csak azt. Mert abból a tárgyból vizsgázol. (most tekintsünk el a tanári szemétkedésektől)


Úgyhogy szerintem vedd komolyan, sikerüljön jól, legalább lesz egy vizsgaélményed! Sok sikert hozzá! :-)

2011. ápr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Nem jó ilyen közeli időpontokra tenni a dolgokat.

Nálunk április végén volt a szerenád és a ballagás, májusban írásbeli, júniusban szóbeli.

2011. ápr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!