Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én nem értem, hogy egyes...

Csak én nem értem, hogy egyes szülők miért próbálják meg eltiltani a tizenéves gyereküket az együtt alvástól, ha azok szeretik egymást? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy hogyha van egy ilyen kérdés, hogy két tizenéves együtt alszik, akkor a válaszolók 90% azt írja le, hogy ezekből lesznek a k.rvák, éretlenek ehhez, a tanulásra kellene koncentrálniuk. Én annak ellenére hogy nem vagyok már tizenéves nagyon furcsának tartom hogy ezt így gondolják, fel nem foghatom, hogy egyes embereket miért zavar az ha két ember szereti egymást és együtt alszanak, kortól függetlenül. Én az első szerelmemmel 14 éves koromban aludtam először együtt, nem bántam meg semmit, nagyon szerettük egymást. Nevetségesnek tartom ezt a dolgot hogy „a tanulás rovására menne”, mert én úgy gondolom, hogy hogy mondjuk heti egy együtt alvás mondjuk péntek éjjel nem megy a tanulás rovására, mert kizártnak tartom, hogy bárki is péntek éjjel tanulna, én sem akkor tettem.

És lám, most itt vagyok 21 évesen, egyetemre járok, és még k..va sem lettem. Anyukámmal nagyon jó a kapcsolatom, akkor is megbízott bennem, és eszébe sem jutott eltiltani az együtt alvástól, amit a mai napig úgy gondolom, hogy jól tett.

Nem értem miért jó néhány szülőnek ez a tiltás dolog, szerintem két szerelmes ember senkinek sem árt azzal, ha együtt alszanak, és kicsit erősnek érzem egy 14-16 éves lányra azt mondani, hogy „kislány, kisgyerek”.

Nekem az a véleményem, hogy nagyrészt pont az ilyen szülők fogják azt érezni, hogy valamit nagyon elrontottak, mert ha nem bíznak meg a gyerekükben, így majd azok nem is fognak elmondani nekik semmit, mert tudják, hogy úgyis megtiltanák, így inkább csinálják titokban...


2011. ápr. 26. 17:31
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
76%

Ebben az a szomorú, hogy két év múlva ő is 14, és ezek szerint nyugodtan ...hat, ha már egyszer szerelmes...


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2011. ápr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
44%

Tessék, megint elég irreális példákkal jöttök.

Érdekes, én 10 évesen is tudtam már mindent. A védekezéstől kezdve a fertőzéseken át mindent.

Nem tudom, miért kellene engem is lenézni azért, mert 14 évesen szexeltem.

2011. ápr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
50%

szerintem meg az a legnagyobb probléma, hogy az együtt alvás mindenkinek = a szexxel. pedig baromira nem. 1. hogy máshol, máskor is lehet, 2.nem értem, miért kell a 2őt 1ként beazonosítani, oké tinik, hormonok, minden. De ha 2 felnőtt együtt alszik az se lesz egyből szex, nem?

Hál' istennek nekem nem ilyen szüleim vannak, mint itt egyesek...

Jó kapcsolatot kell kialakítani a gyerekkel, felkészíteni nem csak a mézesmadzagra, hanem pl erre is, és lám nem lesz tinianya.

2011. ápr. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
68%

Ez nem így működik, hogy fel kell készíteni, meg blablabla.

Nincs biztos fogamzásgátlás, és a gumi hiába lett népszerűbb, azzal is történhet véletlen teherbeesés.


Minél több 14-16 éves él aktív nemi életet, annál több lesz köztük a leányanyák száma, mivel a természet és statisztika ilyen.


Azzal meg nem értem, mit kell jönni, hogy régen is 16 évesen szültek... Igen, nagyanyám is 16 évesen szült, de ő előtte FÉRJHEZ MENT, évek óta DOLGOZOTT, és volt SAJÁT HÁZUK.

Amint ez megvan, szüljön felőlem...

Ma a 30 évesek egy része se tudja ezt még felmutatni, nem hogy a 14 évesek.


Arra kíváncsi leszek, hogy az itt a tiniszex mellett kampányolók mit fognak szólni, ha egyszer felnőnek, és nekik is lesz tinilányuk, meg tinifiuk.

Biztos pont ilyen megértőek lesznek, ha a 14 éves porontyuk szexelni akar.

2011. ápr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

„Tehát te nem érted, miért gond az, ha két 14 éves gyereket csinál??”

Én ilyet egy szóval nem mondtam, 21. században élünk, magyarul nem (csak) azért szexelnek az emberek hogy gyerekük legyen, feltalálták már a védekezést.


"Remélem a gyereked nem ebben az eszmében neveled fel, hanem tanul némi erkölcsi rendet.

Bár erre kis esély lehet...."


Tudod ez egyszerűen arról szól, hogy hogyha nekem tegyük fel lenne egy gyerekem, aki együtt szeretne aludni a szerelmével, akkor én nem tiltanám meg csupán számok miatt, mert ismerném annyira, hogy tudom azt, hogy tisztában van a védekezéssel, és nem azért akarja csinálni mert „milyen menő”. Amúgy meg lehet hogy én vagyok a h.lye, de szerintem pont az rontotta el a nevelést akinek a gyereke azért akar lefeküdni valakivel mert az a menő és nem azért mert szereti...

2011. ápr. 26. 18:28
 26/35 anonim ***** válasza:
79%

13-14 évesen egy hét ismeretség után is rettentő szerelmes tud lenni egy tini.

Viszont a szüzesség elvesztését meg fogja bánni, ha nem komoly kapcsolatban teszi meg, főleg nagyon fiatalon.

14 évesen, rövid ismeretség után még korai azt mondani, hogy "komoly kapcsolat".

Aztán fél év múlva már az lesz ciki, ha be kell vallani a következő szerelemnek, aki már fél éve szerenádozik a kegyeiért, hogy bocs, de már nem szűz, mert pár hónapja egy fiúnak elhitte, hogy szereti...


Aki ennyi idősen fekszik le valakivel, főleg, ha nem régóta vannak együtt, az szinte kivétel nélkül megbánja.


Azt meg a tinik ismeretében nem merném ilyen határozottan kijelenti, hogy ennyi idős gyerekre csak a szülő lehet befolyással, a haverok, média, az hogy folyik a csapból is a szex, meg az, hogy á, hát mi van abban, miért ne szexelhetne két tini (ugye, ugye?) ne lenne egy fiatalra hatással.

A saját akaratát meg szintén nem árt figyelembe venni.

2011. ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Egyébként én úgy vagyok ezzel, hogy ha nem is komoly kapcsolat, de védekeznek, tisztában vannak a dolgokkal, akkor csinálják, lehet megbánják később, de ha tiltanám, akkor meg lehet úgy járna mint most egy barátnőm, mindent tiltottak neki, szegény itt van most 25 évesen, és úgy érzi mindenből kimaradt, évek óta nem áll szóba a szüleivel emiatt. Igaz őt bulizni se engedték el, meg semmi ilyesmi.
2011. ápr. 26. 18:45
 28/35 anonim ***** válasza:
63%

" Ez nem így működik, hogy fel kell készíteni, meg blablabla.

Nincs biztos fogamzásgátlás, és a gumi hiába lett népszerűbb, azzal is történhet véletlen teherbeesés. "


Könyörgöm és ez a felnőttekre nem igaz? Mivan ha egy 27 éves fiatal nő él szexuális életet, és elfelejti bevenni a fogamzásgátlót, kiszakad a gumi stb. Nincs egzisztenciája, így el kell vetetni a gyereket. Azt hiszed, ez csak a 14től felfelé való korosztályra érvényes?! Hát nagyon nem...


A másik. Tényleg elég szörnyű azt olvasni, hogy ennyire általánosítotok. Mert nem léteznek érett, intelligens fiatalok, akik ugyanúgy járnak bulizni, úgyanúgy van SZERELMÜK és nem "pasijuk, f*szijuk, stb" és együtt alszanak. Úgy gondolom, minden szülőnek a saját belátására kell hagyatkoznia, ami sajnos eléggé nehezére esik, mivel egy darab fa jobban ismeri a lányát mint saját maga. Így ezzel az információval élve, hogy RENGETEG fiatalnál nincs meg az a szülő-gyerek viszony a szülő 'lazán'- (vagy éppen mivel nincs meg a bizalom és nem ismeri a lányát, nem engedi el) -elengedi a lányát 'barátnőhöz aludni' vagy éppencsak ' eggyütt aludni a barátjával' aki egy jóravaló, tisztességes gyerek, és a lánya megígérte neki, hogy nem lesz semmi, mert hát csak nézzen rá. Maga a megtestesült szűz. Arról persze mit sem tudván, hogy a 80ezres mobiltelefont a 'Drága' arra használja, hogy mindenféle ultra pózos, plázatükrökben készített csücsörítős képeket rakjon fel a netre. Az meg megint csak sajnos más kérdés, hogy az 'átlagra' és a 'fiatalság többségére' tekintve az jön le, hogy a fele értelmetlen, bugyuta, ha mögötted ülnek a buszon egy értelmes szót nem hallasz tőlük, vihognak és minden retardáltságot kiírnak a facebook-ra. Csak néhány belőle:

"hív a természet XDXDXDXD"

"Szeretlek, imádlak Tomiiiiim :$$(LL)(A):)"

"mért van az hogy nekem az összes dogám 1es? (A):$$$"

"ÉpP TuSolOk :))))) *-*" <-- mobilról

(Ezeket perpill mind a facebook-ról gyűjtöttem)

DE VANNAK NORMÁLISAK IS! És ez a lényeg.


Szerintem a kérdező nem azért rakta fel a kérdést, hogy szembeszálljon mindenkivel, hisz 'jóhiszeműséggel' az itt írtak közül szinte mindegyik szülőt tisztességesnek tartom. Csupán az a tényező hiányzik sok szülő életéből, hogy ismerje és megbízzon a lányába, ami betudható annak, hogy sokat dolgozik, nincs ideje rá, vagy csak egyszerűen unja a saját gyermeke 'pofáját' (sajnos jónéhány ismerősöm van ilyen helyzetbe).


Én amondó vagyok, ha ismered a saját lányod/fiad és ismered a fiúját is valamennyire akkor miért ne? Miért akadályozzam meg azt hogy boldog lehessen? Miért nem tanulhat a saját kárán? Úgy érzem/gondolom ha van egy jó viszony, akkor ha a gyerek rosszat csinál, vagy hazudik, igenis érez bűntudatot. Legalábbis én érezni szoktam, amikor nem azt csináltam amit megígértem...


Meglepő, de 14/L (aki szintén aludt már a barátjánál, és még szűz, tisztában vagyok vele, hogy mi az a védekezés stb)

2011. ápr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
39%
Istenem de buta némelyik válaszoló. Miért vagytok idegesek? Igenis egy 14 éves lány már el tudja dönteni mit akar, ha szexelni, akkor szexelni fog akárhol mert megoldja a pasijával! Az hogy valaki megengedi a lányának hogy ott aludjon a barátjánál azt úgy hívják bizalom. Manapság ha egy 20 éves szül gyereket az sem tud mit kezdeni vele, mert nincs munkalehetőség meg semmi. Aki azzal jött hogy a nagyanyjának már volt háza meg minden, igen akkor sokkal könnyebben meg lehetett tenni, hogy legyen saját házad vagy lakásod, de mostmár csak azoknak van nagyrészt, akik örökölnek vagy anyuci és apuci a segge alá tol egy lakást (amivel nekem nincs gondom), akkor én ne szüljek mert a büdös életben nem lesz lakásom csak ha meghalnak anyukámék? Hát persze hogyne. De majd rájöttök, hogy nem lesz szent a gyermeketek, csak ha tényleg olyan amilyen, mert megfogja oldani, hogy szexeljen a pasijával, akár a sulivécében, akár a margitszigeten, akár egy parkban, akárhol. Én inkább úgy fogom nevelni a gyerekem, hogy mindent elmondjon nekem, és legalább tudni fogom hogy hova akar menni!
2011. ápr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
60%

Félelmetes ennyi általánosítást olvasni... Én azt vallom, hogy az adott tini személyiségétől függ, hogy mennyire lehet "szabadon engedni". Édesanyámmal mindig is nagyon jó volt a kapcsolatom, így már kisiskolásan teljesen fel voltam világosítva (szükség is volt rá, mert 9 évesen megjött, és 10 éves korom óta szabályos a ciklusom). 15 éves voltam, amikor megismertem a szerelmemet, és bemutatás után 1 hónappal már együtt aludhattunk, és TÉNYLEG aludtunk/dvd-ztünk, mert tudtuk, hogy a szeretkezés még korai lenne. Édesanyám teljes bizalmát élveztem/élvezem, tudta, hogy nem csinálok hülyeséget. Félév után (16 voltam) vesztettem el a szüzességem vele, és azóta is együtt vagyunk, már majdnem 4 éve. Nem bántam meg semmit. Tudtam, hogy hogyan kell védekezni, és hogyha baj van az óvszerrel, irány a nőgyógyász a 72 órásért (sosem féltem az orvosoktól). Évfolyamelsőként végeztem a gimit, kitűnő érettségit tettem, és most az orvosira járok. Nem lettem k*rva, nem folytatok bioszexet, és csak a párommal voltam együtt szexuálisan. Bennem meg lehetett bízni, és szeretném én is így nevelni a gyermekem, hogy megbízhassak benne. Viszont van olyan személyiségű tini, akit kicsit "keményebben" kell fogni... De ezért nem kell lek*rvázni engem is, aki nem szolgált rá.

20/L

2011. ápr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!