Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiatalok miért hiszik azt,...

A fiatalok miért hiszik azt, hogy a felnőtté válás azt jelenti, hogy 17-ből átlép a 18-ba?

Figyelt kérdés

Engem annyira zavar, hogy sok fiatal itt szidja a szüleit, hogy ilyen szemetek meg olyan, és különben is mit szól be már felnőtt vagyok 18 éves!

Akkorát tévednek, de akkorát. Fejben, és lélekben válik az ember felnőtté, és nem attól, hogy 18 éves lett.


Állítom az itt leírtak többsége ki van színezve kissé, mikor a szüleikre panaszkodnak, hogy úgy tűnjön tényleg gonosz az a szülő.


Attól még, hogy felnő egy gyermek, a szülőnek akkor is a féltett kis kincse lesz, a gyermeke, ha tetszik, ha nem.

De ezt mindenki majd akkor érti meg, ha lesz gyereke.


Aláírom van olyan szülő, aki tényleg túlzásba viszi már, de én 22 éves vagyok, és nem bántásnak fogom fel, ha rám szól, hogy valamit rosszul csinálok a háztartásban, hisz így tanulok bele, és büszke vagyok rá, hogy ilyen édesanyám van, aki tanít engem, és fontosnak tartja, hogy megtanítson főzni, most stb. stb. Természetesen mi is szoktunk vitázni, ami kb. 10 perc durca után egy nagy puszival zárul, de soha nem írnám ki ide, és panaszkodnék rá, mert tisztelem őt.


Ilyenkor jönnek sokan, hogy akkor 22évesen biztos egy nyomi vagy, és életképtelen anyuci szoknyája alatt.

Pont, hogy neki köszönhetően lettem talpraesett, bármikor bárhol megállnám a helyem, és ezt neki köszönhetem.:)


Szóval nem kell a szülőket (már egyre többször) gonosz sárkányként feltüntetni, mint már mondottam, majd megértitek.....


Csak érdekes, én mindig is értettem, soha sem pereskedtem vele, és szerintem ezért is van köztünk máig ez a csodás viszony:)


22N


2011. ápr. 26. 21:52
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
53%
jo neked de akinek szar a családja, szar a kapcsolata a szüleivel az mit kezdjen most ezzel? király hogy jo a kapcsolatotok, tényleg. de attol még nekem sosem lesz jo viszonyom anyámmal és nem panaszkodom rá, tisztelem őt de soha nem fog egy vita puszival zárulni mivel nálunk nincs is puszi de mind1. te sem tudsz ezzel mit kezdeni és én sem a te helyzeteddel...valakinek ilyen, valakinek nem.
2011. ápr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

látom nem értitek mire célzok. A NORMÁLIS szülőkről beszélek, akik jó kapcsolatot próbálnak kialakítani a "felnőtté vált" gyerekkel, csakhogy minden PICIKE dolgot, egy direkt ellene elkövetett merényletnek könyvel el.

Na értsétek már...:S

2011. ápr. 26. 22:05
 13/48 anonim ***** válasza:
48%

Elolvastam. Ugyanaz a véleményem.

Egyrészt te nem élsz abban amiben ők. Ahogy a gyerek,úgy az anya nem színezheti ki a dolgokat az ő javára? Akaratlanul is megteheti bárki. Továbbra is azt mondom, a gyerek nem egy tárgy hanem élőlény, és a saját jelleméhez kell igazítani a nevelést. Valakinek igenis árt az ami neked nem. Én sem bírom ha mondogatnak nevem dolgokat mert 1, lehet hogy valamit nem csinálok meg tökéletesen anélkül, de nem is ártok magamnak vagy másnak, nem csinálok hülyeséget. A szülőnek sokszor egyszerűen csak fáj hogy a gyerek már nem tehetetlen aki rá van szorulva. 2, bezzeg amikor én kérek segítséget akkor el vagyok küldve.

2011. ápr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
53%
Én 12 éves korombon lettem felnőtt sajnos.
2011. ápr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem te nem döntheted kinek mi a normális. Nem mindenki olyan társaságkedvelő, vagy ragaszkodó mint te. Valkinek teher ha a szülei ennyire próbálnak vele jó kapcsolatot ápolni. Amíg nem tesz semmi rosszat a gyerek addig miért fáj nekik, hogy nem szólhatnak bele mindenbe?
2011. ápr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
53%
Örülj a boldog családodnak, engem apám töbsször falhoz vágott polyásként,mert zavarta a sírásom,12 éves koromig közlekedő edények közt éltem,eladta a házat a fejünk felöl,stb-stb.Aynám lelkibeteg lett,főztem magmra meg rá,persze már jól van,apám is őt pszichológus kezelte a idegproblémái miatt,most jó a viszony de nem törli el az emlékeket.Nem oknélkül foglalkozom bántalmazott gyerekekkel nőkkel.
2011. ápr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell megfojtani a gyereket,nem oknélkül menekülnek ezek a fitalok egy koszos albérletbe,nem öt évesek nem kell egy 18 éves helyett a kaját is megráni,az ilyen szájbarágós dolog csak életképtelnné teszi,elgáncsolja a felnőtté váló gyereket ,nem tarthatják burokban őket,nem óvhatják meg a élet pofonjaitól,mert igy többet ártanak,mert több pofont kapnak a gyerekeik ha kikerülnek a való életbe a biztos tyúkanyófészekből...
2011. ápr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
50%

a lelki felnőttségre gondolsz? úgy értelmezem a kérdésed, hogy kamaszkori lázadásról van szó....kb

egyetértek hogy attól h vki 18lett még nem felnőtt

de hidd el lattam már olyat h a 16 éves lány sokkal értelmesebben viselkedett és jobban irányitotta a saját életét mint a 40 éves anyja a sajátját

a felnőtté válás szerintem nem évhez kötött

és az hogy kiszinezik a történetet ... hát lehet egy két ilyen..... de bár lenne csak szín....sajnálatos módón azt gondolom hogy a nagy része nem színezék a történeteknek hanem a véres valóság

2011. ápr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

a lelki felnőttségre gondolsz? úgy értelmezem a kérdésed, hogy kamaszkori lázadásról van szó....kb


na végre valaki érti!


22:13 itt megint csak nem az ilyen szülő-gyerek dologról beszélek, mint a te eseted. Amit nagyon sajnálok, tényleg, szörnyű lehetett ezeket átélned/átélnetek. Tényleg őszintén sajnálom, és örülök, hogy valamelyest rendeződött a dolog, de igen ahogy írtad is ez örök seb marad, ami talán sosem tud begyógyulni:(

2011. ápr. 26. 22:24
 20/48 anonim ***** válasza:
53%

22:19 teljesen igazad van sajnos, meg kellett tapasztalnom mikor 16 évesen kimenekültem a biztonságos tyúkanyófészekből csak úgy kapkodtam a fejem hogy jézusom ....s mennyi mindent megcsinált anyám helyettem s mikor én kikerültem akkor semmit sem tudtam megoldani magamtól szinte....és hatalmas lemaradást kellett behoznom

na ez a nagy kiba...s a gyerekkel, s persze a gyerek a hibás hogy ezt sem tudja meg azt sem....mikor tanultam vlna ha helyettem minden meg volt rágva?

2011. ápr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!