Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiatalok miért hiszik azt,...

A fiatalok miért hiszik azt, hogy a felnőtté válás azt jelenti, hogy 17-ből átlép a 18-ba?

Figyelt kérdés

Engem annyira zavar, hogy sok fiatal itt szidja a szüleit, hogy ilyen szemetek meg olyan, és különben is mit szól be már felnőtt vagyok 18 éves!

Akkorát tévednek, de akkorát. Fejben, és lélekben válik az ember felnőtté, és nem attól, hogy 18 éves lett.


Állítom az itt leírtak többsége ki van színezve kissé, mikor a szüleikre panaszkodnak, hogy úgy tűnjön tényleg gonosz az a szülő.


Attól még, hogy felnő egy gyermek, a szülőnek akkor is a féltett kis kincse lesz, a gyermeke, ha tetszik, ha nem.

De ezt mindenki majd akkor érti meg, ha lesz gyereke.


Aláírom van olyan szülő, aki tényleg túlzásba viszi már, de én 22 éves vagyok, és nem bántásnak fogom fel, ha rám szól, hogy valamit rosszul csinálok a háztartásban, hisz így tanulok bele, és büszke vagyok rá, hogy ilyen édesanyám van, aki tanít engem, és fontosnak tartja, hogy megtanítson főzni, most stb. stb. Természetesen mi is szoktunk vitázni, ami kb. 10 perc durca után egy nagy puszival zárul, de soha nem írnám ki ide, és panaszkodnék rá, mert tisztelem őt.


Ilyenkor jönnek sokan, hogy akkor 22évesen biztos egy nyomi vagy, és életképtelen anyuci szoknyája alatt.

Pont, hogy neki köszönhetően lettem talpraesett, bármikor bárhol megállnám a helyem, és ezt neki köszönhetem.:)


Szóval nem kell a szülőket (már egyre többször) gonosz sárkányként feltüntetni, mint már mondottam, majd megértitek.....


Csak érdekes, én mindig is értettem, soha sem pereskedtem vele, és szerintem ezért is van köztünk máig ez a csodás viszony:)


22N


2011. ápr. 26. 21:52
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
nem értem miért kell kiforgatni:S helyettem nincs semmi megrágva, pont hogy ez a jó. Mosok, főzök, takarítok, vasalok. És, ha majd külön költözök hatalmas előnyben leszek, mert csípőből megfőzök bármit, és nem azon kell majd gondolkoznom, hogy "na most melyik sarkát kell megfogni a szakácskönyvnek", vagy hogy "most melyik végén is kell megfogni a porszívót,"
2011. ápr. 26. 22:33
 22/48 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el semmit a kérdésen kivül :D...


Amúgy, szerintem azért, mert a szülők ezt táplálják beléjük... "Ha 18 leszel, azt kezdesz az életeddel, amit akarsz "

2011. ápr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
Előző,azért mert sok gyerek csak addig kell otthon amig jár utána a pénz...
2011. ápr. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
71%

Hát szerintem meg hatalmas tévedésben vagy. Nem csak az a rossz, ha valakinek alkoholisták a szülei. Az is ugyan olyan rossz tud lenni, ha nem a pia miatt, hanem a stressz/szórakozás hiány miatt b@szogatnak valakit halálra. Az egyik régi osztálytársamat pl az anyja azért verte és terrorizálta 18 évig, mert otthon szét unta a fejét. Nem dolgozott, a férje eltartotta, még bejárónőjük is volt, hogy anyukának megmozdulnia se kelljen. Szegény osztálytársamat meg szanaszét szekírozta. Egy nyugodt perce nem volt szegénynek.

A másik meg az, hogy ez nem csak a kamaszok saját hül.yesége. Hány olyan válasz van, ahol azt hangoztatják a szülők, hogy "persze bulizni akar? majd ha 18 lett" "én le nem engedném a saját gyerekemet 17 évesen a Balatonra a barátaival. Majd ha 18 lett." Szerinted honnan hallják a kamaszok azt, hogy "ha majd 18 leszel". Hát a felnőttektől.

És hidd el, nagyon nagy szerencséd van, hogy olyanok a szüleid, amilyenek. A jó "módból" könnyű okoskodni a "szegényeknek".

2011. ápr. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
56%
Tudod valaki magától is képes porszívózni, mosni, főzni anyuci tanácsai nélkül. Ezen kívül nem az legnagyobb szám a világon ha tudsz főzni... Ma már nem ebből áll a világ.
2011. ápr. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

Nekem nem különösebben kellett kivenni a részemet a házimunkából, főzni se tudtam. Aztán különköltöztem és ha nem akartam, hogy megegyen a mocsok vagy éhen haljak, megtanultam. Ha nagyon nem ment egy étel vagy elrontottam, felhívtam anyámat, hogy mit toltam el. Elmondta, megpróbáltam megint, akkor már ment. Egy hónap múlva már simán megcsináltam egy komplett vacsorát, ha jöttek hozzám.


A takarítás meg nem agysebészet, hogy meg kelljen tanulni. Szerintem se a portörlés, se a felmosás, se a porszívózás nem annyira elvont dolog, hogy elsőre ne sikerüljön. Nem tudom erre miért kell külön megtanítani valakit. Ha láttál életedben egyszer porszívózni valakit, akkkor te is meg tudod csinálni.

2011. ápr. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek ilyenek a szülei vagy ő maga. Én rengeteget veszekedtem a szüleimmel amíg otthon laktam, pedig nagyon szeretem őket egyszerűen csak más elkébzelésünk van egy csomó dologról és eléggé makacsak és erős akaratúak vagyunk nem igazán hagyjuk hogy a másik ránk erőltesse a véleményét ennyi. Ettől még nagyon szeretjük egymást és én se mondanék rosszat róluk,se ők rólam, de ez nem azt jelenti, hogy nem veszekedtünk vagy veszekszünk sose.
2011. ápr. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

látom sokan még mindig nem értik:S

Akkor megpróbálom ismét: Én az olyan szülőkről beszélek, mint pl. az én szüleim. Szóval borzalmasan jó szülőkről, de ennek ellenére is sz@rnak tartja a gyerek, mert éppenséggel neki áll feljebb, ha megkéri a szülő, hogy takarítsa már ki a szobáját, vagy a szennyesét a szennyes tartóba tegye és ne a sarokba b@ssza be a fürdőszobába (unokatesóm)


Valaki kérdezte, mikor írtam, hogy keresztanyám is a legjobb anyák közé sorolható, mégis úgy cselekszik vele unokatesóm, mint akit most rángatott elő a ....ből.

Tehát azt kérdezték én ebből mennyit látok.

Sokat láttam egy szitu példának:

Ott vagyok, keresztanyám bemegy a szobába elővenni egy törölgetőruhát, unokatesóm ott gépezik(msn).

Keresztanyám bemegy, ő meg kilép msn-ből.


Párbeszéd:


-Nem kell kilépned már megyek is ki

-Azért lehet az embernek egy kis magánélete nem?!?!

-De kicsikém még ha akarnék sem néznék bele a beszélgetésedbe.

-Akkor is... MENJÉL MÁR KIIIII!!!!


Ezt mind olyan stílusban, hogy mondtam is neki: Ezt a hangnemet kur.vára nem érdemli meg anyád, szívem szerint kapnál olyat, hogy székestől elrepülnél..fúú keresztanyám meg könnyes szemmel ment ki.


És még volt sok eset aminek tanúja voltam, plusz mama is mindig panaszkodik, ő rengeteget van náluk, hogy pont a saját anyjával ilyen, aki aztán végképp nem érdemli meg.


Most ráfoghatjátok megint, hogy biztos nem ismerem a körülményeket, de én ismerem keresztanyámat, és tudom, hogy csodás anya, nem érdemli meg attól a kis majomtól ezt a hangnemet. De persze ő már felnőtt, 18 éves aha.....

2011. ápr. 27. 15:20
 29/48 anonim ***** válasza:
Neked se legyen gyereked mert neki se lesz egy perc nyugta sem,fojtós indás emberektől menekülni kell.
2011. ápr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
Van párod amúgy?
2011. ápr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!