Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy 1 éves kislányom....

Van egy 1 éves kislányom. Elmehetek kicsit kikapcsolódni szombat este, beülni valahová, esetleg táncolni menni? Max éjfél egy óráig, mert a másnap ugyanúgy babázással telik.

Figyelt kérdés

Apuka nincs velünk, válunk és nekem nagyon hiányzik egy kis lazulás már 1,5 éve nem voltam semerre, az édesanyám lenne a kicsivel este. Esti szertartás lemegy, szopi, mese... és alvás. Majd ha elaludt elmennék a tesóimmal kicsit szórakozni. De olyan bűntudatom van ,már most előre, hogy nem én leszek a babával. Anyukám aludt már többször is vele, tehát ez nem gond, csak én idegenkedek. Ettől ne érezzek rosszat, ha kicsit jól érzem magam és "bulizok" egy kisbaba mellett?

Szoktatok ti is szórakozni menni?


2009. márc. 6. 21:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy örülök, hogy mindenki arra biztatja, menjen csak!!! Olyan jó, hogy ilyen normálisan gondolkodnak az emberek, mert ez az oldal ill. a hétköznapi tapasztalatok nem mindig ezt tükrözik.

Az olyan rossz, amikor egy gyereknek lelkiismeretfurdalása van később, mert az anyja miatta egy kicsit sem szórakozott, nincsenek barátai, ha egyedülálló, nem ment újra férjhez, stb. Akkor is rossz, ha az anya nem savanyodik be és konkrétan mindezt nem hányja a gyerek szemére. :( Később meg azt mondja, "most már minek, neked kell szórakozni, ismerkedni, nem nekem".... :(((((((

2009. márc. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy válaszolok Neked, mint egy nagynéni. Húgomnak 3 gyereke van, 8 éves, 2 éves és 1 hónapos. És ha a húgom elmegy valahová a férjével, általában én vállalom a 3 kicsit. És nagyon élvezem azt, hogy velük lehetek. Mindig biztatom a húgomat, hogy menjenek moziba, vacsorázni,vásárolni. Nem ülhet otthon az ember a 4 fal között, besavanyodik. A kötelesség az kötelesség, de nem csak az van, hanem jogaid is. Ha anyaként mindent megteszel a gyermekedért (feltételezem, hogy így van), akkor megérdemled a kikapcsolódást. Amúgy meg a kicsi is hálás lesz, ha egy feltöltődött, életvidám anyuka játszik vele.

Jó bulizást!

2009. márc. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy hét hónapos kisfiam van. Még nem merem így mamával hagyni éjszakára, de napközben igenis elő-elő fordul, hogy mamáéknál van. Ez mindenkinek jó:

1, A babának: egy kis környezetváltozás, ott ő van a középpontban, már láthatóan örül, ha vesszük a kabátot és hangosan kacag, ha mamát látja.

2, Nekem: mert egy kicsit elszabadulok. Szeretem a fiamat, de nem lehet bezárva élni.

3, Nagyszülőknek: mert mindenük az unoka.

Később - ha kicsit nagyobb lesz - aludhat is mamáéknál. Ezzel nincs magára hagyva, de nekem - és sztem minden szülőnek - egy kicsit fel is kell töltődnie, hogy több energiája legyen a hétköznapokra.

2009. márc. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!!!!!!

Nagyon nagyon aranyosak vagytok! Jól esik, hogy ennyien írtatok és biztattok! Annyira jól esik, egy kis önbizalmat ad! Imádom a kislányom, ő az életem, de bizony már kezdek befásulni. Eddig minden héten nagybevásárlásokat tettünk együtt, de az influenzás időszak alatt nem viszem. 1 hónapig volt beteg, mert elkapott valami nyavalyát a tescóban és minden héten belázasodott, aztán doki, ott megint összeszedett valamit....

Tehát ez is hiányzik, mert már komolyan viszolygok az emberek között, leizzadok és azt érzem mindenki engem bámul, hogy milyen béna vagyok...

Ezért kell már valami kis önbizalom és igen az, hogy nőnek érezzem magam, ha már a férjem lealáz mindig.

Kicsinosítom magam és kimozdulok. Én az a tipikus melegítős anyuka vagyok, nem is tudom mikor volt rajtam valami csini ruci. :(

Mégegyszer köszi mindenkinek! Édesek vagytok! Remélem nem lesz semmi gond, míg odavagyok.


Sok pussz mindenkinek! Sok boldogságot és minden jót nektek kedves válaszoló anyukák, akár apukák is. :)))

2009. márc. 7. 09:41
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a fiamat születése óta egyedül nevelem. Most 16 hónapos. Én attól kezdve, hogy nem szopizott (sajnos már 4 hónaposan nem), havonta egyszer elmentem. Soha semmi gond nem volt ebből. És igazán nem "anyukás" helyekre, ami miatt már itt be is szóltak nekem némely hiperanyukák, hogy egy anyukának nem punk koncertre meg diszkóba kéne járnia, de hát mit csináljak, ha egyszer azt szeretem, és a barátaim is oda járnak, velük akarom jólérezni magam? Én tegnap is diszkóban voltam és jó volt nagyon, rámfért. Mondjuk most kicsit durván offon vagyok, mert egyáltalán nem aludtam :) Kissé jól sikerült a tegnap este barátnőimmel, aztán reggel fél hétkor mentem a picurért anyukámhoz úgy, hogy egyáltalán nem is aludtam. De jól bírom én a gyűrődést, régen de sokszor volt, hogy dolgozni mentem így :) Most majd alszom, ha a fiam délutáni álmát alussza, annyi elég is lesz :)

Én úgy érzem, nem ártok ezzel a fiamnak, ismerem, tudom, hogy nagyon szereti a nagymamáját és szeret vele lenni. Ismerem magamat is, hogy mennyi a tűrőképességem, és ameddig azon belül vagyok, én nem érzek bűntudatot. Nem járok el minden hétvégén, havi egy (nagyon ritkán kettő) alkalom meg simán belefér. Ha anyukám nyugdíjas lenne már, akkor lehet, hogy napközben is megtenném néha, hogy átviszem az unokát, hogy el tudjak menni a barátnőimmel kirakatot nézni, ruhát próbálni, stb. Persze anyukám mire nyugdíjba megy, a fiam kb. 15-16 éves lesz, szóval akkor már rég nem kell rá vigyázni senkinek, ha én valahová menni akarok nappal (meg akkor már szerintem este se, max megyünk együtt :)).

Ne sajnáld magadtól a kikapcsolódást. Nem az a jó anya, aki mindent megvon magától, hanem aki megtalálja az egyensúlyt.

2009. márc. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, a férjed is észhez tér, ha meglát csinosan, feltöltődve. És azt is remélem, ha némi erőre és önbizalomra teszel szert - akár az által, hogy kimozdulsz - nem hagyod magad csak úgy "lealázni" ;)

Jó szórakozást!

Ha punkkoncerthez van kedved, menj oda, ha diszkóhoz, akkor meg oda, ebbe aztán pláne senkinek nincs beleszólása. Akinke nem tetszik, biztos keserűségében mondja ezt ;)

2009. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!