Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? (Kérdésed túl...

Mit tegyek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Úgy érzem, mintha a saját szüleim nem szeretnének. Anya még talán igen, de az apám folyton kiabál velem, és azzal piszkál, hogy én kicsit béna vagyok (leejtem a dolgokat, meg ilyenek, nem vagyok fogyatékos). Az iskolában sem érzem jól magam, mostmár itthon sem, főleg, hogy az anyukám fél éve elájult, és azóta folyamatosan orvoshoz kell járnia, nem érzi jól magát. Nem tudom mit tegyek, csak a legjobb barátnőmmel tudom ezt megbeszélni, de félek hogy ő elmondja a szüleinek.
2011. ápr. 30. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:

A legjobb barátnőnek ha azt mondod, hogy ne mondja el senkinek, akkor biztosan úgy fog tenni. Ha nem, akkor sem fogja elkürtölni mindenfele, legfeljebb a szüleinek elmondja, de abból neked sok bajod nem lehet, valószínű azok se mondanák tovább. Tehát nyugodtan mond el, neked az már megkönnyebbülést fog jelenteni. Ha kiírod magadból az nem sokat fog segíteni, ki kell mondanod magadból a dolgokat.


Édesapád feszült, valószínű félti a feleségét, vagyis édesanyádat. Ez a feszültség kihathat a viselkedésére másokkal szemben. Mindenki boldog életet képzelt el magának és ha ez a "képzeleti remény" picit megborul, akkor képesek vagyunk "pánikba esni", és viselkedést fordítani. Na meg az idegeskedés valószínű.


Amúgy hány éves vagy?

2011. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Tini korban sűrűn előfordul ez az érzés,hogy a "szüleim utának,az egész világ ellenem van".

Ez ellen nincs gyógyszer.

Vagy megprobálsz hamarabb felnőni, és megérteni őket(lehetetlen):) vagy probáld te megértetni magadat velük.

Sok ilyen lesz hogy nem állnak melléd,nem adnak igazat,kiabálnak veled.Ne haragudj rájuk.Probálj anyukádnak segíteni, és apukádnak megnyílni.Mutasd meg neki hogy miben vagy ügyes,hidd el értékelni fogja az igyekezetedet!

2011. ápr. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!