Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a furcsa...

Mit gondoltok erről a furcsa kapcsolatról?

Figyelt kérdés
Egy buszbalesetben az utolsó 3 sorban ülők nagy része meghalt, hárman túlélték. Az egyikükről nem tudtam semmit, a másik az öcsém volt, aki 11 éves, a harmadik egy 18 éves lány. Ők egy kórházba kerültek, először mindketten intenzív osztályra, utána ugyanannak a kórháznak két különböző osztályára. Öcsém a gyerekrészlegre, a csaj a felnőttekhez. Már a kórházban egy nagyon szoros kapcsolat alakult ki közöttük, mikor megerősödtek együtt sétáltak minden nap, meg beszélgettek, nevetgéltek, amolyan lelki társak lettek, ami nekem már akkor nagyon furcsa volt, nézvén a korukat, persze közük nincs a szerelemhez, inkább olyanok mintha testvérek lennének én meg őrülten féltékeny vagyok a csajra mert öcsém engem azóta már nem is szeret. Amióta csak kikerültek a kórházból, tartják a kapcsolatot, rengeteget vannak együtt, moziba, cukrászdába, fagyizni, sétálni mennek...öcsimet néha húzom hogy na mi van beleszerettél? de már alig beszél velem, mindig csak azt mondja hogy ő olyan nekem mintha az édestestvérem lenne. Lehet hogy kicsit bajuk lett a baleset miatt, vagy ez egy normális kapcsolat? :/ Így megy már lassan egy éve!
2011. ápr. 30. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

ez attól függ előtte milyen volt veled a kapcsolata.

ha semleges, akkor a csajtól úgy érzi azt kapja, amit tőled nem.

ha jó volt, mint most a csajjal akkor bizony konkurencia van, és tenned kéne valamit. programokat szervezni, mutatni felé, hogy szereted.

2011. ápr. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Egy kozuk van egymashoz. Az, hogy mindketten tuleltek a balesetet. orulnek egymasnak, ugy erzik, a sors igy akarta, es azt akarta, hogy ok ismerjek egymast. Miert vagy feltekeny? Orulj veluk, hogy ket fiatal eletbe maradt, raadasul egyik az ocsed. Az ocsed tovabbra is szeret, ehhez a lanyhoz mas fuzi ot hozza.
2011. ápr. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerntem ez valahol normális hisz tulélték mindketten a balesetet..
2011. ápr. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális és szép barátságuk lehet ettől a tényleg meghatározó élménytől. Gondolj bele, mi lenne, ha veled történt volna. Ne légy féltékeny, inkább próbáld megérteni, hogy mi történt velük.
2011. ápr. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért látsz konkurenciát a lányban. Hiszen az öcsédről van szó, akinek van egy saját élete, rajtad kívül is lesznek barátai. De te a barátai ellenére is a testvére maradsz. Egyszer majd az öcsédnek lesz egy nője, aztán családja. Akkor is majd rajta akarsz lógni?
2011. ápr. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked lett bajod a baleset miatt.

Bizonyára megilyedtél hogy elveszítheted a tesódat, így mmost annyira igényled a társoságát mint még soha.

Az öcséd valószínű egy fajta társra lelt a lány személyében, de nem mint szerelem(de ha az lenne azzal sem lenne semi baj)inkább mint baj társ.

Te sosem fogod megérteni hogy mit élt át,a lány valószínű jobban kezeli ezt a témát.

Nem veszítetted el a tesódat,mindig is ott lesztek egymásnak.Hagy hogy barátkozzon mással is, főleg lehet hogy a lánynak is ő most a mentőöv.

Ez jó dolog!Keress te is barátokat.

2011. máj. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Bajtársi érzésnek hívják. A katonák ugyanezen okból ragaszkodnak annyira a bajtársaikhoz.
2011. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülj hogy az öcséd boldog,manapság egy csomó lány az öcsére bátyjára féltékeny,pedig sose lehet köztük semmi.
2011. máj. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha el tudsz hinni lelki dolgokat, akkor megmondom neked, hogy van olyan, hogy "társlelkek" vagy olyan, hogy "ikerlángok". Ez azt jelenti, hogy együtt voltak már "lélek korukban", és ha egymásratalálnak, rendkívül ragaszkodnak egymáshoz. Müller Péter is leírja ezt, és sok más ezoterikus író. Balogh Béla, aki nagyon magasan elismert a témában, úgy nevezi: "az ideális társ". És ő is megmondja, hogy ezt megtalálni a legnagyobb élmény. (youtube, Balogh Béla) Persze tudom, ez nem az ezoterikus oldal, na, de itt vetődött föl most ez. Szóval, ha szerelmesek lesznek később, akkor se lepődj meg. És szersed mint tesódat, figyelj rá, de ne akadályozd.
2011. máj. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ennek a lelkitárs dologhoz semmi köze nincs... hatalmas traumát élte át, ha egy kicsit is gondolkodtak azon, h mások meghaltak, akkor teljesen normális jelenség, hogy bűntudatuk van, mert lehet terhes nénik is voltak a buszon... akárki, akiről az a véleményük, h jobban megérdemelné az életet mint ők ketten.


Az öcséd még nagyon kicsi volt, egy (főleg egy alulfizetett magyar) doki nem beszéltetné ki az öcsédből, nem oldaná fel annyira a feszültséget amit a baleset okozott, mint ez a lány.


Próbáld elfogadni, mintha még mindig kezelésekre járna, vagy esetleg kérd meg, ha mehess Te is velük moziba vagy akárhova. Mondd el neki, hogy megijedtél, h elvesztheted és még mindig nem sikerült megnyugodnod.


Ne aggódj, nem veszett el és valószínűleg nem is fog. A villám nem szokott többször ugyanoda csapni... ;)

2011. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!