Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha felveszitek a férjetek...

Ha felveszitek a férjetek nevét, mint -né, akkor nem zavar, hogy "n" betű nélkül olyan, mint egy birtokos jelző?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 16:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%
Azért olyan, mert az. De aki felveszi a férje nevét, nyilván nem zavarja... Van olyan nő is, aki "uram"-nak nevezi a férjét... Na őket sajnálom.
2011. máj. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 napietus ***** válasza:
60%
miért, én is mondom néha, hogy uram, meg zuram :P:D. persze neki nem, csak ha másnak beszélek róla (még fejébe szállna a dicsőség a végén :P) sztem nincs ebben semmi sajnálni való :)
2011. máj. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
95%
Az nem zavar, viszont az már igen, hogy most válás után változtathatom vissza megint a nevemet+minden iratomat. Egy vagyon.
2011. máj. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
68%
Szerintem ez nem igaz!! De,ha igaz is lenne,akkor miért lenne baj,hogy az övé vagy (persze nem a szó szoros értelmében,csk,hogy annyira szerethet amennyire akar és olyat csinálhat veled,amit szeretne és amibe beleeggyezel),ha szerelmes vagy belé??!! Engem nagyon nem zavarna még,ha ez így is lenne és ,ha egy olyan férjem lenne,akibe szerelmes vagyok,de ez még a jövő!!=):D
2011. máj. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%

Ááááá! XDDDD

Akkor az apa majdnem ugyanaz, mint a kapa, az öcs az p.cs, a húg az húgy, az anya meg banya, mert ugyebár csak egy betű a különbség? Meg ugye nem mindegy, hogy osztogattak, vagy fosztogattak, mint abban a régi viccben. XD


Nem, nem zavar, de megnevettettél, köszi! :)

2011. máj. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ha két betűt kicserélnék a nevedben elsírnád magad olyat kapnál. Négynél betűnél már a fa*z szó is biztos belekerülne. Erre gondoltál már?
2011. máj. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16%
Maga a "né" jelző is azt jelenti, hogy te már nem vagy szabad ember, hanem a Kovács Józsi tulajdona. sajnálom, de ez így van:P
2011. máj. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 napietus ***** válasza:
89%
a "tulajdona" és a "felesége" között ordító a különbség. csak prosztók gondolnak tulajdonként a házastársukra (egyébként tapasztalatom szerint több ilyen suttyó nő van, mint férfi, pedig nem jellemző, hogy a férfiak vennék fel "né" képzővel a feleségük nevét :P)
2011. máj. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!