Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mástól is ennyi pénzt elkérnek...

Mástól is ennyi pénzt elkérnek a szülei?

Figyelt kérdés
Érettségi után elmentem dolgozni, mert anyu nem tud anyagilag segíteni, továbbtanulásra szerettem volna gyűjteni, de oda kell adni a fizetésem, jó, ha három vagy négyezer forintom marad havonta. Arra gondoltam, hogy elmegyek albérletbe, de akkor meg azt kellene fizetnem, és azért nem tudnék félrerakni.
2011. máj. 3. 19:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Úristen. Akkor inkább menj tanulni és dolgozz mellette, bár nem tudom hová szeretnél menni. Kapni fogsz szociális támogatást, ami futja a kollégiumod, a diákmunka (egyetemisták kapnak munkát, persze nem horribilis összegekért, de kapnak), vagy ha nem tudsz dolgozni, akkor is ott van a tanulmányi ösztöndíj, az futni fogja a kajádat. Ennek semmi értelme, amit most csinálsz.
2011. máj. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Szerencsére az én szüleim sosem kértek pénzt. Pedig 24 évesen visszakerültem haza, de el sem fogadták volna.
2011. máj. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az én szüleim sem kérnek egy fillért sem tőlem. És én sem fogok soha kérni a gyerekemtől, maximum kölcsönbe és amint tehetem visszaadom. Én szülöm őt nem fordítva.
2011. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy fog működni hogy ,mivel anyum minden kiadásunkat felírja,még azt is ha egy doboz gyufát vesz,így pontosan letudta osztani hogy havonta kinek mennyi a kiadása:30000ft amit ezen felül akarok(csoki energiaital,ruhák) azt magamnak veszem meg.Annyi a különbség hogy én kocsira és saját lakásra fogok gyűjteni.
2011. máj. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
27%

Van rá példa. Annak idején nagymamám az apukám teljes havi fizetését elvette. Pedig az anyagiak nem indokoltak volna semmilyen segítséget.

Most is van olyan barátnőm aki suli mellett dolgozik és másfél éve folyamatosan teszi félre a pénzét mert jelentkezett egy külföldi ösztöndíjra amire kell még pénz, hogy kimehessen és az anyja most kitalálta, hogy adja neki a pénzt mert ő boltot akar nyitni...


A dolgot abban az esetben érzem indokoltnak ha az anyagiak tényleg megkövetelnek a családban még egy fizetést ahhoz, hogy ne menjenek teljes anyagi csődbe.

2011. máj. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
71%
Nemis azzal van baj hogy pénzt kérnek hanem hogy mennyit azért az durva hogy 4ezer ft marad meg neked.Oké hogy az ember beszál a rezsibe dehogy mindent lehúzzon rólad a muterod az durva.
2011. máj. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
akad rá példa, 17 éves lány vagyok és jelenleg kb 200-220ezernél tartunk, de nem fogom visszakérni. nem úgy állunk, viszont majd a fősulit én sem tudom, miből fogom fedezni, mert biztos, hogy nem akarom anyáékra hárítani a költségeket.
2011. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Anyuddal nem szoktatok beszélni a jövődről? Hogy a tanulásod sok pénzbe fog kerülni?

Egyszer meg kellene őszintén beszélni ezeket a dolgokat, mert így csak keserűség és elégedetlenség fortyog benned, joggal.

2011. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Eruthalion válasza:
79%

ez szerintem is durva dolog, hogy nem marad semmid, amiért megdolgoztál. Kérjen annyit, amennyi elmegy rád ( étkezés + rezsi ) ugyanis ha elüldöz evvel otthonról, akkor sem lesznek jbb helyzetben.


Persze, ha nagyon muszály, de tényleg csak akkor, viszont tényleg jó szívvel kell beadni a családi kasszába, mivel sok sok éven keresztól dolgoztak azért, hogy felnőlj, és amit csak lehet megadjanak neked. De azért van mindennek határa, a felnevelés nem visszakérendő és behajtandó kölcsön.


Gondoljanak bele a szüleid, hogy ha nem velük élnél, hanem külön, akkor mi lenne velük, mert előbb utóbb ez is be fog következni.


Nem támaszkodhatnak mindig rád, mert neked is megvan a saját életed, egyre önnállóbb leszel.


Arról nem is beszélve, hogy ha már most elveszik a kedved a munkától ( merthogy minek dolgozni ha a semmiért teszed? ) akkor az az eész jövődre ki fog hatni, méghozzá negatívan.


Most kellene hagyniuk, hogy magad is megtanuld a pénzt kezelni, és hogy miért mennyit kell dolgoznod.

Ha mindent elvesznek tőled, akkor ezt nem fogod megtanulni, márpedig csakis saját keserű és jó tapasztalatokkal lehet.


Ráadásul, még félre sem fogsz tudni rakni semmire, márpedig a mai világban csak akkor lehet, ha a fiatal a szüleinél lakik, és RÉSZBEN - de tényleg csak részben, hisz önnállóságot kell tanulnod - segítenek a céljaid elérésében.


Amikor már a családalapítás, és a teljesen önnálló élet felé hajlik az életed, akkor már nem fogsz tudni elég pénzt félrerakni, már késő lesz, és 99 százalékra veszem, hogy kölcsönből fogod megoldani azt, amit még most félretehetnél.


Nagyon fontos a jövőd miatt, hogy mindezt megbeszéld velük.

2011. máj. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

sosem kértek pénzt tőlem a fizetésemből, (mert pl felneveltek , vagy ott lakok alapon) de olyankor igen pl. villanyszámla kiegészítő csekk,

tüzifa,

voltak kedvezőtlem hónapok akkor egy - egy csekk befizetés . (ez inkább az autós részlet)

malac,


(munkanélküli időszakomban nem , de kereső időszakban azért szívesen adtam ezekre, s egyébre mit nem irtam)


ezenkívül kocsihasználatra annyi hogy tankolok bele. nem minden alkalommal. (legalábbis néhányszor tiz km re nem feltétlenül, de a múltkori majd 700km es hétvége , evidens hogy az én saram)

bevásárlás nem mindig van elszámolva hogy x forint. ha nagyobb tétel cukor olaj liszt akkor esetleg kifizetik , ha apróság , nem engedem kifizetni.

2011. máj. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!