Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most komoly? Ez normális?

Ez most komoly? Ez normális?

Figyelt kérdés

az egész héten beteg voltam, azt mondta az orvos, hogy maradjak otthon mindenképp a hétre és ma jött a kéményseprő meg a postás és egyiknek sem nyitottam ajtót, mert mindig ajtót szoktam nyitni és mondom ma kivételesen elegem van, nem fogok én itt rohangálni betegen..

és apám lecseszett, hogy miért nem engedtem be a kéményseprőt, mondom egyszer az életbe nem nyitok ajtót mert szeretnék meggyógyulni és nem rohangálni ide-oda betegen és akkor is hibás vagyok, oké...

és erre mondta hogy "na gondoltam reggel, hogy elfelejtettem basszus szólni a fiamnak hogy nyisson ajtót mindenképp a kéményseprőnek.." erre én mondtam "hát és akkor én vagyok a hibás?" erre fogta magát és ideb*szta a papírt, amin az állt h másodszorra sem lehetett elérni és azt mondta intézzem el, van mobil telefonom, tessék.


most ezt mire véljem? ez komoly? mi közöm nekem ehhez? nem fogok én intézni semmit ez nem az én dolgom : /// :@


16/F


2011. máj. 5. 19:26
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem közös érdek,hogy tiszta legyen a kémény és megérkezzen a pénz vagy levél.

Amiről beszélsz,vagyis az ajtónyitás kb.1 perc.Kinyitod,beengeded és már bújhatsz is vissza az ágyba.Mivel nem voltál a halálodon és mozgásképtelen sem,így egyszerűen hívjuk lustaságnak,amit tettél.Nem is értem,hogy hogy bírta a lelkiismereted azt,hogy ne nyisd ki az ajtót,mikor tudtad,hogy sem a postás sem a kéményseprő nem viccből szokott jönni.

Mivel ők nem voltak olyan helyzetben,hogy kinyissák,így joggal várható el tőled,hogy te tedd meg.

Senki nem várta el tőled,hogy ásd fel a kertet betegen,egy ajtónyitásba pedig még senki nem halt bele.

Gondolom most pedig beijedtél,hogy neked kell elintézni egy "hivatalos" ügyet és esetleg bevallani,hogy otthon voltál,de szartál kinyitni az ajtót.Ez tényleg ciki.

2011. máj. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 A kérdező kommentje:

köszönöm az együttérző hsz-eket.:)


előző, igazából csak a postást hagytam el menni, a kéményseprőt nem hallottam, hogy kopogott, csak az ablakból láttam, hogy elmegy (nincs nálunk csengő csak kopogni tudnak) ezt nem mondtam apámnak sem, de mostmár mindegy ez úgysem fog segíteni semmin, ez így volt kész.......

2011. máj. 5. 20:22
 33/61 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem nem 1 perc...A kéményseprő 1 perc mire beengedi...nem tudom hány perc mire ellenőríz...leegyn 5 perc...ha valamit nem találrendben akkor + 10perc mire javítja vagy átnézi jobban +1perc mire kiengedi.

na számoljunk csak.xD 17 perc...kerekítve 20...Szóval durván 20 perc mire távozik a kéményseprő,addig meg gondolom nem hagyja egyedül 15 percig a kéményseprőt a lakásban.Vagy a lakás területén.(azért 15 percet számoltam mert levontam a 2 percet,amíg ki és bejön,mivel annyi időre vannak együtt)

Na tessék lehet megint belekötni.Gondolom ezt is felesleges hülyeségképpen írtam le.De legalább a kérdezőt megnyugtatom,hogy vele vagyok:) :DDDD

2011. máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
87%

Ez tényleg nem fog segíteni,de az igen,hogy most felemeled a telefont és elintézed,hogy újra kijöjjön valaki.

Van egy jó hírem is.A telefonáláshoz NEM KELL felkelni. :)

2011. máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van,ez tényleg hülyeség.20 percbe sem halt még bele senki,de mindegy.A kémény általában a nappaliban vagy a hálóban van.Arra a 20 percre ki lehet hozni az ágyneműt a nappali kanapéjára és onnan is lehet figyelni,hogy hogy dolgozik.De,akiben annyi sincs,hogy tekintettel legyen másokra és esetleg "feláldozza magát" 20 teljes percre,hogy a családtagoknak később tiszta kéményük legyen,az milyen jogon várja el,hogy rá és a betegségére mindenki tekintettel legyen.Ez nem szivesség,amit ő csinált VOLNA,hanem a saját érdeke is!
2011. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
100%

Aki annyira beteg, hogy nem képes valakinek ajtót nyitni, azt az intenzív osztályon kezelik, de az a minimum, hogy nem ide irkál felháborodva. Hogy neked ehhez mi közöd? Talán annyi, hogy te is a család tagja vagy és neked is érdekes, hogy jövő télen ne forduljatok föl szén-monoxid mérgezésben. Mindenesetre tőlem akkora pofont kaptál volna apád helyében, hogy aztán attól jogosan mondhatnád, hogy nem bírsz felkelni.


25 N

2011. máj. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
74%

De én már azt se értem, hogy ezt miért írtad ki kérdésnek?

Vagy leszidnak, hogy de lusta vagy, vagy sajnálnak, hogy te szegény gyerek.. Teljesen felesleges volt, most ezt neked kell megoldanod szerintem.

2011. máj. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 A kérdező kommentje:

jáj most jókedvem lett xD odanyújtottam anyámnak a papírt, mondom neki "tessék ittvan a kéményseprő papír, apu hozzám vágta hogy intézzem el, mert hogy nem nyitottam ki az ajtót"


erre anyám:

"de hát 23.-án jön újra most mit hisztizik? -.-"


ennyi. ez nagyon jól esett:)

2011. máj. 5. 20:39
 39/61 anonim ***** válasza:
100%

20:35 ez mekkora volt!:D de igaz.


A 20 perc meg olyan dolog, hogy csak FELTÉTELEZÉS! Egyáltalán nem biztos, hogy talál valamit. Nálunk a múlthéten voltak, kb. 3 perc volt, na jóó 5 húúhhaaa:D


Majd megtapasztalod, hogy ne hisztériázz, mikor majd dolgozol, és ruh@dtul be kell menned betegen is, mert különben jól p.icsánrúgnak

2011. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 A kérdező kommentje:
anyámmal mindig egy hullámhosszra tudok kerülni:) apámmal is, csak néha kicsit paraszt:) de azért szeretem mindkettőt és továbbra is megteszem nekik mindazt amit kérnek, mint ahogy eddig is:)
2011. máj. 5. 20:41
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!