Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha úgy érzem...

Mit csináljak, ha úgy érzem hogy a családom terhére vagyok?

Figyelt kérdés
Mindig mindenki roha,soha nem hallgatnak meg. Alapból egy magányos típus vagyok,de bánt hogy még a szüleim se hallgatnak meg soha igazán. A testvéremmel a sablonos dolgokon kívül nem szoktam másról beszélni,nem is ismerem (ő már nem itthon él). Olyan elkeseredett vagyok,mert tudom hogy szeretnek,de bánt hogy igy semmibe vesznek,mert én már felnött vagyok és szerintük nekem erre nincs igényem. Néha a világ legmagányosabb emberének érzem magam.
2011. máj. 6. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, de tudom, milyen az, amikor az ember folyton rohan, közben eszi magát, hogy nem jut ideje a másikra vagy mikor jutna, már holtfáradt vagy nyűgös. Nem azért nem foglalkoznak szerintem veled sem eleget, mert a terhükre vagy, hanem mert egy ilyen zaklatott világban élünk, sajnos.
2011. máj. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs valaki, akivel elbeszélgethetnél a gondjaidról, vagy csak simán a hétköznapi dolgokról? Én is hasonló helyzetben vagyok, és én a barátaimmal pótolom a családot ilyen esetben. Ne tegyél soha meggondolatlan dolgot, mert lehet, hogy csak rosszul érzed, hogy nem vagy fontos nekik. Lehet, hogy valóban nem figyelnek rád, de próbáld felnyitni a szemüket! Vagy írj nekünk, nekem! Én szívesen meghallgatlak!
2011. máj. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nincsenek igaz barátaim,akikkel komolyan ellehetne beszélgetni.
2011. máj. 6. 10:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Manapság tényleg kevés idő jut az embereknek egymásra. Ilyen a mai világ. Talán, ha lenne egy komoly párod, vele megoszthatnád a gondolataidat.
2011. máj. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azér vannak a jóbarátok...

Én nem tudok a szüleimmel komolyabb dolgokat megbeszélni. Egyszerűen nem is volt, a mai napig sincs olyan viszony köztünk. Egyszerűen azt érzem, hogy nem érzik át a problémáimat, ha vannak. De szerencsére van egy jó barátom, akivel bármit, bármikor meg lehet beszélni. Igaz, tudom, ritka az ilyen. És egy jó barát ilyen szempontból többet tud érni, mint egy társ. Az ember a párjának sem adja elő minden gondját. Előtte már kombinálni kell, taktikázni. Pl.:"Úristen, hogyan és mit adjak elő, nehogy ne tekintsen férfiasnak a problémám miatt", stb...

2011. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!