Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kényszerítenétek a gyereketeke...

Kényszerítenétek a gyereketeket gimi első osztályában nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 21:28
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
54%
Mért ne ha beszéli a nyelvet különben fel se merülne, ha most meglesz az érettséginél már nem kell vizsgázni, és ha nem jön össze hát még van idő tanulni. Meg lehet próbálni abba nem hal bele senki.
2011. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Előfordulhat, hogy teljesen megutáltatod vele az idegen nyelvet. Továbbá A vizsgáztatók előszeretettel szedik szét a fiatalokat a vizsgán, mivel úgy gondolják még nincs elég élettapasztalata. Meg, hogy képzeli, hogy ilyen fiatalon lerakja. Mondjuk ez utóbbi már csak a begyepesedett vén tanárokra vonatkozik. De tényleg elég kevés élettapasztalata van még és a vizsgán ez keményen meg is látszik. Hiába okos és jól beszéli a nyelvet, ha még nem tudja magát normálisan kifejezni bizonyos témákban. A vizsgáztatók pedig választ várnak. Nagyon ritka az amikor ilyen fiatalon egyből sikerül. Főleg azoknak szokott akik tényleg nagyon jók és ahogy az eggyik előttem szóló is 98%-os vizsgát tett. Ha érez magában tehetséget akkor támogasd természetesen, de feleslegesen ne küld a halálba mert csak stresszes lesz a sikertelen vizsgák miatt és a végén végleg elmegy a kedve az egésztől. Nyugodtan lehet várni még vele. A gimiben 4 évig tanul idegen nyelvet és nem olyan megerőltető, hogy közben ne tudna lerakni egy nyelvvizsgát. Viszont mindenféleképpen ajánlott még gimnáziumi évei alatt megszereznie a bizonyítványt. Ez később felvételinél plusz pontot jelent, természetesen. Én azt mondom gimi 3. osztályában rakja le. Addig tapasztalata is lesz és szókincse is.
2011. máj. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim válasza:
36%

Sziasztok!

Én most vagyok harmadikos egy középsuliban, és angolból és németből is sikerült a középfokú nyelvvizsga. Általános iskola után 5 éves német nyelvi előkészítőre jelentkeztem. Vegyes érzelmeim vannak, kicsit bánom, hogy erre jelentkeztem, sok ez az 5 év. Szerintem a legtöbbet a külön tanárom segített. Nos, az angol és a német után most a spanyollal próbálkozom.

2011. máj. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
11%

Ha nyelvi előkészítős (0.) osztályba járna, akkor igen.


De nem "kényszeríteném", hanem nyomást gyakorolnék rá, különtanár, ilyesmi. De bízom benne, hogy magától is lesz olyan értelmes a gyerekem, hogy megérti, miért kell minél hamarabb nyelvvizsga, és miért kell teperni.

2011. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
71%
azért gondolni kell arra, h 2 nyelvvizsga kell, és nem árt, ha nem egyszerre kell a kettőt letenni, szal emiatt is ajánlott most megkísérelni az egyiket, ha van olyan szinten a gyerek
2011. máj. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim válasza:

Attól függ, ha tudja a nyelvet, miért ne! Pontosabban nem kényszeríteném, de befizetném enyelvizsga felkészítőre, mondjuk tanév végén a nyárra.És max ha nem sikerül, megbeszélném vele, hogy nem kell elkeseredni,max próbáljuk kitalálni mi nem ment, és azt gyakorolni.És amikor úgy látjuk már megy újra próbálni.

De ha úgy látom közelében sem jár annak hogy sikerüljön akkor persze,hogy nem kényszeríteném!Nem kell nekik ilyen korán ennyire negatív élményeket és kudarcot szerezni.Tönkre teheti a lelkesedést.

2011. máj. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Nem kényszeríteném, viszont te ismered a gyerekedet, miért nem akarja magától, ha a lehetőség, kurzus, vizsgadíj biztosítva lenne most.. Ha felelősségteljes, hagynám, hogy későbbre halassza, de nem negyedike, legkésőbb harmadikra... Ha viszont egyszerűen lustaságból nem akarja, akkor próbálnám motiválni valahogy, hogy meggondolja magát.

Nekem volt angol és német nyelvvizsgám is már harmadikban, és hatalmas könnyebbség volt, ha van rá lehetőség, nem szabad kihagyni.

23/L

2011. máj. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Kenyszeriteni? Semmire a vilagon nem kenyszeritenem. A nyelvvizsga fakultativ, meg nem is a kotelezo iskola resze, szoval semmikepp.
2011. máj. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
most örülnék ha kényszeritettek volna anno,és most nem kellene vele szenvedni,h kikaphassam végre a diplomám...
2011. máj. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Én 9. után tettem, én akartam, a szüleim nem kényszerítettek, inkább azt mondták, hogy még ráérek vele de sikerülni fog. :D Sikerült is, de szerintem semmivel sem ér kevesebbet, ha valaki pár évvel később rakja le. Kényszeríteni meg nem jó ötlet, tényleg csak megutáltatni lehet vele a nyelvet.
2011. máj. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!