Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mások szülei is ilyen. "buták"?

Mások szülei is ilyen. "buták"?

Figyelt kérdés

Tudom, nem szép, amit írni fogok, de: szerintem rossz szüleim vannak. Szeretnek, nem az a baj, hanem az, hogy azt hiszik, ennyi "elég"- és alapvetô hiányosságokat nem vesznek észre, illetve nem tesznek ellene semmit. 3-man vagyunk testvérek és egyikünknek sem lesz "normálishoz közeli" élete. Ott van pl öcsém, szegénynek még szobája sincs(évek óta készül), a nappali kanapéján alszik (14 éves az öcsém). És szerintem emiatt is szorong az iskolában, emiatt hanyagolja el a tanulást, barátai vannak, de minimális közösségi életet él- néhány hetente összefutnak jó esetben. A húgom (20) áll talán a legjobban: eljárni ô sem jár el, de mégis msn-ezik stb. Bár az tuti,hogy párkapcsolata Neki sem lesz soha, mert mindannyian olyan kulturális és életkörülményekkel kapcsolatos hiányosságokkal küzdünk (ugyanis nem lettünk megtanítva ezekre...). Végül itt vagyok én(22fiú), akinek se tervei, se jövôhe sincs, az egyetlen, ami "éltet" az az, hogy elôbb-utóbb öngyilkos legyek. A legszebb, hogy a szüleim ilyenkor még csodálkoznak miért nincsenek barátaim, barátnôm, miért nem járok el bulizni (fôsulis vagyok).

Egyébként az egész házban rendetlenség és retek van, a falak penészesek, egyhangúan étkezünk (ez a legkisebb gond) és minden területen -szociális, kulturális, higiéniai stb- "fogyatékosok" vagyunk. Ergo még csak másokat idehívni sem tudunk. Tudom én is hibás vagyok, hiszen nem változtatok(erre sem.

lettünk ránevelve), de szerintem elsôsorban szüleimnek kéne tenniük valamit. De nem tesznek... azt nem tudom, miért? Mert belefáradtak ôk is, vagy észre sem veszik az egészet? Vagy nincs is baj?

22f


2011. máj. 13. 15:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%
Dolgozz és költözz el. Ennyi. Amúgy szerintem ha kosz van össze is takaríthatsz. Nem fog fájni. És ne ilyen öngyilkos akarok lenni stb dumával gyere. Megmondom ha te ezt komolyan gondolnád már megtetted volna. Ha hiányzik a bulizás menj el.
2011. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%

Van baj, te is érzed. De 22 éves vagy, másnak ilyenkormár gyereke van és önálló élete. Tehát leszel szíves tökönragadni magad és változtatni. Mindent meg lehet tanulni, mosakodni is.

Rendben nem viszel haza senkit, de attól

még társasági életet élhetsz.

Tehát szedd össze magad séne kövesd a szüleid "minden mindegy" példáját. Ideje, hogy a saját életedet éld.

2011. máj. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%
Hát szerintem kezd el te kitakarítani a lakást, meg rendbe tenni a félig kész szobát, azt írod, hogy nem neveltek rá és kész. De te tudod mit kéne csinálni, akkor csináld, ha látják, hogy te elkezded, lehet, hogy kedvet kapnak hozzá szüleid, testvéreit és együtt csináljátok. Ha nem segítenek, akkor meg legyél büszke magadra, hogy te egyedül megcsinálod azt, amit évek óta több embernek nem sikerült. Nagyon fogod majd élvezni,amikor meglátod munkád gyümölcsét és jobban is fogod magad érezni, hajrá kezdj neki!!!
2011. máj. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek az előttem szólókkal. Szomorú a helyzet,de tudsz tenni ellene, ezt az öngyilkos dumát meg felejtsd el.
2011. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
77%

Hát nálunk is hasonló a helyzet, dehát arról nem tehettek, hogy nem tudtok akkora lakást venni/bérelni ahol mindenkinek jut szoba.


Takarítani meg te is tudsz.

2011. máj. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Én is egyetértek az előzőkkel! NE legyél öngyilkos! Képzeld el, tesóid biztos szomorúak lennének, és ebben a helyzetben hármótoknak kell összetartani! Segítsetek egymásnak, azért vagytok testvérek!
2011. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
94%
egyetértek az elöttem írókkal,miért nem fogsz össze tesóiddal?vagy beszéled meg szüleiddel a dolgot,ha szüleid tojnak rátok miért nem teszel az ellen hogy tesóid ne legyenek ilyen helyzetbe...sztm elég érett vagy ahhozz h tudj tenni ez ellen..,ja és azzal hogy megölöd magad még semmi sem lesz megoldva ,nem elmenekülni kell a problémák elöl hanem szembe nézni velük...
2011. máj. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
94%
Fősulira jársz? az tök jó. Észre veszed a problémát, annak ellenére, hogy "nem tanítottak meg rá"? az is jó, de akkor tenni is tudsz ellene. (főleg 22 évesen) Van otthon domestos? A higiéniai problémákra elég hatékony módszer, sok felületről a penészt is el lehet tüntetni vele. Esetleg kérd meg a húgodat is, (ő is már nagykorú) emelje fel a fenekét a számítógép mellöl (mert ezek szerint az is van a rossz körülmények ellenére, ha egyszer msn-ezik)fogjatok össze Ti ketten "gyerekek" és bizonyítsátok be a szülőknek, hogy lehet másképp is élni. Nem lehet, hogy esetleg a szüleid arra várnak, hogy lássák végre, önállóan is tudtok valamit csinálni? Hány éves korotokig gondoltátok, hogy elsősorban a szülőknek kéne tenni valamit?
2011. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
86%
Mindig van kiút! Nálunk ugyan ennél jobb volt a helyzet, de én is hátrányból indultam. Most férjem és gyerekem van, jó körülmények között élünk, és boldogok vagyunk. Nem kell luxusra gondolni, csak olyan jó átlagos szintre. Én sem hittem, hogy találok valakit az én hátrányaimmal, de sikerült, pedig én is huszonéves voltam már.
2011. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%

Ez a tipikus "jó az úgy" hozzáállás. Látod, hogy mit kellene tenni, mégsem teszed.

Már megbocsáss, de mit tart vissza a tettektől???? Miért nem állsz neki a szobának, az öcséddel együtt? Miért nem mész el a húgoddal valahova? Tanulni, fejlődni, változni az egész életben lehet és szükséges is. Te már tettél egy lépést, felismerted, hogy ez így nem jó. Tedd meg a másodikat. Tiszteld meg önmagad azzal, hogy rendesen tisztálkodsz, odafigyelsz az öltözködésedre stb. Senki sem szereti, ha a haverja, barátja igénytelen, büdös, ápolatlan.

Rendetlenség és retek van? Itt a lomtalanítási időszak, el kell kezdeni az egyik sarokban és haladni.

Egyet nem szabad hagyni, hogy visszahúzzanak a szüleid.

2011. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!