Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberek miért csak az...

Az emberek miért csak az agresszióból értenek? Miért szállnak rám/piszkálnak ha magamat adom?

Figyelt kérdés
Leginkább a családban fordul elő, és a közeli rokonságban. A barátaim nem, de a barátaim barátai szintén igen. Ha van lehetőségük, egyből elkezdenek piszkálni, és mivel alapból nyugodt természetű vagyok, nem is szoktam ezekre mit válaszolni. (mert ezekre szerintem nem lehet, legalábbis semmi értelme az egésznek). Persze őket is lehetne, de nem szoktam, szintén az előbbi indokot mondva, semmi értelme. De egyszerűen ha magamat adom, teljesen rámszállnak, és rájöttem, hogy ha indulatosan/agresszívan visszaszólok, abbahagyják. De ez számomra hihetetlen, hogy ennyire hülyék. Ez kell nekik, az agresszió, meg az indulatos, értelmetlen viselkedés? Én nem szeretnék ilyen lenni,de rengeteg helyzetben tapasztaltam, hogy csak ez lenne a megoldás. És ilyenkor, amikor ilyet látok, vagy tapasztalok, legszívesebben megölném magamat (persze sose fogom, csak ezt érzem), hogy ne is legyek ember, mert ez undorító, engem nagyon irritál. Miért nem képesek a saját életükkel/dolgaikkal törődni? (most ez nem arra vonatkozik, hogy valaki segíteni akar, és úgy szól bele a dolgaimba).
2011. máj. 14. 14:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, igen, és a kérdés második részét ki is hagytam, mit tegyek ezek ellen, hogy kezeljem? (nem akarom agresszióval)
2011. máj. 14. 14:21
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Agressziót látva azért fejezik be mert azt látják otthon és rájuk csak az hat ahogyan otthon is viselkednek velük!azt javaslom ha nem akarsz olyan görénnyé válni mint a barátaid barátai nagy ívben kerüld el őket!Ami pedig a családodat illeti szomorú dolog ha csak így tudnak viselkedni-.-" de te legalább nem akarsz olyan lenni mint ők. Az csak egy jó pont ha magadat adod semmi értelem az alakoskodásnak.
2011. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vree ***** válasza:
Milyen az amikor magadat adod? Ha tényleg béna vagy olyankor vagy irritáló akkor azért. Közeli barátok ugratják egymást minden hülyeség miatt, ha félig idegen csinálja akkor ne tűrd el, nem vagytok olyan haveri viszonyban. Sajnos ez hogy először nyugodt vagy aztán azt hiszik hogy piszkálhat büntetlenül erre elszáll az agyad ő meg visszakozik ez klasszikus forgatókönyv, néha nem lehet elkerülni, azért remélem majd kinövik ők is és te is tudsz majd nevetni rajtuk hiszen a heccelődés amúgy kárt nem csinál (persze mindent eltűrni akkor sem jó ötlet).
2011. máj. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Milyen ha magamat adom? Hát...nem tudom konkrétan jellemezni magam..egyszerűen normális vagyok szerintem. Bénázni nem szoktam, meg másokat sem szoktam bántani...egyszerűen ilyen vagyok, nem tudom milyen jelzővel lehetne jellemezni.


Hát, igen, végülis kárt nem csinál (azon kívül, hogy idegesít). De elég zavaró. Mostanában nem sportolok, így közkedvelt téma lett, hogy picit lett rajtam mit fogni. Persze nem vagyok kövér, csak a korábbi alakomhoz képest szedtem fel egy kis felesleget. És az a fura, hogy egy kövér ember piszkált mindig ezzel, míg odavágtam neki, hogy "te milyen vagy?" vagy valami ilyesmit, és ő sértődött meg, hogy nem áll velem szóba. Hát ezekre nem tudok mit mondani..tűrtem volna el tovább?..Sehogy sem jó.

2011. máj. 14. 15:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Pontosan így vagyok ezzel én is.

Igyekszem kedves és türelmes lenni, de ilyenkor jönnek a b@sztatások. És tényleg nem értenek a szép szóból az emberek.

Már magamat adom. (Alapjába véve durva és bunkó vagyok.)

Ha így közelítek nincs csesztetés a másik oldalról. Érdekes!

Ha kedves vagyok, de b@sztatnak és visszaszólok, akkor nagyon meglepődnek.

2011. máj. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!