Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig piszkálnak valamiért....

Mindig piszkálnak valamiért. Hogyan állítsam le őket?

Figyelt kérdés
Jelenleg munkanélküli vagyok, és sehonnan sem hívtak vissza ahova jelentkeztem. Igaz még csak kb 1 hónapja keresek munkát. A távoli rokonság/szomszédok, rendszeresen b*sztatnak azzal, hogy: mégis mit csinálsz egész nap, otthon ülsz? (Hát mégis mit csinálnék? Mosok, főzök, bevásárlok, angolozok néha stb.) Ha nincs munka, akkor mit csináljak? Meg akkor jönnek azzal, hogy: bezzeg az én unokám 2 hónap alatt olyan munkahelyet talált, hogy 300.000 Ft-ot keres, meg azok akkora királyok, én meg egy semmi vagyok.... Tényleg mindenért piszkálnak, ha találkozunk kb 5 perc alatt 200 a vérnyomásom.
2011. jan. 5. 20:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%
Akkor sürgősen keress munkát :)
2011. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Mit foglalkozol velük?

Én nem stresszelném magam a helyedben miattuk, látod, meglett az eredménye, a 200-as vérnyomásoddal, ami méginkább csökkenti a lehetőségeidet.

Szükséged van erre?

A helyedben nem tálalnék ki nekik semmiről se, hogy hova adtál be pályázatot stb. és főleg: nem panaszkodnék.

Mert vmi oka csak van, hogy csesztetnek.

2011. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg ezeket az "okosokat" elkerülni. Ha szóba hozzák az unokát, dicsérd meg, milyen ügyes-okos unokája van. Ha felhozzák ezt a munka-témát, direkt kezdj el más dologról beszélni. Valahányszor vissza akarnak terelni, csak azért se beszélj róla. Előbb-utóbb észreveszik, hogy nem tudnak kihúzni belőled semmit ezzel kapcsolatban. Drukkolok neked, hogy minél hamarabb találj egy jó munkahelyet!
2011. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg őket, hogy segítsenek neked munkahelyet keresni, vagy ajálnjanak valahol munkát, amit el is tudsz fogadni.
2011. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, kérdező, most olvasom, hogy a szomszédaid is piszkálnak.

Na, nekik meg aztán végképp nem adnám meg azt az örömöt, hogy vájkálhassanak a magánéletemben.

2011. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg meny el egy fejvadász céghez hátha kiközvetitenek, esetleg indulj el a városban pár önéletrajzal és ha látsz egy eladót felveszünk táblát próbálkoz be. Sajna most csak igy lehet munkát vadászni, amig így elvagy a kedves ismerősökbe se futsz bele.
2011. jan. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

Én beszólnék nekik pár mondatot:

- Mi a f... közötök van hozzám? Nézzétek a valóvilágot, az ilyen proliknak az való, vájkáljatok a villalakók életében!

- Halló, ébresztőőő! Válság van! Nagy a munkanélküliség, a legsz.rabb helyekre is 1000 jelentkező van!

- 2 hónap alatt talált az unokád munkát? Ideje volt már neki, 45 éves fejjel. Akkor még van 1 hónapom a kettőből! Ha már hencegtek, hozzátok a fizetési papírjait, majd akkor elhiszem, mennyit keres. Rossz lehet neki ha csak évi 300000 forintot jön össze.


Szemétségre hasonló választ kell adni. Hazudj. Ilyen esetben nem bűn (az ördögöt becsapni nem az). Mondd mindenkinek, hogy tőzsdézel (neten) és az a fő bevételi forrásod, ha találsz munkát, az meg csak a nyugdíj miatt kell.

2011. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Az unokával hencegőtől még megkérdezném, hogy az onoka kit cidázott le azért az állásért? Vagy melyik rokon tuszkolta be valahova?


Nem vagyok höle, ez már csak így megy, vállalkozok, egy-egy jó megbízásért esetenként venni kell egy laptopot, agy ipadet ajándékba a kontaktnak, vagy az ismerettségi kört kell latba vetni még így is, hogy kifogástalanul dolgozunk.

2011. jan. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Tudom nem a kérdésre válasz, de megértelek.

Engem hat nappal szülés után (császár, ikrek) anyós nekiállt minden szarért szekálni:

Miért a férjem vásárol be? (hat napos gyerekekkel menjek le influenzaidőben a boltba)

Miért nincs a munkásruhája kivasalva (minek?)

Egyáltalán, miért nincs kivasalva (örültem, hogy tudok mozogni)

Miért nem várom a férjemet meleg étellel haza (előző indok, plusz két gyerek. Bele kell tanulni)

Minek szoptatok (fogalmam sincs mennyi a tápszer, de az anyatej olcsóbb és jobb)

Indulok-e jövő hónaptól dolgozni!

Kábé három hónapig úgy jártam, mint aki becsinált. No comm.

Egy valamit tudsz csinálni:

Fel sem veszed, mosoly és bólogatás... Ezzel lehet őket kiidegelni

2011. jan. 20. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Megmondanád mi a szakmája annak az ipsének?

Off

2011. jan. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!