Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 évesen én kezeljem a...

16 évesen én kezeljem a családi pótlékot?

Figyelt kérdés

3an vagyunk a családban gyerekek(13,16 és 19 éves lányok)és a szüleimmel élek.anyának és apának külön bankszámlája van,és anya az előbb a kezembe nyomott egy bankszámlát,hogy "ezen van a családi pótlék,mától te fogod kezelni,egy hónapra osszátok be a pénzt,hogy jusson szórakozásra és öltözködésre is"mert így megtanuljuk,hogy a pénz nem játék.:O kicsit ledöbbentem,bár anyától ez nem furcsa,mert már 2.-os korom óta kapok zsebpénzt,jelenleg mind3an havi 10.000ft-ot,és egyáltalán nem félt,hogy el fogom cseszni vmi hülyeségre,mert megbízott/bízik bennem.egyébként meg hármunk közül én vigyázok a legjobban a pénzre(gazdaságit tanulok a középsuliban),ezért is nem a nővéremnek adta.

havi 46.000Ft érkezik a számlára,és azt kell majd beosztanunk. most eléggé meg vagyok ijedve,hogy hogy fogok bánni a pénzzel..

szerintetek nem felelőtlen viselkedés ez egy szülőtől (figyelembe véve a körülményeket)?

tudtok tippeket adni,hogy hogy bánjak a pénzzel?

előre is köszi a válaszokat! :)


2011. máj. 14. 14:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem egyáltalán nem felelőtlen. Nagyon jó anyukád van. Az életre tanít és az osztozásra, nem mellesleg ez a szakmádba vág. Büszke lennék a lányomra, ha ilyen idősen így tudna bánni a pénzzel. A kezelés pedig röhögve fog menni, az a legegyszerűbb dolog a világon. Aki egyszer megtanul bánni a pénzzel, annak többé nem lesz gondja vele.
2011. máj. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi gond. Biztos jól megfogod oldani a helyzetet. Én most kezdek majd el dolgozni 25 évesen igy nem volt semmi pénzem amit tudnom kellett volna beosztanom. Én szüleimtől nem igazán kaptam pénzt, mivel ők dolgoztak meg érte. De téged irigyellek, hogy szoktál kapni. :D
2011. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Irigyellek. Komolyan.

Minket is megtaníthatnál a beosztásra, mert nekünk még mindig nem megy, pedig családosak vagyunk.

Nagyon jól tette anyukád, ez egy jó módszer :) Menni fog szerintem, ne aggódj:)

23/N

2011. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Hát én nem nagyon értek egyet az előttem szólóval. Ha csak a te pénzedet bizta volna rád, akkor rendben lenne a dolog. De miért te kezeled 16 évesen a testvéreid részét is? A nővéredet nem kell megtanitani, hogy hogyan kezelje a pénzt. Én a helyében elosztottam volna három felé. A legkisebb testvére még fiatal ahhoz hogy beossza a pénzt, de az ő részét gyüjthette volna még egy-két évig.
2011. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

menni fog az ne aggódj :)

most akkor te veszel majd le pénzt ha kell a tesóidnak? vagy neked kell ebből venned pl a buszbérletet? vagy mégis hogyan kell kezelned úgymond?

2011. máj. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

Ez igazán nagyon jó dolog!Egy ideig nálunk is így volt, a lányomnak adtam a családit, ruhára, meg egyéb szükséges dolgokra költhette.Természetesen az uzsonnát, itthoni étkezést nem neki kellett fizetnie.És jól kijött a pénzből, megtanulta beosztani.bizony ebben a korban már meg kell tanulni bánni a pénzzel, akkor nem érhet majd kellemetlen meglepetés, ha külön életbe kezdesz majd egyszer.Egyáltalán nem felelőtlenség, sőt, nagyon hasznos döntés volt .

Hogyan bánj a pénzzel?Hát, azt majd a tapasztalat megmutatja.Szerintem ezt beszéld meg anyukáddal,kérj tanácsot tőle, kérdezd meg, ő hogyan gondolja ezt és ha nem jönnél ki a pénzből, akkor kisegítene -e? Először mindig a legszükségesebb dolgokat vedd meg,és jól nézd meg, mire költesz, amit veszel, lehetőleg ne legyen a legdrágább, de azért jó minősége legyen.Figyeld az akciókat.

2011. máj. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

Én egy anya vagyok, és 15000.-ft-ot adok havonta a 17 éves fiamnak.Ezt arra költi, amire akarja, ha egy nap alatt elcseszi akkor is, bár erre még nem volt példa.Viszont mindent mi állunk, a kajáját, a ruhákat, a kozmetikumokat, egyszóval mindent.Szerintem ez korrekt, nem cigizik, nem iszik, szerintem gyűjtögeti is.

Be fogod tudni osztani, de azt én sem helyeslem, hogy a tesóidét is te kezeled...

2011. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

14:24es-nek nagyon igaza van. Aki másodjára írt. Nekem hirtelen fel se tünt, hogy a másik két testvéred pénzét is neked adta anyukád? Hát ez azért elég furcsa. Nővéred 19 éves és majd neked szól ha valamire szüksége van? Ha már anyukád igy gondolkozik akkor először a nagyobb lánynak kéne megtanulnia.

Amugy nálunk soha nem volt "divat" a zsebpénz mindig ha kellett valami kértem pénzt anyától és nővérem már külön lakik mégse okoz neki problémát beosztani a pénzt.

2011. máj. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

uccsó előtti:a nővéremnél mindenki jobban bánik a pénzzel..anya már lemondott róla xD és ő több helyre is jár dolgozni,így van mit elpazarolnia ruhákra,meg sminkekre :D de persze ez nem azt jelenti,hogy nem kap majd belőle.

utolsó:szerintem nyitok egy "családipótlékos füzetet" és abba fogok mindent vezetni.úgy akarom csinálni,ahogy eddig anya: mind3an kapunk 10.000et,és a maradékot meg félretesszük,vagy megbeszéljük,hogy mit lenne érdemes venni abból a pénzből. de az ilyeneket,mint a buszbérlet,azokat anya meg apa veszi.mi (csak) a ruhákat meg a szórakozást álljuk.

2011. máj. 14. 14:35
 10/24 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon jó lehet neked :) Jó anyukád van nyugi ;) Te pedig ügyesen fogod kezelni meglátod ;)
2011. máj. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!