Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 évesen én kezeljem a...

16 évesen én kezeljem a családi pótlékot?

Figyelt kérdés

3an vagyunk a családban gyerekek(13,16 és 19 éves lányok)és a szüleimmel élek.anyának és apának külön bankszámlája van,és anya az előbb a kezembe nyomott egy bankszámlát,hogy "ezen van a családi pótlék,mától te fogod kezelni,egy hónapra osszátok be a pénzt,hogy jusson szórakozásra és öltözködésre is"mert így megtanuljuk,hogy a pénz nem játék.:O kicsit ledöbbentem,bár anyától ez nem furcsa,mert már 2.-os korom óta kapok zsebpénzt,jelenleg mind3an havi 10.000ft-ot,és egyáltalán nem félt,hogy el fogom cseszni vmi hülyeségre,mert megbízott/bízik bennem.egyébként meg hármunk közül én vigyázok a legjobban a pénzre(gazdaságit tanulok a középsuliban),ezért is nem a nővéremnek adta.

havi 46.000Ft érkezik a számlára,és azt kell majd beosztanunk. most eléggé meg vagyok ijedve,hogy hogy fogok bánni a pénzzel..

szerintetek nem felelőtlen viselkedés ez egy szülőtől (figyelembe véve a körülményeket)?

tudtok tippeket adni,hogy hogy bánjak a pénzzel?

előre is köszi a válaszokat! :)


2011. máj. 14. 14:16
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

14:32-es:lehet,hogy igazatok van,de majd csak megegyezünk valahogy a nővéremmel.

nálunk azért "divat" a zsebpénz,mert amikor régen mindig hó végén kértünk pénzt pl.cipőre,akkor sose adott,mert mindig azt monda,hogy most nincs pénzem,vagy nem volt nála készpénz,és így logikusabb,ha saját magunk osztjuk be,mert így nekem mindig van tartalék.

:)

2011. máj. 14. 14:40
 12/24 A kérdező kommentje:
*nekünk
2011. máj. 14. 14:41
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

14:32-es vagyok.

Igen az előfordul, hogy a hónap végére már nem marad pénz. :D Nálam is előfordult, hogy akkor kértem és már nem tudott adni. :D De olvasva a dolgokat ahogy írod, biztos ügyes leszel. Sok sikert. :) 25/L

2011. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
86%
Ti 46.000-et kaptok hárman, mi a tesómmal ketten vagyunk és csak az én 12.000-et tudjuk beosztani. Nektek szórakozásra és öltözködésre kell, nekünk kajára és BKV utazásra. Szerintem menni fog, ha mi be tudjuk osztani, nektek is menni fog.
2011. máj. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem a nővérednek próbáld tanítgatni,hogy hogyan bánjon jól a pénzzel,adj neki valamennyit és úgy!

Ha 46.000 Ft-ból kellene gazdálkodnom,akkor:

1.A nővéremnek adnék 10.000 Ft körül

2.A 13 éves tesónak adnék 5.000 Ft körül,vagy kicsivel többet

3.A többit megtartanám magamnak.

Nyilván az ételeket nem neked kell beszerezned,talán arra nem kell költeni akkor.Az öltözködésen spóroljatok a kisebbik tesóddal,a nagyobbiknak úgysem tudnál parancsolni,ha mégis,akkor próbálj az eszére hatni!

Másra meg nem költessz igazán,maximum a suliban,mikor nagyon éhes vagy,és nem vittél otthonról,akkor veszel ott!Az meg olcsó,és olyat vegyél,ami megéri.És annyit,amennyit ténylegesen megeszel,és jól laksz vele.

Ennyi talán a tanács,ajándékokra meg ne költs!

Nem felelőtlen,sőt jó dolog.

2011. máj. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

14:50es:hát lehet,el vagyunk kényesztetve...

14:53as:jó ötletek,a húgomnak tényleg elég a kevesebb pénz.


köszi a válaszokat!

2011. máj. 14. 14:58
 17/24 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nagyon jó döntés volt az anyukád részéről, hha tényleg jól ismer, és tudja, h nem fogod elherdáni. Tényleg kb. ez a legjobb módszer arra, h megtanítson erre a dologra is. Én mondjuk a 19 éves tesód pénzét nem rád bíztam volna. Nem azért, mert veled van a baj, hanem mert nem biztos, h jól esik a tesódnak, hogy a 16 éves húga kezeli a kasszát. De ha jó viszonyban vagytok, tisztán átlátjátok a helyzetet, akkor akár működhet is.


Tipp meg a pénz kezeléséhez. (bár nekem sosem volt nagy vagyonom):

A kezdeti hónapokban - mivel még nem annyira vagy "tapasztalt" e téren, szerintem csak a szükséges dolgokra költsetek, és hó elején gondoljátok végig, h kinek milyen pénzre lesz szüksége. (ami már a szórakozás kategória, de előre tervezett, pl. mozi, vmi hétvégi tábor, stb...) És ha pl. valamelyikőtökre sokkal több jön ki, mint a másik kettőre, akkor ő vmelyik programjáról mondjon le... amelyikről ő szeretne. Hó végén megnézve az esetleges maradékot már te is jobban fogod tudni a következő hónapban, h mire kellett volna még félretenni, esetleg mi nem volt olyan fontos, h költsetek rá.


Összességében tehát úgy gondolom, h ez tök jól is el tud sülni, csak tényleg felelősségteljes gondolkodás kell hozzá. Azt meg csak kívánom így mellékesen, h a tesóiddal ne legyenek emiatt komoly összetűzéseid, mert valószínűleg sor kerül majd egy-kettőre.

2011. máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nos. Szerintem barmi igazságtalan, hogy a kisebbik tesódnak kevesebbet akarsz adni, de persze a te dolgod. Úgy lenne igazságos, ha ő is ugyanannyit kapna, csak maximum amit nem költ el, azt félrerakhatná és gyűjthetné arra, amire szeretné. Én biztos kiverném a hisztit, ha ezt valaki meg akarná csinálni velem, de egy 13 éves még nyilván nem érti ezt.
2011. máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Az okos gondolat lenne,hogy megtanuld beosztani a pénzt! De ennyit nem művészet! Már a 10.000.- zsebpénz is nagyon sok, és a 46.000.- is több,mint a valódi családi pótlék.

Fejenként 28,000,. Ft-nak már a kajára is kellene jutnia.

Ne érts félre,nem az a baj,hogy anyukád sok pénzt ad nektek,ha megteheti. Hanem az,hogy ennyi pénzből nem tanulsz meg igazán takarékosan gazdálkodni. Sok helyen 3-4 embernek jut ennyi a kajára.

Remélem,hogy nem kerülsz soha olyan helyzetbe,hogy valóban kevés pénzt kelljen beosztanod.

2011. máj. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

15:08as: én is kiverném a hisztit,ha kevesebbet kapnék,mint a többiek,de majd elmondom neki,hogy ő csak 5ezret kap,a másik részét meg külön megkapja majd,ha egy nagyobb értékű tárgyat akar venni,de addig nem merem neki odaadni a maradék ötezret,mert úgyis csak édességre költené,meg ha nincs nála,akkor nem is érez rá késztetést,hogy elköltse.

köszi a tanácsokat! :)

2011. máj. 14. 15:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!