Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erre most mit reagáljak? Nem...

Erre most mit reagáljak? Nem igazán tetszik az ötlet.

Figyelt kérdés

Sziasztok! 15 éves lány vagyok, van egy 16 éves barátom már elég rég együttvagyunk (lassan egy év) és még mindig szeretjük egymást. Na de nem ez a lényeg...

Beszélgettünk arról, hogy ha kijártuk a sulit akkor mihez kezdenénk. Azt mondta, hogy akár hozzájuk is költözhetnénk, hogy milyen jó lenne, nem kéne pénzt költeni lakásra, és több pénzünk maradna így...Na ez a szülős-költözés dolog nem tetszik. Imádom a szüleit, ők is szeretnek engem, de mint gondolom tudjátok ezeknek az "Együtt lakunk" dolgok sosem szülnek jót - mi is a nagyszüleimmel élünk, szóval tapasztalatból mondom hogy nem jó ez így - nem akarom megbántani azzal hogy azt mondodm neki hogy én nem szeretnék a szüleidhez költözni...Mert még félreértené hogy nem szeretem őket...Dehogynem! Csak szerintem nem "egészséges" vagy hogymondjam...Azóta többször is felhozta már hogy dejó lesz majd mikor már náluk fogok lakni, és ilyenkor nemigazán tudok mit mondani :( Szerintetek hogy mondjam meg neki hogy nem tetszik az ötlet anélkül hogy megbántanám, vagy egyáltalán mit csináljak? Hülyeséget gondolok?

Köszi a válaszokat előre is, tudom 15 éves fejjel még hülyeség ilyenen gondolkozni, már párszor megkaptam, de akkoris ha már beszélünk róla szeretnék őszinte lenni...


2011. máj. 17. 14:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Amúgy nem olyan ritkaság ez mint ahogy az előző írja...sokaknak ez természetes dolog hogy odaköltöznek a párjuk szüleihez 10enévesen.

Amúgy valóban korai ez még,de nincs is abban semmi ha ezt így megmondod neki.Mond azt h te a későbbiekben önálló életet szeretnél élni a pároddal nem pedig több generációval.Ez nem egy kötelező dolog.

2011. máj. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
22%
Mire kijárjátok a sulit arra szakítotok. Részedről a kijelentés miszerint egy év után is MÉG szeretitek egymást nevetségesen hangzik. Éld az életed még, hadd az összeköltözést, nem szoktak előre évekre tervezni ilyen fiatalon ilyesmit, és keseregni rajta már jó előre. Ez hülyeség
2011. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Lehetőségeid:


1. Ha fontos az őszinteség (márpedig egy kapcsolatban általában nem hátrány), akkor megmondod neki, hogy nem akarod megbántani, de te nem szeretnéd, és a te véleményed is számít 50%-ban.


2. Sunnyogsz, mert úgysem költöztök össze sose (addig bőven szakítatok), így sose derül ki, hogy nem értettél egyet.


3. Reménykedsz benne, hogy X év múlva - ha netán mégis együtt lesztek - majd meggondolja magát.

2011. máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Látom páran félreértettétek még annak ellenére is hogy leírtam: Ha kijártuk a sulit. Mivel középiskolások vagyunk, ezért szerintem egyértelmű hogy arra gondoltam.:D akkor elszünk 19-20 évesek...Én pedig legszívesebben már most költöznék mert mint mondtam a nagyszüleimmel élünk és elég sok hátulütője van.

Tudom ráérnék majd akkor gondolkodni, de ha már most így mondja, akkor mi lesz akkor?

Lehet hogy szerintetek kicsi rá az esély hogy együttlezsünk még akkoris, szerintem nem feltétlen. Na mindegy, köszi a válaszokat!

2011. máj. 17. 14:19
 15/28 anonim ***** válasza:

"...nem akarom megbántani azzal hogy azt mondodm neki hogy én nem szeretnék a szüleidhez költözni..."


Ez itt a lényeg. Felnőtt emberek nem sértődnek meg ezen. Ti még nem vagytok egészen felnőttek, tehát ez nem akkora gond, pont ezekből az esetekből lehet ezt megtanulni. Ha nem beszélitek meg, akkor mi lesz? Ha megbeszélitek, akkor mi lesz? Ezeket kell itt mérlegelni. Én biztosan megbeszélném, mert én már elkövettem a magam hibáimat, tévedéseimet, amikből ezt megtanultam. Ha megkéred, hogy ne vágjon közbe, hagyja elmondani az egészet, és el is mondod az egészet, azzal együtt, hogy szereted a szüleit, és a saját családodban látott negatív példa miatt félsz ettől, azért gondolod úgy, hogy ez nem jó ötlet, akkor sokkal nagyobb az esélyed, hogy meg fog érteni.

2011. máj. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Bocs én azt hittem, általános suliról van szó... :D
2011. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

"Mire kijárjátok a sulit arra szakítotok. Részedről a kijelentés miszerint egy év után is MÉG szeretitek egymást nevetségesen hangzik. Éld az életed még, hadd az összeköltözést, nem szoktak előre évekre tervezni ilyen fiatalon ilyesmit, és keseregni rajta már jó előre. Ez hülyeség"


Azt arra alapozva írtam hogy az exbarátom 1 hónap után már nem volt szerelmes (képzelem mennyire lehetett az...) ezrét írtam hogy 1 év akkor azért már idő. Ha úgy nézzük.

Lehet hogy nem szoktak, és lehet hogy itt rontják el. Sosem tudhatod...Amúgy sem vagyok az az átlagos tini lány, bármilyen hülyén is hangzik.

Mind írjátok hogy valószínüleg együtt sem leszünk. De szerintem eléggé szerethetjük egymást, ha már ilyeneken is gondolkozunk...És legalább nem úgy állok hozzá hogy JAJ UGYIS VÉGE LESZ...

2011. máj. 17. 14:24
 18/28 anonim ***** válasza:
20 éves lány vagyok, 5éve vagyok együtt a párommal... Még mindig nem költöztünk össze, pedig nekünk a szülőknél lakás is nagyon jó lenne. Ő 23 éves és főleg ő már tényleg el szeretne szakadni a szüleitől de nincs pénze albira. ( én meg még suliba járok, szal nekem sincs fix keresetem). Szóval ezzel csak annyit szeretnék mondani, hogy szerintem, ha már 4-5 éve együtt lesztek és lesz lehetőség bármilyen módon összeköltözni, biztos szeretnétek akkor is ha az szülőknél van, mert ennyi idő után szüksége lesz az embernek a közös reggelekre, estékre, problémák megoldására, szóval a közös életre. De szerintem beszélj az érzéseidről, mond el az indokaidat, mert nem jó a problémákat tovább görgetni. Tapasztalat!
2011. máj. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
44%
Figyelj, én ilyen koromban a barátommal nem hogy az összeköltözést, de már a házasságot is megterveztük :D és én is úgy álltam hozzá. Ez az állapot tartott kb. 18 éves koromig, mire rájöttem, hogy minimum 5 évi kapcsolat kellene ahhoz, hogy egyáltalán elgondolkodjak azon, hogy férjhez mennék-e az adott illetőhöz :D
2011. máj. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
14.28as: köszi a választ! jó látni hoyg mviel írtad 5 éve együtt vagytok és 20 éves vagy akkor ti is kb 15 éves korod óta együttvagytok...:) igen, persze, akkor már az én nézetem is más lesz, erre rájöttem, csak szerinem akkor is bennem lesz valahogy ez az egész...mert ugye mi is együtt élünk és hát elég sokszor látom veszekedni emiatt a szüleimet...multkor már majdnem leléptünk akkora patáriát randeztek nagyszüleim a szüleimmel...:(
2011. máj. 17. 14:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!