Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erre most mit reagáljak? Nem...

Erre most mit reagáljak? Nem igazán tetszik az ötlet.

Figyelt kérdés

Sziasztok! 15 éves lány vagyok, van egy 16 éves barátom már elég rég együttvagyunk (lassan egy év) és még mindig szeretjük egymást. Na de nem ez a lényeg...

Beszélgettünk arról, hogy ha kijártuk a sulit akkor mihez kezdenénk. Azt mondta, hogy akár hozzájuk is költözhetnénk, hogy milyen jó lenne, nem kéne pénzt költeni lakásra, és több pénzünk maradna így...Na ez a szülős-költözés dolog nem tetszik. Imádom a szüleit, ők is szeretnek engem, de mint gondolom tudjátok ezeknek az "Együtt lakunk" dolgok sosem szülnek jót - mi is a nagyszüleimmel élünk, szóval tapasztalatból mondom hogy nem jó ez így - nem akarom megbántani azzal hogy azt mondodm neki hogy én nem szeretnék a szüleidhez költözni...Mert még félreértené hogy nem szeretem őket...Dehogynem! Csak szerintem nem "egészséges" vagy hogymondjam...Azóta többször is felhozta már hogy dejó lesz majd mikor már náluk fogok lakni, és ilyenkor nemigazán tudok mit mondani :( Szerintetek hogy mondjam meg neki hogy nem tetszik az ötlet anélkül hogy megbántanám, vagy egyáltalán mit csináljak? Hülyeséget gondolok?

Köszi a válaszokat előre is, tudom 15 éves fejjel még hülyeség ilyenen gondolkozni, már párszor megkaptam, de akkoris ha már beszélünk róla szeretnék őszinte lenni...


2011. máj. 17. 14:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
42%
14:28-as vagyok. Maximálisan értem amit te mondasz, nekünk is vannak szülőkkel problémáink természetesen, akárhogy szeretjük egymás szüleit nehéz "idegen" emberekkel együtt élni. Mi olyan megoldással költöznénk csak egymáshoz, hogy külön lakrészünk lenne (külön fürdő, konyha, külön bejártattal) és szerintem még úgy is rengeteg konfliktus lenne... De aranyos nagyon hogy így ragaszkodna ahhoz hogy együtt legyetek. Figyelj! Szerintem megpróbálni meg lehet... :)
2011. máj. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
nah hát akkormajd kiderül amikor kijárjátok a sulit. egyébkét én biztos csak akkor költöznék oda a barátomhoz, ha már lenne munkám, így nem érezném azt hogy teher vagyok a számukra. Te nem így gondlod? meg elsősorban nem a barátommal beszélném le, hanem a szüleivel, mégis csak az ő házuk
2011. máj. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Ha kijártátok a sulit...könyörgöm, az még vagy 3 év! Hol van az még?!

Amúgy meg mondd meg neki, hogy:

- korainak találod

- elsősorban a szüleidre kell hallgatnod (amúgy mit szólnának az ötlethez)

- akkor költözöl össze valakivel, ha már el tudod tartani magad

- ha már költözés, akkor külön, és nem más családjával össze, mert generációk nem jönnek ki hosszútávon jól egymással (tisztelet a kivételnek)

Megmondhatod neki, hogy reálisan kell gondolkodni, és mindenki érdekeit, igényeit figyelembe kell venni. Attól, hogy így gondolkodsz, még szereted. Nem lehet mindenkinek ugyanaz a véleménye...ezt beláthatja.

Attól, hogy te megeszed a mákos tésztát, ő meg nem, még szeretitek egymást, de neki nem kell megennie. Érthető voltam?


Üdv!

2011. máj. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
14.28-as: köszi hogy visszajöttél :D igen, csak nem lenne ott külön ház részünk :/ és hát igen az ő szüleivel is le kéne beszélni, bár szerintem őket nem zavarná. Csakhogy igen ezis bennevan nemszeretnék teher lenni számukra...:/ és akkormár inkább egy lakótelepi lakás mint hogy a nyakukon lógjunk...:( Persze imádom őket, sőt..:D de állítólag nem szül jót ez a hosszútávú együttélés...
2011. máj. 17. 14:47
 25/28 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha ilyen dolgokról is beszélgettek, DE mit akartok csinálni középiskola után? Ugyanis akár a szüleinél, akár máshol való együttéléshez pénz kell, rögtön elmentek dolgozni? Nem akartok továbbtanulni? Szerintem még 18 évesen is borzalmasan korai összeköltözni, de nyilván nem látok bele más kapcsolatába, csak személyes vélemény. A szülős dolog meg, teljesen IGAZAD van, és ehhez az álláspontodhoz ragaszkodj, nálunk is volt "többgenerációs" együttélés, mondanom sem kell tönkre vágta az egész családi életet. Soha nem mennék bele ilyenbe. Szerintem szépen elmondhatod a barátodnak, hogy te önállósodni szeretnél, az a szülei háza, ott még sem élhetnél úgy, mint egy saját(bérelt) lakásban, nem te határozhatod meg mi hogy legyen, kb olyan mintha tartósan vendég lennél valahol...
2011. máj. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Nemtudom ő szeretne e továbbtanulni, szerintem nem...De én ha tovább is tanulok, attól még el szeretnék majd költözni innen. Főleg ha addig együttleszünk, azmár 6 év, azmeg szerintem jó...
2011. máj. 17. 15:12
 27/28 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, mindenki azzal jön, "hol van az még"

Most mi bajotok van, attól még nem lehet tervezgetni, megálmodni a jövőt vagy mi???

Hát hagy ábrándozzanak már, tervezgessenek, MINDENKI ezt teszi, aki azt mondja még sosem tervezgetett a szerelmével az hazudik! Én meg teljes szívemből kívánom nekik, hogy maradjanak együtt, és legyenek NAGYON boldogok!!:)

2011. máj. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
18:52-es: Köszönöm! =) Igen énis valahogy így gondolom, bár én nagyon álmodozós típus is vagyok, de szerintem valószínüleg sokáig együttleszünk még...=)
2011. máj. 18. 13:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!