Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatot elmélyíteni?

Párkapcsolatot elmélyíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval a helyzet az, hogy 8 hónapja vagyok együtt barátnőmmel, akivel távkapcsolatban vagyunk.

Nagyon elmélyült volt már a kapcsolatunk, amikor szülők (és nagyszülők) kavarása miatt kicsit "visszaestünk". Itt volt egy hosszabb hullámvölgy, aztán mire sikerült kijönni belőle, épp hogy elindultunk fölfelé, valamiért visszább zuhant az egész. Nem olyan rossz a helyzet, mint a bekavarásos dolog után, de kicsit pang.


Sajnos most alig tudunk találkozni/beszélgetni, mert vizsgaidőszakok vannak, én meg már megőrülök, nagyon szeretném, hogy újra egy intenzív, igazi kapcsolat legyen a miénk.


Semmiképp nem szeretném elhagyni, ez nem opció, nagyon szeretem! Ő is hasonlóképpen áll a dologhoz, ezt is biztosan tudom, átbeszéltük ezeket a dolgokat.


Tehát a kérdés, hogy hogyan lehetne újra sínre rakni a kapcsolatot?


Ui.: én vagyok a fiú, a párom 20 éves (félreértések elkerülése érdekében: lány)


2011. máj. 18. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:

A kapcsolatnak van egy fejlődési íve, intenzitása. Ha ezt valami megakasztja, akkor a kapcsolat tönkremegy. Nálatok ez 2 dolog akasztotta meg:

1. a távkapcsolat maga

2. az, hogy a szülőkre kentek mindent, pedig nem az ő kavarásuk ártott, hanem az, ahogy TI reagáltatok a kavarásra (a jó kapcsolatot nem tudják tönkretenni) - ha beismernétek, hogy ti reagáltatok rosszul, és elgondolkoznátok, mi volt az oka, tudnátok javítani a dolgon

2011. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

a kavaráson már túljutottunk.

azzal viszont nem értek egyet, hogy velünk volt a baj, nagyon támadták őt, engem a szülei/nagyszülei, de ezt nem akarom kifejteni, a lényeg, hogy volt egy s más, de azt megoldottuk már, nem probléma többé.


valami tipp, praktika, hogy mit lehetne csinálni?

2011. máj. 18. 21:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a vizsgaidoszak miatt nehéz ügy, mert az iskola az első, tapasztalatbol mondom, hogy az elso diploma után lélegzik fel eloszor az ember, addig nagy a teljesitmenykenyszer nyomása a diakemberen. Egyebkent az elozo hozzaszoloval értek egyet, csak most nincs idő, kapacitás az érzelmi életetekre. Esetleg jó elore betervezni 1-2 napot talalkozasra lehetne, olyan napokra, ami nem zavarja a vizsgara keszulest. (35/L)
2011. máj. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

*azzal viszont nem értek egyet, hogy velünk volt a baj, nagyon támadták őt, engem a szülei/nagyszülei,


Aki biztos magában és a szerelmében, azt nem lehet támadni, mert lepereg róla. Pontosan erre céloztam. Bizonytalanok lettetek, magatokra vettétek a támadásokat. Ez a kapcsolat gyengeségét mutatta. A probléma nem is magával a gyengeséggel van, hanem hogy nem vagy hajlandó ezzel szembesülni, és nem teszel ellene.

Ezért jöttek a köv. problémák. Azt hiszed, az előzőn túlvagy, pedig nem, mert a probléma egy és ugyanaz, gyenge a kapcsolat.

2011. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

mondjuk lehet van benne valami, most hogy végiggondolom...

hogyan lehetne megerősíteni?

2011. máj. 18. 21:46
 6/9 anonim ***** válasza:

nem szabadott volna hagyni, hogy a család beleszóljon.

ha anno mi hagytuk volna a barátommal, hogy az anyja folytathassa a kavarást, akkor talán nem lennénk együtt. de a párom a sarkára állt, és leállította anyukát. azóta minden oké, csak egymás véleménye és döntései befolyásolják a kapcsoltunkat, nem pedig külső személyek.

2011. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mind a kettőnknek ez az első kapcsolata (már amit annak is lehet nevezni), ezért semmi tapasztalatunk.
2011. máj. 18. 21:47
 8/9 A kérdező kommentje:

ok, de a múlton már nem tudok változtatni, tehát az nem segít sokat, hogy nem kellett volna engedni. már megtörtént.


mit lehet ezután tenni?

2011. máj. 18. 21:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Vizsgaidőszak az ilyen. Ha vége csináljatok programokat. De olyat ami tartalmas, lehet róla beszélgetni. Minél többet és minél tovább legyetek együtt. Amikor mi eltudunk menni programozni, akkor sokkal jobban érezzük egymást és minden sokkal jobb :)
2011. máj. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!