Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem ehetek abból amit...

Miért nem ehetek abból amit anya főz, most h van keresetem?

Figyelt kérdés

Anyukám nem engedi h egyek a főztjéből. Azt akarja főzzek magamra meg ugyis van saját keresetem. Én nem azért kezdem el dolgozni h főzzek magamra,hanem h legyen kis pénzem ruhákra meg bulira meg ilyenek. De anya meg azt akarja abból pénzből oldjam mega kajámat,ha lopok a kajából amit főzött akkor meg áll a bál.

16 éves vagyok egyébként és most kezdtem el 3 hónapja diákmunkázni. Egy hónapba kb 20-25 ezer ft jön össze és ebből kell főznöm magamra


2011. máj. 19. 16:25
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
73%
rokon valaki????? haver?? nem hiszem hogy apud megrántja a vállát próba cseresznye.vagy próbálj a legkevesebb kajából kijönni,vagy ne melózz.
2011. máj. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez tényleg ennyire durva (nem vonlak kétségbe csak hihetetlen hogy ilyen van) akkor elmehetsz a gyámügyhöz mert ilyet nem csinálhat meg egy anya hogy nem engedi a gyereket enni otthon,kiskorú vagy,egy háztartásban éltek és kapja rád a juttatásokat tehát köteles ellátni de ez csak a jogi része,morálisan még jobban sántít az egész.
2011. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
100%

Uramatyám.Most ez gondolom nem fog tetszeni,de az én párom 17évesen önként vonult intézetbe,pont azért,mert az ő anyja is sajnálta az ennivalót tőle.Dolgozott,de nem tudott még enni sem vinni magával és sokszor elájult az éhségtől.Beadott egy kérelmet,amiben leírta,hogy nem étkezik rendszeresen stb.Az intézetbe a családipótlék kártyára ment neki,Ő rendelkezett vele,kapott még külön pénzt ennivalóra és ruházkodásra minden hónapban.

Nagyon szeretett bent lenni és azt mondta,bánja,hogy nem hamarabb ment be.

Talán gondold meg Te is...

2011. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
100%

Gyámügy... Anyud beteg, már ne is haragudj. Én megkérdezném tőle, hogy mégis minek vállalt el ha nem hajlandó gondoskodni Rólad:@:@ 18 éves koráig kötelessége eltartani. Hogy őszinte legyek szívesebben választanám az intézetet két évre... Helyedben én nagyon tanulnék, hogy legyen később munkám. Ha meg anyud idős lesz és alig lesz nyugdíja majd megoldja valahogy:@:@

és tegnap még azon nyafogtam hogy nem vesznek nekem parfümöt... ilyenkor jövök rá hogy nekem milyen jó dolgom van:/

sok szerencsét(K)

2011. máj. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
31%
előtte ne egyél szerintem mert az csak olaj a tűzre,mert hogy a k.rva kölke mit eszik.
2011. máj. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudnál beszélni anyuddal, hogy Anyu, beszállok a kajába pénzzel, de ha már úgyis főzöl, hagy egyek belőle én is, hisz olyan finomakat főzöl. Végre dolgozok, nem lopom a napot, besegítenék, de kicsit magamra is tartalékolnék, hogy ne kelljen ruhára költs rám.
2011. máj. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
91%
Nincs tele cigányokkal,legalábbis a párom megválaszthatta kivel akar egy szobába lenni,későbbb pedig saját szobája lesz.Amikor még ott élt és bejártam hozzá,rengeteg nagyon rendes embert ismertem meg,akik ott nőttek fel.Összetartanak,mert tudják,hogy mindegyiküknek rossz sorsa volt.A nevelők meg nagyon rendesek,kinyalják a feneküket is.A barátom öccse még bent van.Saját szobája van külön szobával,bármikor kijárhat,számítógép,hangfal,minden hülyeség megvan.Sajnos Ő nem él a lehetőséggel,hogy most kellene gyűjteni,de ha Te okosabb vagy,akkor sokat félre tehetnél ott.
2011. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
77%
külön fürdőszobával*
2011. máj. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, a legritkább esetben rakják intézetbe a gyerekeket, a gyámügyön is arra törekszenek, hogy mindenki ott maradhasson, ahol van. Anyukáddal viszont el fognak beszélgetni, hogy ezt nem csinálhatja. Érdekelni fogja őket az is, hogy felveszi utánad a családi pótlékot meg a gyerektartást, és még annyit sem enged, hogy egyél abból, amit ő főzött.

Amúgy akkor már ha itt tartunk, én megmondanám anyukádnak, hogy adja oda a csp-t, meg a gyerektartást, ha már azt akarja, hogy önellátó legyél, hiszen azt nem azért adják, hogy neki legyen, hanem hogy rád költse el.

2011. máj. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
100%
A családi pótlékot saját magadra is kérheted a helyileg illetékes Államkincstárban( Pontosan nem tudom hogyan és mi kll hozzá de ha felkeresed őket telefonon vagy személyesen biztos segítenek). A Gyerektartást meg szerintem beszéld meg apuddal, hogy mivel anyukád nem rád költi a rádeső részt ne anyudnak utalja hanem neked, vagy tényleg menj el a gyámügyhöz és mond el mi a szitu othon.
2011. máj. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!