Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem ehetek abból amit...

Miért nem ehetek abból amit anya főz, most h van keresetem?

Figyelt kérdés

Anyukám nem engedi h egyek a főztjéből. Azt akarja főzzek magamra meg ugyis van saját keresetem. Én nem azért kezdem el dolgozni h főzzek magamra,hanem h legyen kis pénzem ruhákra meg bulira meg ilyenek. De anya meg azt akarja abból pénzből oldjam mega kajámat,ha lopok a kajából amit főzött akkor meg áll a bál.

16 éves vagyok egyébként és most kezdtem el 3 hónapja diákmunkázni. Egy hónapba kb 20-25 ezer ft jön össze és ebből kell főznöm magamra


2011. máj. 19. 16:25
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 A kérdező kommentje:

Nem csináltam semmi egetrengetőt,nem értem hogy miért nem engedi meg h egyek abból amit ő főz. De mindig ilyen volt,h sopánkodott,meg panaszkodott h milyen sokba kerül az ellátásunk,meg minden.Ha kértem tőle vmit,pl új ruhát vagy fagyira pénzt,mindig azt mondta h majd ha megdolgozok érte megveszem magamnak. Azért is kezdtem el dolgozni,h végre tudjak tudjak venni magamnak dolgokat. Alig vártam h 16 legyek,és tudjak menni melozni.

Soha egy szóval nem mondta h ha majd lesz pénzem akkor bekéne járulnom a családi kasszába,meg nekem nem teljes fizetésem van h adhatok belőle.

Tegnap este lebuktamh loptam a kajából nagyon mérges elmondott minden féle tolvaj c.igánynak :( lehet h ma elintézi h intézetbe kerüljek :( :S Kiabáltunk egymással,h eddig 15 éven keresztül tudott etetni,és most meg már nem,meg a szemére vetettem h minek kapja a családi pótlékot meg a gyerektartást,mire az orrom elé vágta a gázszámlát,meg a villanyszámlát,és mondta h ezeket miből adja fel? Tényleg majdnem annyi volt mint amit kap utánnam,de nem csak én használom a gázt,meg a villyant,de nem is mertem neki mondani

2011. máj. 25. 10:50
 62/64 anonim ***** válasza:

Kedves Kételkedők!


Igenis van olyan szülő, aki megtagadja az ételt a gyerekeitől.

Ha nem találkoztatok még ilyennel, akkor örüljetek neki.


Az én anyám is ilyen volt. Most is ilyen.

Szó szerint azt mondta: "Ha haza akarsz jönni, fizesd ki, amit megeszel."

Mindenki, akinek elmondom hitetlenkedik, de a testvérem és én tudjuk, hogy ez igaz.


Rettenetes gyerekkorunk volt.

Anya az asztalra tette az ételt, sóhajtott, elmondta, hogy mennyibe került, aztán jó étvágyat kívánt.

El tudjátok képzelni, milyen "jó étvággyal" ettünk?

Nem volt nap, hogy ne mondta volna el, hogy a gyerekei mennyibe kerülnek, milyen nyűgök a nyakán, és, ha újra kezdené nem is szülne, és akkor volt hülye, amikor hozzáment "ahhoz a rohadt apátokhoz".

Testvérem kislányáról is úgy beszél, hogy "Sokba van ő nekem, pláne, ha óvodaszünetben az ÉN NYAKAMON van."

Ez a kedvenc szavajárása: a nyakamon van.


Testvérem is és én is adunk neki pénzt, pedig már nem lakunk otthon, de azért, hogy befejezze a piszkálódást, mert mindig azt mondja, hogy gyerekkorunkban ő tartott el minket, most tartsuk mi el őt.


Mindketten nagyon alkalmazkodóak vagyunk, testvérem is, én is. Soha visszaszólni sem mertünk neki, nem, hogy elszakítsuk nála a cérnát.

Ha bármiért visszaszóltunk mindig azt mondta, hogy, ha nem tetszik a rendszer, el lehet takarodni otthonról.


Úgyhogy higgyétek el, vannak ilyen szülők, sajnos.

2011. máj. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
32%

Én írtam, hogy ez lesz, ha ezt mondod.

De úgy látom, nem akarod elfogadni azt, hogy a felnőttéváláshoz, önállósághoz nem csak az tartozik, hogy pénzhez jutsz mert dolgozol, és elköltheted mind, hanem kötelezettségekkel is jár. Igen sok szülő csak elkéri, ki milyen stílusban, és legritkább esetben jelzik ezt a gyereknek, hogy ez lesz. Viszont mégis elfogadjuk, megértjük. Értem, ha későnérő vagy, hogy nehéz felfognod, de ha már írjuk, segíteni próbálunk megérteni a szülőt, akkor próbáld megérteni legalább. És majd ha te is szülő leszel, akkor tuti meg is fogod érteni.

Megpróbáltad már felajánlani, hogy beszállsz az otthoni költségekbe ? Úgy látom, nem szórakozásból csinálja anyud, hanem igenis elkelne neki is egy kis szünet hogy ne csak számlákra és kajára menjen el fizetéstől fizetésig szűkösen. Legalábbis nekem valahogy ez jön le. Sok sok év alatt belefáradhatott már, lehet emiatt is ideges, te pedig nem vagy megértő kicsikét sem.

Próbálkozz ezzel a pénzfelajánlással, nem mondom, hogy mindet dehogyis ! De lássa az akarást, megértést, te pedig megérted, hogy öregem a pénz elszáll, ez alapján a jövődet tudod igazgatni, mit is akarsz csinálni, továbbtanulni, hogy jobb lehetőségeid lehessenek, hogy jobban könyedébben eltudd látni magad, s majdani családodat, mint most anyukád.

2011. máj. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Kénytelen vagyok elhinni, csak abban bízok, hogy ez itt olyan, mint egy orvosi rendelő. Itt mindenki beteg, talán az orvost kivéve. Abba bízok, aki nincs itt, az nem beteg. Csak nem vagyok benne biztos.

2011. máj. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!