Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is zavarna ez? És...

Titeket is zavarna ez? És miért csak az zavarja ha mi mondjuk barátnői?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fenn áll egy olyan helyzet hogy a barátnőmet (14 éves) a vezeték nevén szólítjuk. Szóval ha van az a név hogy Tarajos Lajos.. Akkor nem Lalinak, vagy Lajosnak szólítják, hanem Tarajosnak.. És ez Őt zavarja de már az egész osztály 5. óta így hívja. Most vagyunk 7. De a helyzet hogy az hogy a 19 oszt. társ így hívja az nem igazán zavarja, de ha mi barátnői is ehhez vagyunk hozzá szokva és ezt mondjuk akkor az rosszul esik. Most is mondta hogy nevet változtat mert mi mindig a vezetéknevén szólítjuk.. de az egész osztály.. 13L vagyok.. Én megértem hogy zavarja, engem is zavarna. De az nem zavarja ha az Osztály társai is így hívják?


Köszönöm a válaszok

Üdv.


2011. máj. 19. 19:02
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért :$
2011. máj. 19. 19:04
 2/19 anonim ***** válasza:
Hát mert mondjuk elég személytelen. Engem is zavarna, nehéz a keresztnevén szólítani? Szép barátnők..
2011. máj. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem zavarja őt, hogy úgy hívják, és azért nem szereti ha ti is így hívjátok, mert az osztály nem annyira áll közel hozzá, nincs az a kapcsolat, mint a barátnők között, de egy barátnő sokkal fontosabb számára...:)
2011. máj. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
mi a barátnőnk nevéből találtunk ki becenevet pl Szűcs->Szücsi ilyesmik...
2011. máj. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
szerintem azért zavarja,mert tőletek azt várná,hogy a keresztnevén szólítsátok őt.
2011. máj. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Csak az a helyzet hogy az Osztályba két ugyanolyan nevű ember van.. Pl van két Lajos. És az egyik Tarajos Lajos a másik meg Bubi Lajos. Akkor a Tarajost úgy hívják hogy Tarajos
2011. máj. 19. 19:08
 7/19 A kérdező kommentje:
Első, szerintem meg nem itt kezdődik hogy milyen barát egy barát.. Mert lehet hogy rám meg a másik baránőjére Maximálisan számíthat mindenben, csak épp hogy ezt már megszoktuk.. De ha valaki így nézi hogy ki az igaz barát, akkor csak nyugodtan.. Csak lehet hogy egy ilyen kis porszemnyi kis dolgon át lehetne ugrani, ahelyett meg majdnem mi vagyunk a sz*r barátnők..
2011. máj. 19. 19:13
 8/19 anonim ***** válasza:
De jók ezek a példák :D Nézd, én szerettem, ha a vezetéknevemen szólítottak, mert rövid és ritka. Viszont őt talán azért zavarja, mert egy nagyobb közösségben ,ahol nem olyan szoros a tagok közti kötelék, ott még elmegy. De kisebb, összetartóbb közösségben, talán szeretne egy személyesebb nevet a vezetéknév helyett. Ez ilyen pszichológiai megközelítés. Ha pl az osztályban valaki csak odavetette, hogy hé!, arra is odafigyeltem, mert az az osztály volt. De ha valaki a családomból csak így hé!-zni kezd, na, az már nem illendő, ott a "ne haragudj, figyelj csak" a megfelelő:)
2011. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Porszemnyi kis dolog?


Drágám, téged idézlek:


"Én megértem hogy zavarja, engem is zavarna."

2011. máj. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :- ) Annyira nálam nem gyakori hogy a vezetéknevén szólítom, inkább az osztály többi tagja, azért esik rosszul, hogy én vagyok a szemébe a sz*r. Miért nem mondja meg az Osztálynak?

De köszönöm a válaszokat : - )

2011. máj. 19. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!